Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce devletimizin cumhurbaşkanının kaçak bir yapıda ikamet etmesi devletimizin itibarını zedelemez mi?

Öyle demeyin o kaçak yapılar sayesinde itibarımız artıyor. Eh orada yaşayanın itibarı da artar. .
  • Paylaş
Haziran 2015

Gizli Kullanıcı

ABD , Rusya ya da İngiltere devletse biz ancak muhtarlık oluruz. Onun için olmayan itibarımız, altın koltuklarla , şunlarla bunlarla zedelenmez.Ancak alay ediyorlardır bizimle. Bir kaç paket yardıma tav oluyorlardır diye.
  • Paylaş
2

Cemaleddin Yüksel, Daha önce Osmanlı Devletinde de ve bir çok devlette saray yapılmıştır. Ben bunu sadece bizim milletin Her zaman ki gibi fazla büyütmesi diye düşünüyorum.

Turgay Emre Keskin, Cemalettin Bey monarşi rejiminin olduğu zamanlarda insanların buna tepki göstermemesi /gösterememesi çok doğal.Özellikle Osmanlı devleti gibi biat kültürünün olduğu bir toplumda.Ancak artık demokrasiyle yönetiliyoruz.Demokrasi bir yerde haksızlıklara duyarlı olmaktır.Van da yaşayan bir insan ölen çocuğunu hastaneye çuvalda götürüyorsa , halkın o sarayın yapımına itiraz etmesi gerekir.Biz zengin bir ülke değiliz.Dolayısıyla yöneticilerimizin(çok zengin olsak bile) bu şekilde savurganlık yapmaması gerekir.O saray hepimizin parasıyla yapıldı.Azı çoğu önemli değil ,asgari ücretle geçinen insanları vicdanınızda tartın , eminim büyütülmediğini anlayacaksınızdır.