Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce internette dolaşan ses kayıtlarında bahsedilen ve sıfırlanması istenen para ne kadardı?

O kadar parayı hayatınızda hiç bir arada gördünüz mü?Düzenle
Internette söylenen bir rakama göre toplam yolsuzluk miktarı 247 milyar TL. Bunu ortaya atan da öyle herhangi bir değil, Twitter'da inanılmaz bilgiler aktaran "fuatavni" hesabı.

Bunun yanı sıra resmi rakamlara göre Türkiye'de özellikle 2013 yılında (söylenene göre) 12 milyar dolar civarı gerçekleşmiş. Bu rakam önceki yıllarda en fazla 2 milyar dolar gibi bir miktarmış.

Bakınız:
haber.gazetevatan.com/cari-acigin-altin...
haber.gazetevatan.com/irandan-aldigimiz...
uludagsozluk.com/k/t%C3%BCrkiye-den-ira...
finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/ir...

Şimdi bu durumda, yayınlanan ses kayıtlarını da göz önünde bulundurursak, Halk Bankası'nın bu ticaretteki rolünü de göze alınca, ortada ne kadar büyük bir para olduğunu tahmin edebilirsiniz sanırım.

Bence, milyarlarca dolarlık bir para söz konusu ancak bu paranın ne kadarının kimde olduğunu söylemek zor.

Bu arada, bu rakamlar sadece bahsedilen altın ticareti ile ilgili olan rakamlar. Bunun daha inşaat sektörü var, medya sektörü var, enerji sektörü var, özelleştirme ve ihaleler var. Yani var oğlu var...

Varsayalım ki bir yolsuzluk var; yapılan tüm şüpheli işlerin incelenmesi ve nerelerde bu yolsuzluk gerçekleşmişse hepsinin incelenmesi gerekir.

Varsayalım ki bir yolsuzluk yok; şüpheye mahal vermemek ve aklanmak için, yapılan tüm şüpheli işlerin incelenmesi ve nerelerde bu yolsuzluk gerçekleşmişse hepsinin incelenmesi gerekir.

Şimdi görüyoruz ki, hukuk devletine, adil yargılamaya, noter gibi çalışmayan bir Cumhurbaşkanlığı'na, oylamada el kaldır-indir gibi yasa çıkarmayan bir meclise (... Çoğaltılabilir örnekler) ne kadar çok ihtiyaç var, değil mi?

Bir de son olarak, bunun bir de bundan önceki kabinesi ve o kabinede bakanlık yapmış insanlar var. Hatırlar mısınız Kemal Unakıtan'ın ekonomi bakanı olduğu dönemi. O dönemlerde kimbilir neler olmuştur. Kim bilir?
  • Paylaş
Aklımın ermiyeceği kadar çoktur, ben memurum hesaplayamam...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

344 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt