Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eş seçiminde en büyük kriter ne olmalıdır?

Bir erkek olarak;
 • Öncelikle kendisiyle barışık mı
 • Dinlemede, anlamada ve eylemi gerçekleştirme de ne kadar başarılı
 • Doğayı anlayıp ona saygılı yaşayabiliyor mu
 • Hayvan sevgisi süs eşyası gibi sevimli görünen canlılardan mı ibaret
 • Affetme-bağışlama gibi manevi duygularda ne kadar başarılı
 • Zorluklar karşısında da pozitif yapıcı bir ruh hali sergileyebiliyor mu
 • Ve sekste final sınavını verebiliyor mu?
 • Yukarıda saydığım temel hususları ruhunda yaşayan bir kadının annelik duygularında da son derece başarılı olabileceğine inanıyorum.
 • Paylaş
Tüm arkadaşlar çok güzel yazmış. Her ne kadar bize mükemmelde görünse karşımızdaki kişi ben hâlâ evliliğin bir miktar kumar olduğunu düşünüyorum. Çok iyi dediğimiz çiftler evlenip 1 sene tahammül edemiyor birbirlerine yada bunlardan bi cacık olmaz dediğimiz çiftler mutluluk pozları veriyor. En büyük kriter yada kriterler diyeyim kesinlikle ne kadar ortak noktanız olduğudur. Ben zıt kutupların birbirlerini çektiğini hiçbir zaman düşünmedim akıl sır erdiremedim. Hiçbir albenisininde olduğunu düşünmüyorum. Ne kadar ortak noktanız var onlara bakın. Elbette kendi fotokopinizi bulamazsınız. Ancak yinede tüm zamanı birlikte geçireceğinizden hobiler, istekler bir miktar uyuşmalı. Kendim için söylüyorum örneğin benim için hayvan sevgisi olan bir adam +100 puanı alır. Ben dünyadaki tüm canlılara saygı gösteriyorum seviyorum hepsini, yolda bi köpek vs görsem mıncıklıyorum falan o kişide öyle olsun sevsin. Ha sevmiyorsa da saygısızlık yapmasın. Taş atmasın, hor davranmasın canlılara.
Diğer bir konu cinsellik. Evliliklerin en büyük bitiş nedenlerinden biri. Herkes herkesle mutlu olamaz. Zevk alamaz ve kesinlikle ten uyumu denen şey vardır. Mutlu bir cinsellikte önemlidir seçimlerde.
Gülmeyi biliyor mu? Gülmeyen insandan bi cacık olmaz. Gülmeden geçmez yaşam zaten. Hayatı ne kadar ciddiye alıyo. Yaşam standartları ne. Zeki mi? (bir büyüğümüz bize aptal bir adamla evlenin demişti mesela: P)
Karşınızdaki kişinin sırf iyi taraflarına değil elbette hoşunuza gitmeyen taraflarına da bakın. Şunu düşünün bu adamın/kadının sevmediğim huyunu/huylarını idare edebilir miyim? Yoksa sinir krizleri mi geçiririm : P
Beklentilerinizi minimum tutun. Beklemeyin birşey. Size zırt pırt çiçek almıyorsa arabanızın kapısını açmıyorsa tek taş almıyorsa bu adamdan bi cacık olmaz demeyin(nefret ettiğim 3lü). Bunları yapmayın. Bu saydıklarımın hiçbiri kesinlikle ama kesinlikle sevgi ölçütü değildir.
Bir başka konu playboy bir tip mi? Sağa sola çok fazla göz gezdiren bir tip mi bunlara bakın. =)
En önemlisi olduğu gibi kabul edip kendisine saygı gösterip ilişkinizin uzunnnn yıllar devam etmesi için elinizden geleni yapın. Kimseyi değiştirmeye çalışmayın. Asla bunu yapmayın.
En büyük kriler ne kadar uyuştuğunuzdur. Evlilik herzaman bir risktir. Bu riski almaya değer mi ona bakın:)
 • Paylaş
Soran bir kadın olduğuna göre bir kadına göre erkek açısından anlatayım. Yani hani beylik yanıtlar da verilebilir kiAyhan Şimşek (@zindoz98) zaten büyük kısmını saymış.

 • Evleneceğiniz adamla uyumlu olup olmayacağınıza iyi bakmalısınız, bir çok evlilik kadının beğenmediği adamı alıp yontmaya uğraşmasıyla son bulur. Unutmayın adam o yaşa gelmişse ve sizin seçeceğiniz kadar yani en az sizin kadar aklı varsa sizin onu yontmanız imkansızdır. Bunu alayım, nasıl olsa yontarım gibi bir düşünceyle kesinlikle ilişkinize başlamamalısınız, baştan söyleyeyim yontamazsınız...
 • İnsanlar değişir, kadınlar ise bir yandan beğenmedikleri tarafları yontmaya uğraşıp maraza çıkartırken diğer taraftan beğendikleri yanların değişmesine razı olamazlar. Kimse kişisel gelişiminde bir noktaya çivilenmek istemez zaten tahammül de etmeyecektir.
 • Zengin bir eş seçmek isterseniz unutulmamalıdır ki siz kadın olarak yaşlandıkça güzelliğinizi, diriliğinizi yani zengin adama sattığınız özellikleri yani toplam değerinizi kaybedersiniz. Adam ise zaten zenginse daha da zenginleşerek değer kazanacaktır aradaki fark her geçen gün büyüyecektir. Bu durumda çalışmadan elde edeceğiniz yaşam kalitesi için gün geçtikçe daha fazla ödeyeceğiniz bedelin bilincinde olmalısınız.
 • Alacağınız adama hiçbir gün öküz demeyeceğinize emin olmalısınız. Unutmayın ki bir öküzü sadece ondan daha aptal bir inek alır. Seçimi sonuçta kadınlar yaptıkları için buna aşırı dikkat etmelisiniz zira ağzınızdan öküzün "ö"sü çıktığı anda sesi değiştirip "mööö"ye dönmelisiniz.
 • Paylaş
Ailesine bakmak lazm. Denklik önemli
 • Paylaş
Bi arkadaşım;

''Babamın zengin olmaması benim suçum değil ama, kayınpederin zengin olmaması benim eşekliğimdir. '' derdi.

Cevap sonradan geliştirilecektir, şimdilik bu geyikle kalacak..:)

Bazarov Editi:
Özlü söz versiyonu: "Kader, peder, kayınpeder"
 • Paylaş