Bilmek istediğin her şeye ulaş

En iyi elektro-gitar markası hangisi?

Öyle bir marka yok. Dünyanın en önemli gitaristlerinden biri Jimmi Hendrix Fender çalıyordu, Santana PRS çalıyor, Steve Vai İbanez, Joe Satriani Yamaha, Al Di Meola Gibson çalıyor, Malmsteen ise Hendrix ile müziklerinin hiç bir alakası olmamasına rağmen Fender çalıyor. Hemen her markanın çok iyi ve kötü modelleri vardır, hatta aynı modelden 100 tane denersen hepsinin farklı olduğunu anlarsın, en ucuz modelde bile tesadüfen süper olanlarının araya karıştığını fark edersin. 

Ben bir kere G&L gitarımı alırken böyle bir şansa nail oldum, 100 yoktu ama 50 adet aynı modeli denedim (Almanya'da mağazanın müdürü arkadaşımdı ve o da meraklı olduğu için tüm gitarları denemem için optimal ayarladı) ve hepsinin sound'u farklıydı, en beğendiğimi aldım. 

Burada bir çok kişi hangi gitarı seviyor, ona sahipse ya da sahip olmak istiyorsa onu yazacaktır. Kimin sound'ını beğeniyorsan bir kere onun kullandığı gitarı dene, yine de son seçimin olmasın, zaten çoğu meşhur gitarist kendi signature modelini kullanır, yani tam kendi istediği gibi yapılmış olanını. Ayrıca o sound'a ulaşmak için sadece gitar da yeterli olmayacak, aynı amfi, aynı efekt aletleri, aynı telleri, hatta aynı kabloları da kullanmalısın, dahası her gitaristin dokunuşu gitarda farklı sound'lar yaratır. O gitar sana uymak zorunda değil. Burada güzel bir elektrogitar alma kılavuzu hazırladık, şunu da bir oku önce:  inploid.com%2ft%2felektro-gitar-secimind...  
  • Paylaş
bu işin içinde olan biri olarak ne tür ve nasıl müzik yapmak istediğine bağlı ... Metal müzikten jazz dan fusion a , alternatif e göre değişir bu.Manyetik markasından gitarın kasasına hatta floyd una göre bile değişir ... Ne istediğini söylemelisin ne yapmak istediğin önemli
  • Paylaş
1

Zeki Aşır, ya gitarlar hakkında hiç bir bilgim yok.çömezim anlıcanız.yeni başlıcam.ne tür müzik yapacaksın demişsin mesela ben atenayı çok beğeniyorum o grup tarzında çalmayıda çok istiyorum.

En prestijli marka tabi ki ESP. Signature model gitarlarıyla meşhurdur ESP.
Ancak yeni başlayanların böyle gitarlarla işi olmamalı babası para basmıyorsa. Yeni başlayacaksan bir mağazaya gidip eline gitarları alıp denemelisin. Başlangıç için pahalı bir şey alınmamalı çünkü gitarın ele oturması ortalama 7 ay sürer ve bu süreçte sıkılıp bırakanlar çok olur. Yani markalara takılma çok fazla. Hangisi rahatsa onu al.

Müzik türü çok da önemli değil aslında çünkü aldığın 10 Wattlık amfi ile bir ton yakalayamazsın (Elektro gitardan bahsediyorsak). Başlangıçta maksat elini oturtmak.
  • Paylaş
Amerikan Üretim Jackson'lar hakikaten değerli gitarlardır.
  • Paylaş
1

Şaman, Evet süper ısırgan metal seslerini ben de seviyorum. Eşik ve sap manyetiklerini bir arada çalıştırabilme seçeneği nefis metal sound'ları üretiyor.

Bence Ibanez.
  • Paylaş
Bence ESP ama tabi tarz önemli,, yani gidip B.C Rich le blues yapmamak lazım :D
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2093 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt