Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce C++ öğrenen biri C'yi kolay öğrenebilir mi?

C - C++ - C# - Java benzer syntax'a sahipler. Bunlardan herhangi birini öğrendiğinde diğerine geçmek oldukça kolay olur. Doğrusunu söylemek gerekirse herhangi bir dili kullanabiliyor olmak, diğer herhangi bir dile geçmesini büyük oranda kolaylaştırır. Mesele ilk öğrendiğin dilin basitliği ve ne kadar iyi öğrenebildiğindir.
  • Paylaş
C++'ı biliyorsanız, C'nin %95'ini (kullanım ustalığı dışında) biliyorsunuz. C++ %95 C'ye geriye uyumlu tasarlandı. Aralarındaki bağlantı C# veya Java ile olandan fazladır.

C++'dan class, template, exception gibi ek özellikleri çıkarırsanız geriye C kalır ve her C kodu C++ derleyicisi tarafından derlenebilir. C'de struct vardır syntax'ında küçük bir fark var ama metodu olamaz.
  • Paylaş
Genelde C öğrendikten sonra C++ öğrenilmesi tavsiye edilir. Fakat siz daha kolay adapte olabilirsiniz.
  • Paylaş
Bİr dili gereği gibi bilen biri, başka bir dile geçişte zorlanmaz. Zira programlama ve algoritma mantığı her dilde aynıdır.
  • Paylaş
Kabaca açıklarsam, nesne yönelimini unut. Daha uzun satırlar yerinde daha sembolik ve normal insana karınca duası gelen formata daha da yaklaş yeterli bence :) Yani bir şeyler öğrenmekten çok, unutmak lazım bu konuda. Pointer'ler konusunda iki dilin farklı yaklaşımı var mı bilmiyorum. Bir de inline Assembly yazımı olayı vardı.

Bu soru ben cevapladığımda böyle değildi. C++ öğrenen biri yapısal programlamayı da öğrenmiş olur, üzerine OOP de öğrenmiş olur. Bu yüzden zaten C biliyor gibidir. O yüzden OOP kısımları unutunca geriye C kalır. Bir de dilde gelişme varsa onların eski hallerini bilmek gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

415 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt