Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar var mı? Nasıl etkilerini gördünüz?

Kullanmak istiyorum ancak yan etkileri beni korkutuyor. Düzenle
Ben kullandım etkisi var fakat karaciğer üzerine toksik etkisi yüksek bir doktor konrolünde kullanılması gerekiyor. Ayrıca gerçekten geçmeyen ve hastalık seviyesine gelmiş sivilce varsa kullanılması faydalıdır. Takip gerektiren yaklaşık 8 ay kadar süren bir tedavi süreci var. Her ay karaciğer enzimlerine bakılması gerekiyor. Düzenli ve yeterli kullanımda sivilceleri yok ediyor. Dudakları çatlatması, göz kuruluğu, kaşınması gibi pek çok yan etkisi var. Zahmetli bir tedavi süreci fakat yarar görüyorsun.
  • Paylaş
Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalı. Özellikle karaciğer enzim değerlerinin her ay düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Düzenli kullanım esastır. Ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum fakat aldığım doz cilt yenilenmesine ve yağ düzenlenmesine yardımcı olması için 2 günde bir 20 mg şeklinde bu nedenle bende herhangi bir duygusal kargaşa yaratmadı, daha yüksek dozda sürekli kullanan tanıdıklarımda ruhsal etkileri değişik ve olumsuz yönde oldu, fakat tedavi bitiminde her şey normal haline döndü. Fakat tabi ki ilaç kullanımında sonra düzenli cilt bakımı yapılmaması halinde sivilcelerin bir kısmı geri dönebiliyor, doktorunuzdan mutlaka iyi bilgi alın.
  • Paylaş
Kesin doktor kontolünde al. Kullanım esnasında çok fazla gülmemeye çalış zira dudağında kanyon açılabiliyor :) çok kurutur
Artı kesin çözüm bir daha çıkmaz
  • Paylaş
Ben kullanmadım ama Hüseyin Karataş (@huseyin61) 'ın cevabına aynen katılıyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

360 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt