Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce bir iç savaş çıkmalı ve Türk ulusu hiçbir şeye bağlı olmadan kendi kaderini tekrardan çizmeli midir?

Nasıl yani? Sayıca az olan Kürtleri keselim ve toprak vermeyelim mi diyorsun yani? Bence Türk devleti vatandaşına eşit davranmayı öğrensin, zararlı madde ticaretini de bıraksın. Ordusunu, yargısını serbest bıraksın. Devletin kurulma amaçlarına sahip çıksın. Kendi kendine g.tünden iç düşmanlar oluşturmasın. Vatandaşlarını birbirine kırdırmasın.
  • Paylaş
2

Penelope, işte bu! (y) :)

Bir ulusa bir Kurtuluş Savaşı yeter. Kader ellerindeydi 50 li yıllardan bu yana o da büyük ellere geçti.
  • Paylaş
Kesinlikle hayır. Türk ulusu kaderini çizmiştir ve yapması gereken tek şey elde ettiği bu büyük değeri korumaktır.
  • Paylaş
Ancak en son verdiğimiz Kurtuluş Savaşı en az, tahmini olarak 4. Kurtuluş Savaşımızdı. !?
  • Paylaş
3

Ananas, Kurtuluş savaşı başlığı adı altında kaç savaş okutuluyor ki ben sayamadım birden fazla.

Hakan Badik, Siz sadece size okutulanı mı kabulleniyor sunuz? Türk Tarhini biraz araştırın derim, zannederim ki bu sizin de tarihiniz.

Ananas, Ben ne okuyorum okumuyorum diye birşeyden bahsetmiyorumz fark edersiniz ki genele ait bir yorum bu. Ben nitelik olarak değerlendiriyorum durumu nicelik açısından değerlendirmek gerekirse herkes neyi ne kadar kimden nereden öğrendiği ve düşünüp yorumladığı ile bunları söylemekte özgürdür. Kaldı ki tarihi Trük tarihi olarak değerlendirmez isek Dünya tarihinde toplumların millete dönüşme süreçleri çook da eskilere dayanmaz 18. yy dır yani Türk Ulusu nun verdiği kurtuluş savaşı bu yönden bir adettir. Aslında çok şey söylenebilir ama uzun yorumlar kitap okumayı sevmeyip burada yazanı düşüncesi gibi anlatanlara yol sağlar bence gerek yok.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

593 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt