Bilmek istediğin her şeye ulaş

Siz de Schleswig-Holstein eyaletinin Bağımsız Veri Güvenliği Merkezi gibi facebook'ta yaptığımız her işlemin kodlanarak takip edildiğimize mi inanıyorsunuz?

Facebook biz kullanıcılar için bir sosyal ağ ürünü.. Kendi geliştiricileri için ise sürekli iyileştirilmesi ve yenilenmesi gereken bir yazılım aslında. Yazılım geliştirme ortamının büyüklüğü ve ciddiyeti gereği, devlet çıkarlarına olmasa bile, en kötü ihtimalle yazılımın geliştirilebilmesi ve hatalarının kolaylıkla takip edilebilmesi için, kullanıcıların gerçekleştirdiği her türlü eylemi saklamak ve yeri geldiğinde açıp incelemek zorundalar. Yani facebook devlet faydasına çalışmıyor olsaydı bile, veriler her halükarda saklanıyor olacaktı. Ama yaşadığımız şu çağda, hiç bir devlet yönetimi, böylesine büyük ölçekte ve işlerini ciddi seviyede kolaylaştıracak bir kaynağın, masum bir web sitesi günlüğü halinde öylece orada durmasına seyirci kalmaz. Aynı durum Google için de söz konusudur, Microsoft veya Yahoo hizmetleri için de söz konusudur. Bizim gibi online teknolojilerin yasal bir düzene oturmadığı, teknolojide geri bir ülkede bile devlet, kamu veya özel kurumlarda çalışanların ziyaret ettikleri web sitelerinin veya bir web sitesi ürününüz var ise sitenizi ziyaret edenlerin günlüklerinin düzenli bir şekilde tutulmasını şart koşmakta, yasal bir başvuru halinde bu verilerin açılabilmesini istemektedir. Yani olayı sadece facebook olarak sınırlamayın, ev ağımızdan dışarı iletilen veya bize gelen her türlü veri izlenebilir ve yeri geldiğinde kullanılabilir. Internet hizmetini bize uzaylı dostlarımız vermiyor sonuçla, bu adamlar veriyor.
  • Paylaş
1

Zogasi Berepe, Tam olarak bildigim,inandığım ancak yerime ifade ettiginiz yorum.alkış!!!

Facebook gizli bilgilerimizi CIA,FBI ile gibi kuruluşlarla paylaşıyor.
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Söyleminizin dayanağı?

Sevgiseli, Bir çok kişiyi facebook üzerinden takiple yakaladıklarını ben de biliyorum.

Kim oldugumuza dair resimlerimiz, adreslerimiz, ailemizin fertleri, arkadaslarimiz, ve daha bir cok belge niteligindeki bilgiler ilerine kullanilmak üzere amerika, israil ve dah bir cok devletler tarafindan herkese ait kisisel bir dosyada toplandigina inancim sonsuzdur. Herkesin daha dikkatli olmasi gereklidir. kisinin kendisine ait her türlü detay önemlidir.
  • Paylaş
Gönül rahatlıyla dürtemeyecekmiyiz yani ? :)
  • Paylaş
Açıkcası facebook'a güvenmiyorum.
  • Paylaş
Fotoğraflarımdan başka kullanabilecekleri verimin olmadığını düşünüyorum. Ondan çok umursamıyorum da.
  • Paylaş
Eee! Kapatalım facebook profillerinimizi desek kaç kişi kapatacak? ayrıca kapattığımızda kapanmıyor donduruluyor!....
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Kapatmak mümkün ayrı bir link ile ulaşıyorsunuz.

Dost, o linki söylermisin?

Her şey mümkün...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1018 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt