Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce aralarında 10 20 yaş fark olan bir ilişkide aşk var mı? Adam kadını kullanıyor mu? Yoksa kadın parası için mi adamla birlikte? Yoksa hiçbiri mi? Aralarında çok fazla yaş farkı olan insanların ilişkileriyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizden 10 20 yaş küçük biriyle ilişki yaşar mısınız?

Aşkın yaşa bakacağını pek sanmıyorum. Ama ben erkeğin büyük olmasından yanayım keza kadın maalesef her zaman daha erken yaşlanıyor. Birde erkekler her daim sekse hazır olsalar da kadınlarda bu istek 40lı yaşlardan sonra azalıyor.Aynı yaştaki çiftlere bakın kadın bir süre sonra erkekten büyük görünmeye başlıyor.
Kullanma kısmına gelecek olursak hepsinin olma olasılığı var. Karşılıklı bir kullanma da olabilir veya gerçekten birbirini seven iki insanda olabilir.
 • Paylaş
Konu AŞK ise gerisi teferruattır!
 • Paylaş
Tamamen sağlıklı bir ilişki de olabilir, sorunlu bir ilişki de olabilir. Bununla ilgili bir makale yazmıştım. Olgun erkek genç kadın ilişkisi: tavsiyeediyorum.com/makale_9970.htm
 • Paylaş
Yaşlara kitlenmek manasız. Kadının erken çökmesi; genleri ve kendine bakıp bakmaması (pskolojisi v.b.) ile orantılı. Bir çok çiftte kadın gayet bakımlı görünürken, bakımsız, göbeği ile övünerek dolanan bir çok erkek var diye düşünürsek, bu konuda genelleme yapmak manasız. Kadınların cinsel isteksizliklerinin sebebi, bu tarz görüntüler ve başka yetersizliklerden bile olabilir:)
Genç biri ile birliktelik, tercih sebebi midir? Her iki cins için de "taze kan" tercih sebebidir. Büyük olan şahıslar , "taze kan" sayesinde kendilerini daha dinç ve iyi hissederken, kendilerinden büyük biri ile birlikteliği seçenler ise; o şahıslardan tecrübe ve olgunluk akacağını düşünmektedirler. Olağandır ama bu bile soru işaretidir! Beklentiler ve karşılaşılanlar örtüşmeyebilir.
Menfaat kısmına gelinirse; belirtildiği gibi her ilişki de beklentiler vardır. İlişkilerdeki alışveriş "al gülüm ver gülüm" durumu kişilerin tercihlerine ve kabullenmelerine kalmış. İşin içine duygu karışmadan, seks ve para söz konusu ise bu aynı yaştakiler için de geçerli olabiliyor. Ki bu her yaş grubu için itici. Nihayetinde; yaşa değil tavra bakmakta fayda var.
 • Paylaş
İki kişi arasındaki ilişkinin boyutunu üçüncü bir gözden tahmin etmek pek mümkün değildir. Bahsettiğiniz ilişkiler mutlaka olacaktır ama tam tersi olması ihtimali bile bu konuda ileri geri konuşmanın ne kadar boş olduğunu gosterir.
 • Paylaş
Eğer çocuk gelinle evlenilmiyorsa, yani reşit olmayan kızlarla, erkek daha yaşlı olduğu sürece ilişkide bir aksaklık olacağını düşünmüyorum. Bir ilişkiyi ya da evliliği taşıyan en önemli etkenlerden biri hatta en önemlisi cinselliktir. Kadınlar bilindiği üzere kırklı yaşlarda menopoza girer ve östrojen yerine daha fazla testosteron salgılamaya, erkeksileşmeye başlarlar. Ayrıca ciltleri de erkeklerinkinden farklı olarak önce esneme yeteneğine sahip ama çabuk eskiyen türdendir. Kadının cinselliğinin bittiği, yaşlanmaya başladığı kırklı yıllarda erkek üretkenliğini neredeyse tam hızıyla sürdürür. Yaşlanan kadın erkeğe çekici gelmemeye başladığında erkek taze cilt aramaya başlar. Buna da orta yaş sendromu diye isim takılmıştır. İlişkinin sağlıklı sürebilmesi için iki tarafın da benzer zamanlarda yaşlanması, cinsellikten uzaklaşması gayet de iyi olabilir. Bu da ancak büyük yaş farklarıyla sağlanabilir.

Çıkar konusuna gelirsek; ilişkilerin tümü çıkar ilişkisidir, herkes mutlu olmak için seçimlerini yapar, eş seçimi de istisna değildir. Para para diyorsunuz da para da kadın için çocuğunu rahat yetiştirebileceği ortam demektir. Kullanmak demişsiniz, o da bence yanlış, erkeğin ileriki yıllarda çekiciliğini kaybettiği için aldatacağı yaşıtı bir kadın yerine beraber yaşlanabileceği çok daha gencini seçmesi her iki taraf için de avantajlı olabilir.
 • Paylaş
2

Winterwitch, +100 puan =)

Şaman, Teşekkür ederim Cadığanım :)

Hayatın insana ne zaman ne getireceği gerçekten de gizemli bir soru! Söz gelimi o ki, bugünler de bahis edilen aşk evliliği mi yoksa mantık evliliği mi gibi olasılıklardan tutun, zorunlu evliliğe kadar bir sürü olasılık mevcuttur. Bir de bakmışsınız, hayatta yapmam dediğiniz şeylerin, başrolündesinizdir! ;)
 • Paylaş
Tabikide hiç bir zaman aşkın yaşı olmamıştır ilişkilerde 30 yaşındaki bir kadın 25 yaşındaki adamlada olabiliyor 20 yaşındaki adam 40 yaşındaki kadınlada olabilir olmaz diye bir şey yok ama çok kuvvetli bir bağ oluşması lazım aralarında buna aşk demek biraz basit kalır aşktan daha ötede bir yerde hiç bilmediğim bir duygu olması lazımki böyle bir şey olsunki. Tabiki ikinci etkenlerde para ve mal varlıgı ile alakalıdır.
 • Paylaş
Bu konuyu şu şekilde ele almak istiyorum. Yaş tabiki çoğu konuda bir kriterdir ama ilişki aşamasında başkadır. Erkekler genelde geç olgunlaştığı için kadınlar kendilerinden büyük erkekleri tercih edebiliyor. Başka bir açıdan bakarsak baba sevgisi görmemiş ya da ihtiyaç duyanlar için büyük yaşta ki erkek seçimi diye bir olayda mevcut. Aşkı yaşla ya da böyle küçümseyici sözlerle belirtmek yanlış diye düşünüyorum.
 • Paylaş
Akadının gayet iyi kuru fasulye yapması durumunda neden olmasın soğan da severse ohh tadından yenmezzz:)
 • Paylaş
İkiside çok mantıksız bence.

Aralarında çok fazla yaş farkı olan insanların ilişkileri BENCE yürümez. Burdan söyleyemem bilemem ama niyete göre de değişir.
Bence en ideali kendinden 3 ila 4 yaş küçük bir bayan ile evlenmektir. Sözünün geçmesi ve bayandan daha tecrübe sahibi olacağından hep ondan daha ilerisini her iki kişi içinde düşünür ve yaşar hem bayan içinde hayat daha bir çekilir ve mutlu kılınır. Her ikisinin de mutlu olması için. Not: Bu sadece benim fikrimdi.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

496 Görüntülenme13 Takipçi11 Yanıt