Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce CHP'nin yeni genel başkanı kim olmalıdır?

Evet benim de gönlümde bir kadın başkan yatardı. Favorim Şafak Pavey ardından... Değil eş başkan Emine Ülker Tarhan. Tabii Muharrem İnce'yi de sonuna kadar desteklerim.
 • Paylaş
CHP tüzük ilkelerinden o kadar uzaklaştı, öyle ödünler verdi ki artık anlayamıyorum ne tip bir parti olduklarını. Ve görüyorum ki tabanını bu son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kaybetmeye başladı.
CHP amblemindeki okların anlamını hatırlayan bir başkan ve yönetim acil olarak şarttır.
Ve aynı zamanda yıllardır süre gelen seviyesiz siyasete bir çeki düzen vermek adına da özellikle seçilecek başkanın bir kadın olmasını tercih ediyorum.
Emine Ülker Tarhan ve Şafak Pavey bu stresi kaldırabilecek adaylardandır.
Fakat özellikle Şafak Pavey'in uluslararası platformda da bir artı olarak sempati kazanacağını düşünüyorum.
 • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Ve beklenen haber: Emine Ülker Tarhan geliyorum dedi :) cagdasulusalcizgi.com/haber/siyaset-7146...

Emine Ülker Tarhan olmalıdır ondan başka bir çözümü yok CHP nin
 • Paylaş
Muarrem İNCE ... .
 • Paylaş
Muharrem İnce
 • Paylaş
Şu anda görünen en sağlıklı isim MUHARREM İNCE
 • Paylaş
Kesinik abdullah gül olmalıdır. Ekmel bey den sonra ( bu adama niye ekmel diyemiyorum yaaa akademik karizması mı ağır geliyor:) yakışır walla :)
 • Paylaş
6

Saliha Özgür, ABDULLAH GÜL ün olması imkansız çünkü imam hatip okumuş bir adam chp gibi bir partide yer alamaz adam aşırı islamcı bir kere chp atatürkçü ve solcu bir parti yani tam aykırı bir insan bu adam anca saadet partisine genel başkan olabilir

Hakan, bi deneseydiler belki tutardı. :)))

Saliha Özgür, hiç sanmıyorum bu sefer de akpliler adamı vatan haini diye ilan ederler yani adamın siyasi hayatını alt üst edebilirler abdullah gül ün bunu yapmayacagına eminim

Hakan, tüh yaaa çok iyi projeydi walla. tamam vazgeçtim sebepler çok makul :)

Şaman, Aslında Ekmel Bey de kötü bir seçim olmaz. Cumhurbaşkanlığına aday gösterdikleri adamı herhalde parti başkanı yapabilirler. Adama cumhurbaşkanı yapacak kadar güveniyorlarsa partiyi haydi haydi yönetir.

Hakan, bak işte boşuna üstat demiyoz adama :)) cin cin :)

CHP nin lider değil zihniyet reformuna ihtiyacı var.Muharrem ince genel başkan olsaydı. 2015 te gene sandığa gömüleceklerdi. Karşılarında siyasetin hem taktisyeni hem teknisyeni olan Cumhurreislikle birlikte artık siyasetin tasarımcısı olan RTE var. Şuan Türkiye de muhalefetin lideri Selahattin Demirtaş. Bu son çıkışları çok etkili oldu. Türkiye deki entelijansiya`nın da desteklediği isim.CHP nin başına geçerse dengeleri zorlar.Ancak bu pek mümkün değil gibi görünüyor.CHP zihniyetinden zamanında halkı çok çekmiş partinin başına geçmesi büyük ikna gerektirir.
 • Paylaş
1

Hakan, 10 yıldır AKP PKK elele diye boşa demiyoruz. Bak ince ayar geliyor hemen.

Yahu arabanın motoru dağılmış, biz hala kim kullansın sorusunun cevabını arıyoruz.
İlçe teşkilatlarında itibaren değişim tepeye kadar sirayet etmedikçe kim gelirse gelsin bir işe yaraması hayaldir.
 • Paylaş
Olsa da Mustafa Kemal olsa. Ama Atatürk olsaydı yinede Recep Tayyip Erdoğan kazanırdı seçimleri.
 • Paylaş
Melda onur olabilir hafız.
 • Paylaş
6

Bazarov, hafız sen adapazar çocuğu musun?

Murat Emecan, Kocaali çocuğuyum hafız:)

Bazarov, Zaten Kocaali'yi ya bilmeyen ya da yerlisi över diye düşünmüştüm :)

Murat Emecan, Neyini gördün :)

Bazarov, :) Kötü anlamda söylemedim. Bir şeyini görmedim Kocaali'nin ne övecek ne de yerecek.

Murat Emecan, çay içmeye beklerim:)

Kim olmali bilemem, KK sonrasi kimin olacagi belli.
Bence en kuvvetli aday Sarigül.

CHPde CHPlilerin ne istedikleri cok önemli degil.

Haftalar, aylarca toplanti üzeri toplanti yaparlar ve sonunda kimsenin tanimadigi, en olmayacak kisi aday gösterilip tipis tipis gidip oy verirler. Chplilerim benim ...

CHPliler icin kim baskan cok önemli degil ... KK nasil geldi? Medya üfledi "Gandi Kemal" falan dedi hokuspokus baskan oldu ... Gitmeye de pek niyeti yok.

Ancak emir karsinda boynu kildan ince.
Bence Sarigül icin karar verildi, hazirliyor onu ...

Muharrem Ince Pensilvanyaya gidip el etek öpmedi.
Gerci o olsa sevinirim. Adamda ideal var, ihtiras var.
Renk getirir siyasete ...

Muhalefet cok güdük kaldi. Hep baskalarina bakiyor.
Askere, batiya bakmaktan millete bakmaya firsat bulamiyor.

Neyse CHPye kim baskan olursa olsun, bir ise yaracagini sanmiyorum.
CHP degismedikce oy alamaz, degisirse de CHP olamaz ... .
 • Paylaş
12

Hakan
Tekrar hoşgeldin

haberin olsun bende döndüm yaw. Doğru yolu buldum bundan sonra varsa yoksa tayyip başkan diyorum. Hırsız diyorlar başkanıma. Olsun yol yaptı diyorum. Bilal oğlana Rüşvetçi diyorlar, başkanın oğlu hakkıdır diyorum. Sümeyye ye saçını hergün 400 Tl ye yaptırıp türban taktırıyor diye bok atıyorlar hep savunuyorum. Bu arada bizim @chamacon üstat da döndü dönecek eli kulağında... İnanmazdım hiç geçen bana naber hacı dedi yakında selamete erer iman eder çalışmalarım devam ediyor.
Bu arada gri kareli ceket aldım aynı başkanın ceketinden bıyıklarıda badem kestirdim, sünnette belki az bi kabuk kalmıştır belki diye tekrar sünnet oldum. Merak etme çabuk geçti yara filan kalmadı şükür doğru yolu buldum, bana yalaka diyenlere yüzde elli iki aldık olm diyorum bi tırsıyorlar sorma gitsin.

Cemaatçilerle görüşmüyorum hiç , bazı arkadaşlar sitem etti walla ben bilmem başkan bilir dedim artık kişiliğim benliğim yok tayyip başkan ne derse o dedim. İyi demişim değilmi.

Selamet ve hasretle seni kucaklıyorum yandaşların en yandaşı inşallah senin gibi yandaşlıkta üst düzey bir takvaya erip tayyip başkanının hırsızlık ve rüşvetlerini savunacak bilince erişirim. Selam ve muhabbetle.

Şaman, Bence Abdullah Gül ya da Ekmel Bey başkan olmalı. İkisi de namazında niyazında tertemiz Müslüman insanlar.

Hakan, İnşallah inşallah. Onlarda olacak. Sen dediğim duaları öğren. Ayet, sure öğrenme gerek yok zaten bizim gibi biatçı kafalar anlamaz ayet süre. İki dua öğren yeter.

Şaman, öğreniyorum yaa, her gün yeni bir sure:
Bismillahirrahmanirrahim.
"Elhamdü lillâhi rabbil’alemin. Errahmânir’rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în, İhdinessırâtel müstâkim. Sırâtellezîne en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn."
Bugün mesela bunu öğrendim, elhamdülüllah...

Hakan, Halil beyde çalışıyordur eminim demi sevgili hırsız sever yol arkadaşım benim. Çok tatlıyızzzzzz yaa çok iyi anlaşıyoruz Halil yandaşla.

Şaman, Aaaa oldu mu @Hakkan hocam hırsızlık yok, göz hakkı var. Yalnız bugün aklıma ilginç bir şey geldi. Şimdi bu nazar boncukları var, bunlar gözden koruyor. Göze gelmek, gözü kalmak ve sonuçta göz hakkı doğuyor. Şimdi bu boncuklar İslamiyet'den çok öncesinden beri var. Şamanik semboller. İslamiyetin bu şamanik gelenekle ilgilenmiş hatta ona kural bile yazmış olması bana ilginç geliyor. Neyse çok entellektüel oldu sanırım, Halil abi devreleri yakmadan kaçıyorum. Sayın yüce dünya liderimize de hırsız demeyin. Adam Robin Hood gibi, önce fakirden göz hakkı olarak çalıyor sonra da çoğunu zengine bir kısmını da fakire kömür, makarna gibi elzem malzemeler olarak dağıtıyor. Şimdi bu millet eskiden laikçiler döneminde bedavaya oy veriyordu da karnı daha mı iyi doyuyordu... Yaşasın akope yaşasın dünya lideri hülooooğğğ

Halil Ipci, Evet cevabima bunca düzeysiz, alakasiz yorumlar neden CHP yol alamadigini iyi gösteriyor. Bizim millet cok okumus degil, hatta aptal, salak diyenler var bilhassa CHPde, amma bizim millet CHPye oy verecek kadar aptal, salak degil.

Erdogana hirsiz deniliyor. Adam 12 yil iktidarda. 10 yil hirsizlik yok da son iki yilda mi hirsiz oldu?

Benim bildigim basbakan rüsvet alsa, alirsa, alayi rüsvetci olur.
Böyle olmus olsa bu capta yatirimlar, bu capta büyüme olamaz.

Nazar boncugu, dualar gibi CHP konusunda kel alaka atiflar, ne diyecegini bilemeyenlerin sigindiklari garip savunmalar, aslinda acizlik karneleridir.

Konu hk., ki konu CHP, yorumuma somut bir cevap veremeyenler, aklinca alay edenlere mi oy verecek bu millet.

Laiklik : Türkiyede laiklik yok. Hic olmadi . Türkiyede 80bin devlet memuru toplumsal günlük dini htiyaclari icra ediyor. Okumus, beyni yikanmislar da bunda bir celiski görmüyor.

Biat : bizde biat kültürü var. CHPden bizi ayiran ama aklin biat kültürün üstünde olmasi.

Öyle oldugundan Erbakandan vaz gecildi, Erdogana yöneldi destek.

Mesela Akparti Erdogani degil de sol, laikci cizgide birini aday gösterseydi oy alamazdi.

Aradaki fark da bu.

Gerci kizmamak lazim CHPlilere. Mezarda olsa da tek liderleri var. Liderleri ne derdi, nasil düsünürdü hususunda da dernekler, bilim adamlari var ...

Birde bize biatci diyorlar ya ...

Hakan, aynen katılıyorum, destekliyorum, estekliyorum hatta :) kör bu cehapeliler. belge mi var kardeşim hırsızlığa dair. misal en son tubitak raporu 1 gece de değişti, dublaj montaj dedi sayın erdoğan inanmadılar hatta ilk tübitak raporu da montaj değildir dedi. raporu yazanlar görevden alındı bak nasıl herşey değişti temiz adamlar geldi yalanı ortaya çıkardılar 1 gece de raporu da verdiler aslan gibi montaj diye..

Sınırsız itaat ve biat ediyorum en sıkı yandaş ve yalaka benim bundan sonra göğsümü gere gere savunuyorum erdoğanı. ses kaydı, görüntü değil ayet inde inanmam . erdoğan ne diyorsa doğrudur. ülke on yılda aslan gibi kalındı olsun icralık dosyalar yüzde 3000 arttı , küçük esnaf rezil rüsva filan ama yol yaptı kardeşiiiim :) hem de her yıl yeniden yapıyor , o kadar sağlam ki yollar artık inanamazsınız aynı yol hem yaz hem kış yeniden yapıldığından taş gibi oldu taşşşş.

aslanım başkanım. devam böyle iliğine kemiğine kadar gerdirelim bu çağdaş insanları yanındayım desteliyorum...

çakma gazetecileri ipli ipsiz fark etmez meşhur edelim cepleri para görsün ne var şimdiye kadar cehapeliler yemiş tamam az yemişler ama yemişler bizde çok yiyelim ne var. gerçi son 60 yıldır yiyenlerde hep aynı sağ iktidarlar, yani bizden ama olsun gözümüzü kapatır onları da görmeyiz. salak cehapeliler sizi biz yiyecez siz bakacaksınız oğlum.

nasılım ama halilcim yandaşım :) aynı kafadayız değilmi. aynı senin gibi düşünüyorum artık. doğru yolu buldum . selamunaleyküm .

Şaman, Desteğe devam yoldaşlarım. Bunlar aslında hep seks ama zaten kızlı erkekli olmadıktan sonra problem yok. 4 Milyar TL örtülü ödenekten harcanmış, nereye harcandığını bilen yok diyorlar. Nasıl bilemezler kardeşim adam 4 milyarı alıp bu tür borazanlara dağıtmış belli ki. Ya da gelelim baştaki konuya bunlar yani kendine gazeteci diyenler bu adama aşıklar, seks de öyle tatmin olmuş bir seks değil, platonik aşk bu gayimsilerinki. Ya o ya da 4 milyar bu penguenlere dağıtılmış, yoksa Kasımpaşalı bir ikinci lig futbolcusunun her şeyi bu kadar iyi bildiğini düşünmezlerdi. Neyse aslında tabii ne 4 milyardan bir kuruş bana geldi ne de yüce liderimize platonik ya da gerçek bir aşk beslemiyorum ama adamın icraatlerine bakıyorum. Bu cağapeli laikçilerin (hehe ben de laikçi diyorum artık bu entellektüel gazeteci gibi, ulan bi dilinizi öğrenemediniz, bir de dil pabuç) neyse konumuza dönelim (ya arapça desek sular seller gibi şakırsınız) off tamam konuya dönüyorum. Adam tabii ki yedi ama bir sürü de icraatı var, burada bu icraatların aklıma gelen bir kısmını sıraladım, yani tabii ben ikinci lig futbolcusu değilim, ne bilirim ki ama bildiğim kadarıyla. İnşallah yüce dünya liderimiz padişah olur da bütün muhalif kelleler düşer Amin. inploid.com/t/recep-tayyip-erdoganin-bas...

Neyse konumuza dönelim, konu aslında seksti değil mi. Kadınlarımız, yüce kadınlarımız, türbanlı kadınlarımız, karafatmalar ay öyle olmayacaktı, biyatçı fatmalar beyanat verdiler kocamdan çok Erdoğan'la yatmak istiyorum diye. Yahu kocası buna izin verdiğine göre o da platonik aşık olmalı adama. Vay bee Tarkan'dan sağlam karizma var adamda. Hem erkeklerimiz hem de kadınlarımız adama aşık. Ben de bundan kelli biat ediyorum. Allah'ın selameti üzerinizde olsun. Cumaya görüşmek üzere.

Yaa tam gidiyordum, gidemedim aklıma şu tapeler takıldı. Tapeler hep montaj, değilse de dublaj, o kadar kayıt yaptım, tek bir sesi bile fark edilmeyecek şekilde montajlayamadım ama bu cağape zihniyetli laikçi cemaat parallelleri yoksa asimetrik paralelde Nadia Komanaçi'miydi. Haa nerde kalmıştık evet bu apaçi denen halk cidden çok candan, çok içten. Off yine dağıldım. Polisi almışlar sorguya "Başbakanımızı niye kaydettin" diye, "Amirim onlar montaj değil miydi" demiş. Dam üstünde saksafon, flüt de çalsan bana ne.

Hakan, saksağanın günahını alma hacı :)

Hakan, aslanım benim yandaşın kralısın, aynen katılıyorum, kılız biz . erdoğanın kılıyız gözümüzü kaparız körü körüne savunuruz. şimdi ye kadar kör topal da olsa bir demokrasi vardı ülke de vardı da ne oldu, demokrasi hırsızlığı aşıkar olsa bile o kişiyi lider seçebilecek özgür halk demektir. ülkemiz yeteri kadar ve hiç olmadığı kadar demokratiktir. vatamdaş hırsızı lider seçtiyse size ne kardeşim değil mi yandaş, haksızmıyım. Bu cehape kafası sakat yaw harbiden. herkeş dönsün yakında IŞID ülkemize girdiğinde kafanızı keser bak demedi demeyin.Giremez demeyin Ankara ve İstanbulda büyük sanayi bölgelerinde 2 li 3 lü gruplarla alenen propaganda yapıp para dileniyorlar.Hiç te saklamıyorlar kendilerini. IŞID Türkiye de zaten o na göre akıllı olun kellenizi kurtarın bence sizde dönün diyelim tüm ülkee de mi yandaşım... Size yandaşım demem de bir sakınca yok dimi. hani solcular yoldaşım diye ya o hesap. biz de böyle ganka olak değilmi, dönek olunca ünvan bulmak zor oluyor çünkü. döndüm teker gibi.... :)))))))))))

Muharrem Şahin, Chp'nin genel başkanını seçmeden önce şunu konuşalım. Chp'nin başına gelecek kişi kendisine oy verenlerin mi istekleri doğrultusunda gidecek yoksa geriye kalanların mı ? Oy verenlerin istekleri doğrultusunda gidecekse zaten o yönde gidiyor hatta ondan bile uzaklaştı nereye gidiyor kendisi de bilmiyor. Geriye kalanların istekleri doğrultusunda gidecekse, önce parti tüzüğü, o hep bildiğini okuyan tepeden bakan insanların falan değişmesi lazım, o da çok zor. Chp düşmamın düşmanı dostumdur anlayışından vazgeçmelidir. Yıllarca Gülen'e bir çok şey söyleyip sonra onun sözünü dinlemesi ne kadar garip. Kendisini sosyalistlerle, ülkücülerle aynı kefeye koyup, Akp'yi yıkmaya çalışması ne garip. Geriye kalanların istekleri doğrultusunda gidecekse, geriye kalanların ne istediğini hepimiz biliyoruz. Bilmeyenler için bknz. Akp nasıl halkın oyunu alabiliyor?

dipçe: Akp'li, Chp'li, Türk milliyetçisi, Kürt milliyetçisi falan değilim

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

600 Görüntülenme21 Takipçi12 Yanıt