Bilmek istediğin her şeye ulaş

En başarılı kişisel gelişim kitapları hangileridir?

Bana cok düzsün odunsun vb diceksin belki moruk. Ama kişisel gelişim için başkalarının tavsiyeleri öğütlerini konu alan yazılar da nedir ben cok gereksiz buluyorum kar amacı için verilen pozitif dayatmalar bana kalırsa. Bu cümlelerimle onca emektarı yerle bir ediyorum belki emeklerini çöpe atıyorum ama herkezin kişiseli yaşantısına göre şekillenir agacım. Seni sen yapan senin davrandıgındır. Başkasından moral almana gerek yok kendini tanımaya calıs yeter derim
 • Paylaş
2

Sertaç Kunduz, Sevginin Kökeni - Svagito R. Liebermeister'in kitabından alıntı:

"......
prntscr.com/4c011p
...."

Farkındalığın ötesinde gözlemlenmiş bazı bulgular var. Birçok insan bunların farkında olmadan hayatını tüketiyor. Kişisel gelişimi doğal şartlarda tamamlayamamış ve tamamlayamayacak binlerce insan için kitaplar bence bir kapının ilk açılışıdır ve gereklidir. Denge Yasası ve Kollektif Vicdan terimleri yukarıdaki kitapta ayrıntılı olarak anlatılmış. İnsanın tüylerini diken diken eden ve gözlemlenmiş olan bu durumun net bir açıklaması da yapılamıyor üstelik. Kişisel gelişim kitaplarını ben 2 gruba ayırıyorum. 1 grup bahsettiğiniz düzlemde ancak diğer grup bence son derece fayda görülebilecek bir düzlemde.

Sertaç Kunduz, Yani farkında olmamızın araştırma yapmadan ya da şans eseri bir durum yaşamadan neredeyse imkansız olduğu durumlar varken bence insan her yolu denemelidir kendisi için faydalı olacaksa.

Kisisel gelisim kitaplari bana gore hatta litarature gorede ikinci sinif kitaplardir. Onun yerine edebi degeri olan kitaplar okuyun olmadi, bilimsel veya birseyler ogreten teknik kitaplar okuyun size daha cok yardimci olur.
 • Paylaş
Eğer bir yazılımda ilerlemek istiyorsan, onu öğreten kitaptır.
Kültür konusunda ise Tolstoy, Dostoyevski ile başlayıp binlerce isime ait onbinlerce kitap sayılabilir.
Anlayacağın ne konuda gelişmek istiyorsan o konuda kaynak çok dostum.
Ha, şu süpermarketlerde maydanoz sergisi yanında satılan tür kitaplardan bahsediyorsan da en iyisi yazılmamış olsa bile sanırım şudur.

Kişisel Gelişim
 • Paylaş
Anthony robbins- sınırsız güç-
 • Paylaş
Bir çırpıda okunacak ve sonra tekrar tekrar dönülecek, yavaş yavaş yeniden okunacak ve sonunda baş ucundan eksik edilmeyecek bir kitap Ebru Gökçe'nin ilk kitabı. Kısa kısa ama ille de öz notlarla hayatın tam orta yerine dalan, oradan hiç çıkmayan bir kitap.
Tam bir hayat kitabı bu!
Kişisel Gelişim

Yazarın kitabıyla ilgili röportajını da okumanızı tavsiye ederim. milliyet.com.tr/vuslat-erkmen/ebru-gokce... .
 • Paylaş
3

Sertaç Kunduz, Son 2 gunde o kadar çok karşıma çıktı ki (çok olumlu yorumlar ile) bunu direkt listeye aldım.

Ayhan Şimşek, Bana göre yazarın yaşam tecrübesiyle edinilmiş farkındalıktan oluşuyor kitap. Bu o kadar daha önce okumadığımız gibi ki.. bu noktada kopuverip ayrıştırıyor kitap kendini türevlerinden... Afiyet olsun :)

Sertaç Kunduz, :) Teşekkürler.. İyice meraklandım yahu :)..

Piyasada çok boş kitap var önüne gelen kişisel gelişim kitabı yazmış, bunların sana katacağı bir şeyler olduğunu düşünmüyorum. Özellikle bir kitap değilde benim önerim Ahmet Şerif İZGÖREN kitapları okumanız. İnternet üzerinde videoları da var onları da izleyebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz konuya göre Melik DUYAR'ın kişisel gelişim adına setlerini de inceleyebilirsiniz.
 • Paylaş
Kesinlikle "Ben Değeri Tiryakiliği"
 • Paylaş
Ortaokul çağlarında okumuştum, o an için hayatımı değiştirdi diyebilirim. Arkadaşlarımdan bir çoğu da okumuştu ama onlarda aynı değişim olmamıştı. Çok şaşırmış "Bir insan bu kitabı okur da nasıl aynı kişi olarak kalabilir? " diye düşünmüştüm :) Ben teorik gelişim kitaplarını çok gereksiz buluyorum. Gerçek örnekler ve gerçek yaşam hikayeleri içerenlerin faydalı olduğu kanısındayım. Tabii kişi gelişime kapalıysa her şey boş. Bir de "karşındakine evet dedirtme yolları", "evrene gönderilen mesajlar" "Bilmem kimi etkileme yolları" "meleklerle yaşamak" falan gibi şeyleri de kişisel gelişim sananlar var. Offf.
Kişisel Gelişim
 • Paylaş
Kişisel gelişim kitapları okumayarak kişisel gelişime başlanabilir
 • Paylaş
Çok fazla kişisel gelişim kitabı okumuş birisi değilim fakat Ahmet Şerif İzgören in kitaplarını beğendim. Tavsiye ederim özellikle "avucunuzdaki kelebek" kitabı hoşuma gitmişti.
 • Paylaş
1

Semih Cengiz, Bu arada yazar kendini kişisel gelişimci olarak tanımlamıyor. Fakat yazdığı kitapların bu yönde fayda sağladığını düşünüyorum :)

-Herkese her istediğinizi yaptırın.
Kişisel Gelişim

-İstediğiniz kişiye 8 dakikada nasıl evet dedirtirsiniz?
Kişisel Gelişim
 • Paylaş
Ben böyle kitapların işlevselliğine inanmıyorum.
 • Paylaş
1

Ahmet Akyıldız, kitaplar bir harita sunabilir. Ama yürüyecek olan kişinin kendisidir. Yumurta dışarıdan kırılırsa yaşam sona erer. Yumurta içeriden kırılırsa yaşam başlar.

İçindeki Devi Uyandır - Anthony Robbins
 • Paylaş
Erdal Demirkıran - Kashna Felsefesi
 • Paylaş
Adam dediğin benim gibi olur - Erdal Demirkıran
 • Paylaş
Bir 5-10 sene öncesine kadar, "kişisel gelişim kitabı falan okumam ben, nedir o öyle yap, et" diyen biri olarak;
Bazen gözünüz bir kitaba ilişir ve "niyeyse" kişisel gelişim bölümündedir, öyle bir an gelir ki alsam mı almasam mı arasında gidip gelirsiniz. Neden? Küçümseyerek baktığınız bölüm tarafında, vakit bile geçirmek dahi istemezsiniz . Sizin kişiliğinizi geliştirmeye nasıl cüret edebilirler:)) Siz zaten olmuşsunuzdur. Denildiği gibi, bazı kimseler tecrübe ederek farkedebilirler,çoğu şeyi öğrenir ve uygulamaya devam eder, kimisi ise bir cümle ile bu farkındalığa sahip olabilirler. Ben sevmem hala "bunu şunu yap, bak ben denedim sende de olur" şeklinde yazılan kitapları. Ama "Osho" ile ilgili kitapları hiç öyle algılamadım.Ama gelin görün ki bazı kitabevlerindekişisel gelişim bölümünde(bazense parapsikoloji v. ) . Artistlik yapacağım diye de okumak istediğim kitaptanmahrum edemem kendimi.
Kısacası önerim; Osho' nun zamanında yaptığı konuşmaların teşhir edilmesi neticesinde yazıya dökülen kitaplar.
 • Paylaş
Kevin Hogan kitapları ve "S.ktir Et"
 • Paylaş
1

Yunus Culfa, Aykut Oğut 'Evrenden Torpilim Var'

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2360 Görüntülenme25 Takipçi17 Yanıt