Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evlenmeden birlikte yaşamak doğru bir şey midir? Nasıl karşılıyorsunuz?

'Karpuzu kesmece mi almayı tercih edersiniz yoksa elle seçerek mi?' sorusunun insana uyaranmış hali olmuş bu soru. Sözde kültürümüzde böyle bir şey yoktur ama gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamıştır bu durum. Şahsen evlenmeden önce bir süre birlikte yaşamak isterim.
  • Paylaş
1

Yoldan Geçen, Çok güldüm karpuz benzetmenize. Peki başkasına kesilmiş bir karpuzu da alır mısınız?

Uzun ilişki yasamış biri olarak bence imkan varsa az da olsa denenmeli çünkü Sadce aynı çatı altında olunca karşındakini en net haliyle görürsün. Kendi evine verdiği değer, temizlik ve yemek alışkanlıkları bu sayede daha kolay gözleneniliyor. İnanın aynı ewde yaşamak, ne kadar uzun birlikte olursanız olun çok fark ediyor inanın.
  • Paylaş
Beraber çocuk yapmak, mal mülk almak gibi amaçlarınız yoksa neden olmasın. Bu amaçlar yurdumuzda evli olmayanların ortak olarak izleyebilmelerini öngören bir hukuksal sistemle desteklenmediğinden o amaçlarla evli olmadan bir beraberlik yaşamak çok da pratik olmayacaktır.
  • Paylaş
Kimin ne olduğunu hiç bir zaman anlayamazsın, karakteri sağlam değilse bu bir ay sonra da ortaya çıkabilir yirmi yıl sonra da. Yani demem o ki aynı evde yaşamayı seçmişseniz ikiniz de ciddi değilsiniz.
  • Paylaş
Yüzük soy ad değişikliği kadını evcil hayvan alır gibi almayı anımsatıyo bana ha kedine tasma takmıssın ha kadınına yüzük ne gerek var böyle standartlara seviyosa yanındadır. Sevdirdikce kalıcaktır. Resmiyet sıkıcıdır aga dürüst olunsun yeter bence doğru yaşanır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

641 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları