Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir e-ticaret sitesinde olması gereken özellikler ne olmalıdır? Alışveriş yaptığınız e-ticaret sitelerinin artıları ve eksileri nelerdir?

sipariş edilen ürünün en kısa zamanda tüketiciye teslim edilmesi, sistemin devamlı güncel ve aktif kalması, tüketicilerin istek ve görüşlerine devamlı dikkat edilmesi gerekir.
  • Paylaş
En çok rahatsız edenleri yazayım... - Tüm bankaların kredi kartlarına taksit seçenekleri sunabilmelidir. - Hızlı teslimat gerçekten hızlı olmalıdır. aynı gün teslim yazıp 2 günde gönderilmemelidir. - Telefon desteği iyi olmalıdır.
  • Paylaş
kesinlikle güvenilir olmalı...
  • Paylaş
Tabi ki SSL sertifikası ve kredi kartı ödemeleri için de 3D Secure kullanan yapılar daha güven veriyor ancak 3D Secure'ün ne olduğu ile ilgili son kullanıcı fazla bir şey bilmiyor.

Son zamanlarda PayPal ile entegresi varsa bir sitenin hiç tereddüt etmeden alışveriş yapıyorum. Ödeme sistemlerinin bu yüzden alternatif yapılarla müşterinin karşısına çıkması herkesin yararına.

Eticaret sitelerinin eksik kaldığı tarafı ürün tanıtımları ile alakalı. Yalnızca görsellere bakarak ve açıklama metinlerine okuyarak ürünü anlamaya çalışıyoruz ve genelde youtubeda tanıtım videosu var mı onu arıyoruz. Bu yüzden eticaret firmaları ürünlerin videolu tanıtımlarına ağırlık vererek içerik oluşturmaları müşterinin yararına olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

882 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları