Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sivrisinek ısırığına karşı ne yapılabilir?

Sivrisinekler daha çok yaz akşamlarında saldırıya geçerler. Çok fazla var ise cibinlik kullanmak en basit önlemlerdendir. Sivrisinek kovucular, spreylerle ve tütsülerle sivrisinekleri uzak tutabiliriz. Fesleğen ve reyhan gibi bitkilerde sivrisinekleri uzak tutan bitkilerdir.

  • Sivrisinekler çocuk ve hamile bayanları daha çok ısırırlar.

Sivrisinek ısırığının kaşıntısına karşı soğuk suyla yıkamak,ısırık sonrası için eczanelerden alınacak kremler ve doğal bir yöntem olan kantaron yağı sürmek kaşıntıyı geçirir.
  • Paylaş
Ek olarak;
Kolonyayı önerebilirim (Limon kolonyası). Tabi ısırılan bölgeyi kaşıma yaptıysanız kolonya biraz yakabiliyor.

Aslında deve kuşu yumurtası olabilse herkesin evinde keşke. Hiçbir sinek, haşere, örümceğin uğrayacağını zannetmiyorum. Ama Türkiye'de de sayılıymış bu yumurtalar. Onlarda camilerde, tarihi mekanlarda genellikle...
  • Paylaş
1

Rukiye Koksal, Deve kuşu yumurtası çok ilginç bir öneri denediniz mi? Ve ne kadar süre kalmalı? Diyelim ki 1 ay beklettiniz yumurta bozuldu etkisi devam eder mi???

Koçtaş'ta ve bazı marketlerde pencereye cırt cırtla takılan tüller var. Fiyatları da ortalama 10 lira civarı. Pencerenize göre kesip,cırt cırttan yapıştırıyorsunuz.

Bunların kapıya takılanları da var resimdeki gibi,kolayca takabiliyorsunuz:


Sağlık


  • Paylaş
Isırmadan önce yüze göze sinek kovucu sürülür (sinkov :)) iş işten geçmişse de stilex jel kullanılır. her çantada bulunması gereken bir ilaçtır kanımca.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1819 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları