Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce gerçekten Türkiye'de her iki kişiden biri AKP'ye oy vermiş olabilir mi?

Her 2 kişiden birisi AKP'ye oy verince; Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu'na telefon açmış ve demiş ki:

Bahçeli: "walla ben vermedim, püskevit çarpsın."

Kılıçdaroğlu: "yani ben mi verdim?"
 • Paylaş
1
Tabii ki. Ben de verdim. Neden bu temiz "AK" Partiyi olur olmadık şeyler uydurarak karalamaya çalışıyorlar hala anlamıyorum. Neden inanmıyorsunuz? Türkiye şu anda altın yıllarını yaşıyor!
 • Paylaş
1

Matt, katılıyorum.ayrıca kabullenemeyip bit yeniği arıyanlara da şaşıyorum.

Bir partiye oy veriyor diye insanları küçümseme hakkını kendinde gören zihniyet, artık kimse, bana bir atasözünü hatırlatıyor: " Eğitim cahilliği alır, eşşeklik baki kalır." diye... Akp ye hiç oy vermedim, vermeyi de düşünmüyorum. Ama kim olursa olsun bu ülkenin vatandaşı olan herkesin oyuna da saygı duyuyorum. Eleştiri yapılabilir ama küçümsemek çok yanlış değil mi? Vicdanı olanın cevabı nettir...
 • Paylaş
1

Hakan Köse, Buraya yapılmış olan tüm alt yorumlar silinmiştir.. diger tüm yorumları da şimdi inceliyoruz.. Bu alt yorumlarda birbirinize yada insanlara küfür, hakaret etmenizi anlamış değilim.. Burası özgürce düşüncelerinizi ifade edebileceğiniz bir platform arkadaslar, neden bunu kullanmak yerine hakaret ediyorsunuz.. unutmayınız ki, en nihayetinde insanlar sizi düşüncelerinizle anımsarlar.. burada kötü izler bırakmayınız.. tesekkurler..

Olabilir, aslında Aziz Nesin üstadımıza göre oy verenler %60 olmalıydı.
 • Paylaş
geçenlerde bir araştırmada okumuştum türk insanının %50'sinin okuduğu ve duyduğunu anlayamadığından bahsediyordu, aklıma geldi paylaşıyım dedim.
 • Paylaş
3

Damla Maizer Attila, %50 olduğuna emin misin?

Anıl Berkin, salağa yatanlar olabilir mi?

Matt, katılıyorum niye 100 de 50 sinin vermediği belli

Kardeşim Akp yi ,gerçekten çok sağlam olsun ama, eleştirebildiğin kadar eleştir. Doğrusunu da eğrisini de söylemeyi bil. Ama tutupta milletin aklına soyuna falan laf etmek, eden kişinin acizliğini gösterir. Bu şu demek değil, bizim ülkemiz iyiye gidiyor herkes çok zeki bilimde sanatta teknolojide insan haklarında ilerideyiz demiyorum. Eğrisi doğrusu çok olan bir parti. Memnun bir büyük çoğunluk var. Oy vermediğim halde bazı partilerin gelmesine yeğlerim, gördük Akp den önce türevlerini... Ama eleştiri yapacaksak bu millete değil ordakilere ki bunu da destekli bir şekilde yapmamız gerek. Demokrasinin adam gibi uygulandığı bir ülkeye örnek verirse yukarıda Türkiye de demokrasi yok diyenler sevinirim...
 • Paylaş
evet niye olmasın
 • Paylaş
allahım buna ınanmak ıstemıyorum .
 • Paylaş
1
2 KİŞİDEN BİRİ AKP E YE VERMİŞŞSE BAHÇELİ Mİ VERDİ AKP YE YOKSA KILICDAROGLU MU ::D
 • Paylaş
ben her iki kişiden birinin VERMEMİŞ olabileceğine inanmıyorum.mantığım almıyor
 • Paylaş
vermiştir tabi o iki kişiden biri de benim :D
 • Paylaş
İnanmam :) Donkek
 • Paylaş
Durmak yok yola devam :P
 • Paylaş
Türkiye'yi neresi gördüğüne bağlı... Yoksa bütün görüyorsan evet bence kesinlikle vermiştir...
 • Paylaş
şaşırmaya devammı 8 senedir ?
 • Paylaş
seçmenlerden her 2 kişiden biri vermiş olabilir
 • Paylaş
Bence AKEPE' ye değilde, AKP' ye oy vermiş olabilirler.İnsanları bu benden değil, bu bizden değil diye ayırmaktan vazgeçin artık..Evet bende AKP' oy vermedim, ama kimseyi ona oy verdin buna oy verdin diye yargılayamazsınız.Demokrasi gereği oy kutsaldır ve gidersin oyunu kullanırsın.Herkes oy verirken aynı kriterlerde partileri yada siyasetçileri düşünmeyebilir.Nokta.
 • Paylaş
demokrasimi ? hocam sen hangi dünyada yaşıyorsun. realist olun biraz.
 • Paylaş
Demokrasi dedikleri şöyle oluyor...1paket makarna 1 torba kömür demokrasisi...Emperyalizmin uşaklığını yapanlar asıl güçlerle birlikte önce ülkeyi bir paket makarnaya muhtaç hale getirecek sonra da demokrasi adı altında faşist düzeni oturtacak... Demokrasi dediğin şey senin gibi 3. dünya ülkerini oynamak için kullanılan bir araçtır... İngiltere de metro da ''benzetmişiz kusura bakmayın'' şeklinde bir açıklama öncesi öldürülen yabacı uyruklu genç...İnsan hakları ve demokrasinin en büyük örneği idi... Bence doğu bloğu ülkelerinin başına gelenleri bir incelerseniz şu anda ülkenin içinde bulunduğu durumu biraz daha iyi anlarsınız... Yaşananların enzerliği bir tesadüf müdür sizce :) Demokrasi diyorsun...Ne demokrasisi arkadaşım :) Tatlı su demokratları... Demokrasi falan yalan...Faşist bir düzen içindesin ve ne yazık ki hala bunun farkında değilsin....
 • Paylaş
Sevgili Smyrnote, sen ve senin gibi örümcek kafalı zihniyet oldukça bu ülke yerinden kıpırdamaz.ben sana diyorumki insanları oy verdikleri partilere fikirlere görüşlerine göre değerlendirmeyin diyorum..Ve sen insanları bu şekilde yargılıyorsun.Ve beni faşistlikle suçluyorsun...Ayrımcılığı sen yaparken , ben nasıl faşist oluyorum bunu anlayamıyorum...
 • Paylaş
:) Seni faşistlikle suçlamadım...Sen yazdığımı 3 kere daha oku özet çıkar :) Tekrar o özeti oku...Ben yaşadığımız günlerden bahsediyorum... Ama nerrdeeee :) anlayacak insan :)
 • Paylaş
1

Burak Işık, bıktık artık bu faşist gibi laflardan , herşeyi çok bildiğiniz için anca konuşuyorsunuz öyle değilmi

Sen ve senin gibiler anlıyorlar ya..ne mutlu size...Kendini beğenmiş ukala insanlar sizi...ama pardon herşeyi en iyi siz bişliyorsunuz değilmi...unutmuşum..Dünya politikası, Türkiye tarihi, siyaseti, biz hiç bişeyden anlamıyoruz..Afedersin yaw..Sen neden buralarda kendini çürütüyorsun..gidip bir yerde politikaya girsene...Kurtarsana memleketi...
 • Paylaş
kararsızları cıkartırsak durum oyle gozukuyor hocam.Bunada yapacak bısey yok.herkesın kendı ıradesı var sonucta.demokrası dedıklerıde bu olsa gerek
 • Paylaş
bazılarının demokrasi anlayışı kıt. cumhuriyet kurulup 40 yıl tek partiyle yönetildi ve bu insanlara demokrasi olarak sunuldu benim saf milletim de uyudu malesef şimdi ise gerçek demokrasiye doğru adım atıyoruz rahat olun demokrasiyi siz de seveceksiniz :))
 • Paylaş
kesinlikle katılıyorum.ah bir görebilseler.
 • Paylaş
Offf bır fatıh bır kanunı ne zaman gelecek bu memleketın basına tekrar.sımdı yorumumu okuyanlar osmanlıya lutfen bok atmasın.amacım padısahlıkla yonetılmek degıl.sadece durust halkını dusunen lıderlerle vızyona sahıp lıderlerle yonetılmek.Kımse ne bır fatıhın nede bır kanunının adalet anlayısına laf edemez.Bır hamal bıle fatihi kadının onune cıkartıp tek kolunu kestırecek duruma kadar getırebılıyorsa ve koca padişahta hukme razı olabılıyorsa buyuk lıderdır demektır.Suan ne mılletı soyan AKP nede Zamanında yag ve ekmek kuyruklarında omur tukettıren CHP bu mılletı hak etmıyor.:(
 • Paylaş
onların sisteminde mezardaki insanlar bile oy kullanabildikleri için olabilir
 • Paylaş
mümkün değil.sistemnin çarpıklığı da var oy sayımının aleyhine çevirmeleri de..yaşlıları huzurevinden yaka parça göturup oy kullandıran da olnlar;sandıkları dışarı çıkarıp açık oy yaptıran da..gelin hataya altınozu ilçesine,reyhanlı ilçesine boylelerini görün..ya kaçak oy alıyorlar ya da eşşşşek gibi kullandırtıyorlar..
 • Paylaş
ne fark eder israil destekli ABD menşeyli SEÇSİS denen sayım sistemi sistem onu yapıyor zaten ... boşa oy veriyoruz ister akp ye verin ister zkp ye oylar seçsis sayesinde gerekli adama gidiyor zaten.
 • Paylaş
kesinlikle!!türkiyenin kaderini değiştirecek olan 2009 seçimlerinde ne hikmetse oy sayımı yapılırken elektrşikler kesiliyor!o sıra ankarada mansur yavaş birinciyken,istanbulda kılıçdaroğlu da birinci gidiyordu..ne hikmetse 2 saatlik kesintiden sonra topbaş ve ankaranın yüz karası 7 puanlık fark atıyor! ya boşverin arkadaşlar,halen bunalrı destekleyenler varsa zaten hakettiğimiz şekilde yonetilecğeiz bu boyle devamedecek..
 • Paylaş
komik atıflar..hakettiğimiz şekilde yönetiliyoruz zaten.istemeyen gidebilir :))
 • Paylaş
aksine buradayız!!zaten batmasını bekliyoruz ülşkemizin..başka türlü çıkış yolu yok..batıp çıkacağız..batmadan uyanamıyoruz ülke olarak:))
 • Paylaş
bana geçmişe gore bak burda daha kotuyuz diyebileceğin birşey göster?
 • Paylaş
feda olsun 1 şey değil de binlerce sey yazsam kızmazsın değil mi? başlıyorum...
 • Paylaş
İNANMAYANLAR VAR DEMEK
 • Paylaş
tabi ekonomik bozuklukları her defasında burada yazmayacağım..hani benzidi,doğalgazdı ,internetti,et fiyadıydı ,tüm tarım ürünlerinin artık ithal edilir oluşuydu,hatta doktor bile ithal edebileceğimizi vs bunlar basit şeyler..
 • Paylaş
işsizlik çözüldü mü???terör çözüldü mü yoksa neredeyse apoyla birliktelik kararı mı alındı???eğitimde bir düzelme var mı?yoksa kopya skandalları artarak mı devamedecek?ya da ilkoğretim çocuklarına herseferinde farklı bir (...) sistemi mi gösterilecek????vergi adaleti çözüldü mü?????çiftçinin ,hayvanların durumu ne oldu????emeklilerden en haber??teror silahları israilden ve abd den temin edildiği bilindiği halde neden bu ülkeelerin bilmem neyine girme derdindeyiz???çok samimi geliyor mu terorun biteceği???adamlar ilk defa özerklikten bahsediyorlar be!! HALEN BİR İDDİA NİTELİĞİNDEKİ EKGENEKON YÜZÜNDEN YÜZLERCE AYDIN İÇERDE FAKAT APO GİBİ KARAYILAN GİBİ TERORİSTLERİN HER DEDİĞİ MANŞET OLUYOR.MİLLET BUNLARLA ROPORTAJ YAPIYOR..GÜNDEM ONLARLA ŞEKİLLENİYOR..BUNU AÇIKLAR MISIN?GERİ HİÇ BİR ŞEY AÇIKLAMA ..ZATEN AÇIKLAYAMAZSIN..AB AB diye haykırıyorduk var mı bir gelişme??...tarihte ilk defa bir bakan,yargıçların,savcıların fişlendiğini itiraf etii... evet ekonomi büyüdü fakat GSMH geriledi!! hani çok hava atıyorlar ya ekonomi büyüdü diye..istediği kadar artısın..eğet eşit dağıtılmayacaksa yandaşlarındır o para!! of yazmanktan yoruldum..daha doymadıysanız..bi ton daha yazarım..ama bu,hep kötü şey yaptıkları anlamına gelmez.elbette birşeyler yapıyorlar..ama ülkenin 50 yıllık sourunlarında bir arpa boyu kadar ilerleyemediler..
 • Paylaş
YAA BU ccCEMmm BAKIPTA GÖRMEYEN,DUYUPTA ANLAMAYAN..KENDİNİ BİŞEY SANAN UKALA BİRİ.. CİDDİYE ALMAYIN
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, hayırdır neden bu kadar korktun??bırak da insanlar karar versin buna dostum..artık saklayacak yer kalmadı hükümetin arttıkları..biraz geniş olun..bırakın insanlar serbestçe konuşabilsinler..tamam yapınız gereği geniş bakamıyorsuunz ama siyasette eleştirel olmak zorundasınız!!!

bu icraatları bazı körler göremiyor.. icraat dediğimde ne icraatı diyorlar en basitinden kitabımı çıkarıp arkasını gösteriyorum:BU DERS KİTABI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMİŞTİR. önceleri bu kitaplara dünyanın parasını verdiklerini unutmuşlar
 • Paylaş
3

Cem Deyupoğulları, biraz daha derindüşnürseniz bunun sebebini de açıklayabiilrim...dikkat ederseniz 2003 yılından itibaren kredi kartlarında patlama oldu..kredilerde patlama oldu..ücretsiz kömür üzretsiz yağ,, hatta ve hatta suyu olmayan,elektriği olmayan koylere beyaz eşya,ve tabiki ders kitapları...iki türlü bakalım..bedav kitabı erkan mumcu yapmıştır ve 2 sene sonra akp den ayrılan bir bakandır..hadi bunu geçtik..sonuçta akp yaptı diyelim: sizce tüm bu bdavalar tesadüf mü? bence insanları sadece ve sadece rahatlığa sürmek için ypılmış şeyler..para yok kredi kartı..para yok al sana kömur!!..eğer bir ülkede bi ailenin kömüre ihtiyacı varsa bu ,devletin ayıbıdır arkadaşım!! kömür vereceğinee, kitap dağıtacağına,kitap alacak,kömür verecek imkan tanısın!!yani binlerce yıl önce konfucyus un dediği gibi "balık vermesin,tutmasını öğretsin"

Taypan Erduran, ilhan bey evlimisin çocukların varmı? cevrende okuyan çocuk muhakkak vardır komşudan falan. sana tavsiyem 2 yönetim arasında kitapların ne akdar değiştiğini kitapları eline larak bi kere incelemen olucak

Anıl Berkin, hakikaten acayip güldüm Allah'ta seni güldürsün adam üşenmemiş valla helal olsun akpnin sayısız üçkağıdı sıralamış sende kitaplar bedava oldu demişsin gerçekten yazık çok yazık. Demek kömürü, makarnayı, beyaz eşyayı birde kitabı bedava yapınca halk uyuyor soyup soğana çevir memleketi..

arkadaşlar son referandumda kesin bir olayı anlatayım .diyarbakırda elinde 60 tane nüfus cüzdanı bulunan bir adam oy kullanacığm diyip sandık görevlilerine zorluk çıkardı. kimlikleri getirn adam utanmadan polisi çağırdı nasıl olur da benim kullanmama izin vermez diye polis sandık görevlisine zorlukçıkardı.ama umduğunu bulamadıçok şükür diyorum ki ülkemde böyle sandık görevlilieri var. hani erdoğan diyor ya .sandıkt BU BDPOLİLİRER OLMAZSA DAHA ÇOK OY ALIRIZ DİYE SENEEBİ İŞTE BU .HEER ŞEY ORTADA. İKİ İNSANIN BİRİNİN OYU BÖYLEÇIKIYOR.
 • Paylaş
1 Ocak 2005 Paramızdan 6 Sıfır Atıldı TL'ye İtibarı İade Edildi. 35 yıl sonra enflasyon tek haneli rakama indi.( %31,18 den %9,9 'a indi) 2001' de % 9,5 küçülen Türkiye, AK PARTİ İktidarı'nda yıllık ortalama %7,6 oranında büyüdü 2002'de 2.598 dolar olan milli gelir, 2006'da 5.550 dolara yükseldi . 37 olan bakanlık sayısı AK PARTİ iktidarında 23'e indirildi.
 • Paylaş
sizce 6 sıfır atılması itibarın gostergesi mi ?güldürmeyin beni ya..o zman tarihin en itibarlı parası brezilya nın ki olmalıydı! en güçlü gibi durmuyor..ayrıca bu bir politikadır .psikoojik olarak rahatlatır fakat değerinde bi değişme olmamaıştır..almanya 1923 te tam 12 sıfır atmıştır! dünya savaşını kaybettiği için olmasın!neyse psikolojik bir etkiyle birlikte ekonomik hareketlilik yaşatılması sağlandı..işe yaradı doğrusu..enflasyona gelince..zaten para politikasıyla doğrudan ilgil bir durum.tarihte parasından sıfır atan tüm devletlerin (almanya,yugoslavya,brezilya,kongo,angola vs ) yapmayı tasaladıkları şeydir..psikoloijk etkiyle birlikte enflasyonu "hiper" likten kurtararak tehlike yaratmasını önlemek!! yani bu bir başarı dğeil sadece politikadır!!BÜYÜME...türkiye istediği kadar büyüsün,gelir dengesi sağlanmadıktan sonra BOMBOŞ birşeydir büyümek!!ha şimdi öyle kalmış..ha büyümüş halde glen parayı TÜSİAD kendi arasında kırıştırmış..ne farkeder ki??halka inildi mi?yoo..ona bakacaksak dünyanın en büyük ekonomilereinden biri çindir! ama GSMH de 88. dir!!çünkü gelir dağılımı vahim!!ha 10 lira..ha 100 lira..fakire 1 zengine 9 ya da fakire 1 zengine 99 ne fark eder?..bakanlıkların azaltılması olumlu bir durum.....yani derdim kimseye cevp vermek falan değil..hepimiz bu ülkenin gençleriyiz..bizler genç olarak ;iyi olan birşeye iyi,kötü olana da kötü diyebilmeliyiz!!icraat yapıyorsa o parti x de olsa y partisi de olsa alkışlamalıyız..yapmıyorsa da x de olsa y de olsa eleştirmeliyiz!!!
 • Paylaş
enflasyonun nasıl hesaplandığını biliyoruz. kimse kendini kandırmasın.
 • Paylaş
YAPILACAK İŞ ELBETTE VARDIR. 80 YILLLIK SİSTEMİN NOKSANLIKLARI BİTMEZKİ.. BU ADAIMLARI KİMSE CESARET EDEMEMİŞTİR. BİRAZ VİJDAN YAAA. PESSSS..
 • Paylaş
Smyrnote .. ÇİN HAYRANLIĞIN NERDEN:))
 • Paylaş
AK PARTİ iktidarında, hastalarımızın hastanelerde, rehin tutulduğu günler sona erdi. 2002 yılında sanayi sektöründeki istihdam sayısı 3 milyon 954 bin iken AK PARTİ iktidarında, 323 bin kişi artarak 4 milyon 277 bin kişiye ulaştı. 2002 yılında 32,8 milyar YTL olan tarımın milli gelire olan katkısı, 2005 yılında 49,3 milyar YTL' ye ulaştı.
 • Paylaş
AK PARTİ iktidarında üniversitesinde kapısındaki yığılmayı azalmak için 15 yeni üniversite kuruldu. AK PARTİ iktidarında,756 bin çiftçinin 1,5 milyar YTL borç faizi silindi. Geri kalan 1,2 milyar YTL yeniden yapılandırıldı. AK PARTİ iktidarında, 4 milli park, 1 tabiat parkı, 76 mesire yeri,13 tabiat anıtı yapıldı. AK PARTİ iktidarında, 34 üretim laboratuarı kurularak yılda 650 bin adet faydalı böcek üretilip ormana salındı. AK PARTİ iktidarında, ülkemizde ilk defa Karadeniz'in deniz alanında 3 petrol ve doğal gaz arama sondajı gerçekleştirildi. AK PARTİ iktidarında, vergi barışı sağlandı. AK PARTİ iktidarında gelir vergisi ve KDV'de indirimler yapıldı. Kurumlar vergisi % 30'dan % 20'ye indirildi. Bütün iktidarların söz verdiği halde ödemediği nema hesabını AK PARTİ iktidarı kapadı. 4 yılda 14,7 milyar YTL ödendi. AK PARTİ iktidarında, KOBİ' lere, sıfır faizli ihracat kredisi sağlandı. Esnaf kredi faizleri %52'den %13 ' e indirildi.
 • Paylaş
İlhankaplan ne satıyorsun sen ?
 • Paylaş
NE BULURSAK SATARIZ. TACİR OLDUĞUMUZ İÇİN.:) SAYIN :promiscousboy
 • Paylaş
NE BULURSAK SATARIZ. TACİR OLDUĞUMUZ İÇİN.:) SAYIN :promiscousboy SENDE VARSA SENDE SATABİLİRSİN.
 • Paylaş
maldan anlasan satacamda, sana kar siyah demişler tamam demişsin.
 • Paylaş
AĞZINI BOZMADAN SAYGILI KONUŞ..
 • Paylaş
saydıklarınız arasında doğruluk payı olan birç ok şey var.bunlar gerçekten de ülkemiz için faydalı şeyler..ama yeni unv lerin açılmasının maarifet olmadığını düşünüyorum..üniversite kapısındaki yığılma azaldı da iş kapısındakilere ne oldu düşünmek bile istemiyorum..borç silmek,geri çekmek, çok da faydalı şeyler değil bence..daha da rahatlığa iten şeylerdir.tabi seçim yatırımı olduğu da unutulmamalı..parklar anıtlar vs güzel şeyler..son yazılan şeylere de katılıyorum..ekonomik alanda esnafları ve tüccarları güldüren kredi imkanları kosgeb ve türevleri gibi kruumlardan sağlanmıştır... ama 8yıllık boyunca tek başıma iktidar olsam tek başıma yapardım bunları!!bana 80 yıldırçözülemeyen sorunları çözzecek projeler gösterilmesi lazım!!bunlar her gelen partinin yapması gerekn şeyler... ha herşeyi bırakın da 2002 de en çok kaldıracağını söz verdiği şeylerden biri olan DOKUNULMAZLIĞI kaldırsa,aslında acı gerçeği hepimiz göreceğiz!!
 • Paylaş
DOKUNULMAZLIK DİYİP DİYOSUNUZ,NEDİR NOLACAK.BUNLARIN AMACI MECLİSİ İŞLEVSİZ HALE GETİRİP.İCRATLARI EBGELLEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL.CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDEN ÖNCE GÖRÜLDÜ.NE VARSA HEMEN ANAYASA MAHKEMESİNE.BU ZİHNİYET BIRAKIN İCRAAT YAPMAYI.ENGELLERLER.
 • Paylaş
BÜTÜN KURUMLARIN DOKUNULMAZLIĞI KALKSIN VARMISIN.. ASKERİN İLK OLARAK NE DERSİNİZ?
 • Paylaş
Askerle problemin nedir? Akp icraatlara son 2 yıldaki hızla devam etsin 10 yıl içinde asker bu yıpratma çabalarının hesabını soracaktır. Sonuçta herkesin bir sabrı var bu ülke ne yobazlara ne soysuzlara kalır.
 • Paylaş
NOLACAK ASKERİYEDE OLANLARDAN HABERİN YOK HERALDE. DAHA DÜN TUĞGENERAL BİLE SIGARA KAÇAKÇISI ÇIKTI.YAKALANDI.. ASKERİYENİN İÇİNDEKİ SUÇLULAR İÇİN DİYORUM. SEN İLK ÖNCE YABANCI HAYRANLIĞINI BIRAK İSMİNİ RESMİNİ DEĞİŞ SONRA KONUŞ..
 • Paylaş
Ben zaten enflasyon tek haneli rakamlara düştü dediğinde senin notunu vermiştim. Biraz araştırın, okuyun, haber izleyin, sorgulayın, herşeyi kabullenmeyin, o beyninizi kullanmayı öğrenin hamal gibi taşıyasınız diye verilmemiş. En azından askere saldırmayın, başımızdaki şerefsizin yemediği halt kalmadı hala askere kaçakçı diyorsun yazıklar olsun bayrak nasıl ülkenin şerefiyse askerde öyledir siz nasıl Türksünüz lanet olsun sizin gibilere örümcek beyinliler %50 değil %90 olsan ne yazar şu hale bak akpnin sayısız icraatı var bari araştırmıyosun konuyu oku yukarda bir tanesine bile cevap veremiyorsun kitap bedava oldu yok enflasyon şöyle böyle kömürde bedeva makarnada bedava alkışlayın iktidarı beyin fakirleri ülkeyi soyup soğana çevirdiler.
 • Paylaş
SEN KİME ŞEREFSİZ DİYOSUN .. BEYİNSİZ.. ADAM OLSAN AÇIK İSMİNİ YAZARSIN. TÜRK OLSAN BAŞKASININ RESMİNİ KOYMASSIN .
 • Paylaş
o adam bu ülkeyi adam edecek olan ideolojiyi simgeleyen bi karakterin resmini koymuş nedir bilirmisin ?
 • Paylaş
1

Anıl Berkin, adam enflasyon tek haneye düştü diyor bilmesini beklememek lazım

herşeyi bi kenara bırakın ozaman.çoğunluğun dediği oluyor amma kötü amma iyi.demokrasi bu işte.ha kötü seçimmi olabilir arkadaş çoğunluk öyle istemiş.
 • Paylaş
Matt bana geçmişe gore bak burda daha kotuyuz diyebileceğin birşey göster? demiş iyi demiş.. DOMUZ bağıyla adam öldürenler 2 gece önce yine bir gece yarısı yasayıla salıverildiler. MATT katillerin sokaklara salınmasından daha kötü ne olabilir. hemde din adına katilam yapanların salınması. şimdi kalkıp bana rahşan affını örnek gösterme sui emsal misal olmaz ...
 • Paylaş
Evet gönül isterdi ki dediğin kişiler salıverilmesin arkadaşım ama davası sonuçlanmamış birini yıllarca içeride tutmazsın. Devlet zamanında davaları görmeli. Yoksa suçu olmayan insanların ömründen yılları da çalabilirsin. Aynı şey ergenekon davasında da mevcut. Ya bir an önce sonuçlanmalı yahut suçu sabitlenmeden yıllarca içeride insanları tutamazsın. İnsanlar suçlu olduğuna inansa bile... Bana kalırsa dava sonuçlanıp geberip gidene kadar içeride yatması gerekenler de vardı ama hukuk böyle birşey, yavaş işliyorsa gecikiyorsa yapacak bir şey yok...
 • Paylaş
hmm soruyu sorduktan sonra gerçekleşen bu olay imdadına yetişmiş gibi görünüyor.70 milyonunu kanayan yarası budur diyosun yani.işte siz böyle düşündükçe olgunlaşamıcaksınız.yazsan 100 lerce örnek çıkar dorusun keşke sayfalar dolusu iyileri de görebilseniz.
 • Paylaş
bu salıverme olayının hukumetle degılde işini bırturlu zamanında yetıstıremeyen becerıksız yargı organlarıyla alakalı oldugunu dusunuyorum.Bu kanun 6 yıldır gundemde.otelenıp duruyor.Bu adamların cıkacakları besbellıydı.Neden bu altı yıl ıcınde davalarını sonuclandırmadılar.Hukuk bızım ulkemızde hem hantal hem acız.Yenı duzenlemelerle alakası yok bunun.
 • Paylaş
Bu sorunun cevabını kendi pencerenizden bakarak vermeyin. O zaman Turkiye de her iki kişiden birisi Chp ye oy vermemişde diyebiliriz. Bir arkadaş yazmış Turkiye de okuyanların okuduklarının %50 sini anlamıyorlar diye. Peki o anlamayanlar AKP lide anlayanlar mı CHP li? Sen zekisin ve akp ye oy vermedin yani akp ye oy verenler CAHİL diyorsun. Şimdi bir daha düşün kim cahil?
 • Paylaş
Mesela okudugunu sen de anlayamamışsın Türkiye'de okuyanların okuduklarının %50'sini anlamadığını söylemedim. Türkiye'deki insanların %50'sinin okuduğunu anlamadığını söyledim. Ayrıca ne AKP'liye cahil dedim ne de CHP'liye zeki, kendin yorumlayıp kendin yargılamışsın şimdi bir daha düşündümde az bile söylemişim.
 • Paylaş
2

Alim Gecü, sen türkçeyi sonradan öğrendin galiba, aynı şeyi yazmışız ve benim yanlış okuduğumu ve anladığımı imaa ediyorsun pess doğrusu sana cevap yazanda kabahat. orada anlayan ve anlamayandan da kime kast ettiğin apacık ortada kıvırmaya gerek yok....

Anıl Berkin, Türkiye'deki insanların okuduklarının %50'si ile Türkiye'deki insanların %50'si aynı şeyse eğer ben Türkçe'yi daha ögrenememişim hakikaten pes bana.

çevrenize bakın 2002'den bugüne kadar çok büyük değişiklere uğradıyzsa vardır bir çıkar. Bir insan bir anda koşmaya başlayamaz. Önce emekler sonra yürür ve koşmaya başlar. Bunlar emeklemeyi bilmeyenleri piyada koşan at yaptılar. haldur huldur gidiyorlar. O yüzden çıkarları olnlar fazlaysa oy verilmiş demektir.
 • Paylaş
ya şu mantığı anlayamıyorum..ve bir genç olarak siz gençlere "önyargı" kousunda sıfır veriyorum!!ya bir kaç entrymde bahsetmişim bir çok yerde düşüncemi yazdım..arkadaşlar ,eğer hükümeti eleştirmek;chp li olduğumuz anlamına gelmediği gibi; hükümeti desteklemek de akp li olduğumuz anlamına gelmez!!ya biz genciz arkadaşlar ya!! biz genciz genc!! biz sürekli sorgularız..ister akp ister chp ister bdp ister mhp ister yp,hepar,btp vs vs vs vs vs hiç farketmez!!hepsini sorgulamalıyız biz!!eksilerini su yüzüne çıkarmalıyız!! artılarını alkışlamalıyız!!ne hakla etiketlemeye çalışıyorsunuz insanları???lütfen GENÇCE düşünelim arkadaşlar!!hepsini sorgulayalım!
 • Paylaş
2

Abcd Efgh, Sonuna kadar katılıyorum bu söylediğinin... Hangi partiye oy verdiğimiz değil nasıl bire ülkede yaşamak istediğimiz önemli...

Cem Deyupoğulları, tşlker..aynen..

matt buna ilahi adalet diyelim bence yoksa iş kötülük aramaya kalolay akp için tremiz sayfa kalır. elbette iyi şeyler olacak dahamı yapmasınlar 7 yıldır tek balına bir iktidardan gahsediyoruz. mecburen yapacaklar. maalesef bu arada genç insanlar ve çocuklar düşünemez hakkını soramaz hale getiriliyor. 7 yılda MEB lığında değişen müfredat kitaplarına bir bak çocuklarımız nasıl aptallaştırılıyor gör orada... sanro yapılan iyi şeylere şükür eden bir toplum olup çıkıyoruz işte. MECBURLAR İYİ ŞEYLER YAPMAYA VEKİL ONLAR SULTAN DEĞİL... ŞİMDİLİK.
 • Paylaş
ben şuna inanıyorum ki demokrasi ya da cumhuriyet sadece oy kullanıp seyretme sistemleri değildir. Eğer memnun olmadığın bir şey varsa ortada ona gereken şekilde müdahale etmektir, tepki göstermektir. Önyargı olmadan, ben bu partiye oy verdim eleştiremem demeden. Ama maalesef öyle bir haldeki o ya da bu partiyi halkın "adam" etmesi gerekirken onlar sözüm ona halkı "adam" etmeye kalkıyorlar. Ayrıca tepki göstermek demek sokaklara inip slogan atmak değildir. Bakanın yüzüne yumurta atmakta değildir. bugün gelinen çağda yüzbinlerin bile bir bakanlığa mektup yazması internet sitelerine tepki mesajları göndermesi, bu samimi şekilde yapıldığında büyük bir tepkidir. Mesela petrolün fiyatı mı beğenilmiyor, bir süre sabredip almıyoruz kardeşim şeklinde bir tepki ve bunun mesela maillerle ilgili kuruma bildirilmesi bence demokrasinin uygulanması için önemlidir. Şimdi soruyorum bu veya buna benzer şekilde birlikte ne yaptık ki bir şeylerin değişmesini bekliyoruz. Onları bir şekilde meclise gönderip, sonra onları seyredip alkış tutuyor yahut yuhalıyoruz. Ben bunun çok fazla işe yaradığını görmüyorum varsa bilen söylesin...
 • Paylaş
Ayrıca yukarıda sadece ne Akp yi ne de diğer partileri kastederek konuşmadım. Petrol örneği ise sadece bir örnek bunun gibi yüzlerce çeşit yoldan tepki gösterilebilir.
 • Paylaş
olabilir mi deil oluyo zaten
 • Paylaş
gerçi kimse gerçeği söylemiyork i..konuşuyorsun akpli dğeilim diyor..daha akp li birini görmedim!!çünkü açıkça ifade etmekten korkuyorlar!şayet ülke batarsa sorumluluk hissetmemk için!ne olduğunu biliyorlar partilerinin..zaten çıakrları için oy veriyorlar..
 • Paylaş
ohoooo bunlar cok bilindik laflar ama sen diyorsunki akpli oldugunu soleemiyorlar eger akpli olmak vatanı satmak aptal olmak dinci gerici yobaz şeriatcı olarak gosterilirse korkar millet ama artık yavaş yavaş herkes dile getirmeye başlıyor ki senin oturdugun muhittende kaynaklanan bişey olabilir bu ülkenin battıgı yok şahlanmış gidiyoruz evet cıkarımız ici oy veriyoruz bu ülkenin gelecek nesillerin cıkarı icin yani asıl baskıyı akpartiyi tutanlar goruyor
 • Paylaş
korkusundan AKP li değilimi diyor??hmmm.bu ananı da al gitten daha bel altı oldu :))üretken olun derken komik saldırı politikalarını kastetmemiştik :))
 • Paylaş
YA ARKADAŞLAR BU NE İDÜĞÜ BELİRSİZ DENGESİZ KİŞİYİ CİDDİYE ALMAYINN..
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, seni daha susturmadık mı ya?nerden hortladın.yok (varsa) bir düşüncen belirt çürütelim yine..

kimseye saldırı yapan yok mattt.sadece sizde bazı semptomik koplikasyonlar oluşmuş..herşeyi saldırı sanıyorsunuz..zaten garibim tayyip de öyle düşünmüş olacak ki 1000 korumayla gezmesi bundan! hatta zonguldakta toprak altında yaşamını yitiren komurcülere ölümün ' kader' olduğunu söyleyen de aynı adam hee!bu ülkede herkes korku içinde arkadaşım! abi herşeyi açıkca yazanlar ve belirtenler dışında! çünkü bu ülkede vali (yanlış yamadım bildiğiniz vali) bile referandumda bazı muhitlere referandumda 1 tane hayır çıkması halinde bile tüm yeşil kartları geri çekeceğni beyan etmiştir!!bakan düzeyinceki insancıklar bile gittikelri şehirlerde üstü kaplaı tehditler savurmuştur!..kömür dağıtırken bile habire tehditler savrulmuştur..hoş kömür konusu gelmişken değinelim biraz..ya allah aşkına devletin kömür dağıtması sosyalizmmin mi göstergesi yoksa halkın içler acısı duruma düştüğünün göstergesi mi??ne oldu?galiba iki ucu da boklu değnek di mi?ya da matematiksel konuşursak biraz paradoks oldu!! .ünkü rahmetli erbakanın tırağı bile olaamadı ki bu hükümet! her kesime çalışayım diye pavyondan beter halde şua n! merhumen azından 'milli görüşçüyüm' diyordu açıkca!!
 • Paylaş
bak hala aynı şeyi yapıyorsun.kömür,askerin yatma yeri değil,ölüm kader vs.siz bu lafları eden adamın asıl yaptıklarını göremiyorsunuz.zannediyorsunuz ki ben kömüre tav oldum,100 de 60 kömüre oy verdi korkudan oy verdi.Siz çağdaş atatürkçülerin ? asıl göremediği yapılan iyi şeyler.siz milleti uyutuluyor zannederken muhalefetin komik oyunlarıyla uyutuluyorsunuz.düşün ki koskoca bir partinin genel başkanı işi gücü bırakmış ne yapabilirizi bırakmış yada zamanında kendi ve dier partili hukumetlerin bıraktıı milyarlarca dolarlık borcun büyük kısmını kapatmış partinin,bizi ilk defa AB ye bukadar yaklaştırmış bir partinin,ordunun yediği her haltı kendisine mal edilmiş bir partinin yaptıklarını bırakmış ilkokul çocuklarının mantalitesiyle türbana,kömüre,bilmem neye sarmışsınız.Ben buna at gözlüğü diyorum sadece.Ben tayyip ya da AKP hayranı değilim.hatta en büyük Atatürkçü de benim.tek farkımız bardağa dolu yönünden bakıp koca bir milletin büyük bir kısmını oy verdi diye yediremeyip cahillikle bilmem neyle suçlamıyorum.sabaha kadar olumsuz şeyler sayabilirsin.ben de sana soylediğin her olumsuz şey için 2 iyi örnekle dönerim.üstüne de bir tane muhalefetin haltlarını yazarım.Ama yapıcı olmak lazım.her oy bu milletin geleceği için sandığınız gibi bir torba kömür için değil.
 • Paylaş
bak sevgili bak,ben de hiçbir partiye mensup değilim.ortada yapılan iyi şeyler varsa biz gençler olarak alkışlanmalı elbet fakat somut bir kaç yapıyormuş gibi gösterip takiyye yaparak aslında tam tersini yaparsa o parti,karşısında beni bulur..siz Atatürkçüler diye nitelendiriyorsun beni.kusura bakma ama zaten hepimiz Atatürk ün kurduğu cumhuriyetin kanatları altındayız!çünkü bizim var olma nedenimizdir atatürk ve o yıllarda yaşayan bir çok kahraman..AB ye yaklaşmış numarasına cidden inanıyor musun??95 te çiller salağı gümrük anlaşmasını imzaladı yine yaranamadık.sence avrupa girmek için avrupa bizden daha ne alacakı??gümrük anlaşmasından ötürü devlet 180 milyar dolar zarar etti sırf ab ye yaranmak için..kusura bakma benim AB gibi bir derdim yok..hatta değil biz oraya girmek;galiba onlar bize giriyor!!Bak ben,ortadoğuya açılmayı da eleştirmiyorum..kesinlikle arap dünyasıyla yapılan munasebetler iyidir..çünkü yüzlerce yıldır biz beraber yaşadık..elin avrupası ya da dünyada hiçbir devlet ,zaten başka bir devlete hizmet etmez!neden etsin ki?biz neden bu kadar ab den medet umalım ki dostum??40 yıldır girmeye çalışıyor muşuz..varsın girmeyelin ya..bizim kaynaklarımız ,bilgimiz yeter! yeter ki haketmeden bir yerlere girenlerin yerine gerçekten hakketmiş kişiler alınsın!!!sadece çalışkanlar bir yerlere gelsin;birilerininn yeğenleri ya da çocukları dğeil! iş burada kopuyor!!tarihin en büyük haksızlığını yapıyor hükümet...ya zabit katipliğine başvurdum dostum.3 dk da 90 kelime klavye istiyorlar...650 kişiden 30 civarı kişi alacaklar...inan bana 149 kelimeyle giremedim!!çünkü o 30 kişi baştan belliydi!!yani eğer olmaya devam ederse AB ye girsek bile bi işe yaramaz!halbuki ülkedeki beyinleri yurt dışına kaçırmasak;akademisyenlikte başkalarını kayırmadan sadece hakkı olanları girdirsek;ab ye ihtiyac kalmaz!!!bir hükümetn birincil görevi;vatandaşın HAKKINI korumak!!bunu yapmazsa 16 . büyük ekonomi olmuşuz ya da 1 . olmuşuz neye yarar??aleni bir şekilde hakkım ve binlerce insanın hakkı yeniyor.bunu nasıl açıklar bu hükümet??kusura bakma ben bir partiye oy versem,evliymiş gibi bağlı hissetmem kendimi!! belki de ben de akp ye oy verdim buu b lmezsin!!!ama haksızlık gördüğüm an isterse bilmem ne partisi olsun eleştiririm!!hak yiyen ya da yenilen haklara göz yuman hiçbir partiyi ne yaparsa yapsın desteklemem arkadaşım!!
 • Paylaş
senin kadar ben de eleştiriyorum.Anlatmak istediğim kömür meselesine bu akdar takılmayın artık
 • Paylaş
olabilir :(
 • Paylaş
görüldüğü gibi 2 kişi den 1 i akp ye oy verdi... sandık öyle diyor .. yapcek bişi yok ..
 • Paylaş
Sonuç öyle gösteriyor.
 • Paylaş
olur olur..
 • Paylaş
75 mılyon secmen mı var  tr de?
 • Paylaş
brsx güzel soru işte cevabı :

ysk resmi verileri, Adalet ve Kalkınma Partisi oy sayısı 21,320,207 geçerli oyların %49,80 i akp nin

tükiyede yaşayan tüm nufusa göre oranını sen bul artık :)
 • Paylaş
aritmetik ortalamaya gore oyle orneğin ben akp'ye verdim sen chp'ye babam akp'ye verdi baban' chp'ye gibi :D
 • Paylaş
Bir çoğumuz yiyecek ekmek bulamadığımızdan dolayı yemeklerde ot yemeyi tercih ediyoruz. Bu da ülkemin oy verenlerinin %50sini koyunlaştırmış hatta inekleştirmiş.
 • Paylaş
1

Matt, bu şartlarda ot yiyorsan o senin kendi koyunluğundur

Yahu arkadas şu hukumetle alıp veremedii olanı anlıyorum hatta saygı da duyuyorum ok.ancak her seferinde bu adamlara oy vereni koyunlukla ineklikle bilmem ne likle suçlayanları anlamıyorum..
 • Paylaş
Serkanım bu şekilde düzelteceğine beni öldürsen daha iyiydi ne diyim
 • Paylaş
1

Hakan, güxel olmuş güzel :))

Olabilir mi fazla.oldu ve de çok güzel oldu:D
 • Paylaş

ben de seni sana şikayet  ediyorum ozaman  :)

 

 • Paylaş
1

anlamadım

 

 • Paylaş
1

Serkan Köse, matt beni şikayet etmiş... de ondan demiş :)

Boyle bir saçmalık olamaz saçmalık her iki kişiden biri he inandınızmı harbiden vay halinize
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6652 Görüntülenme38 Takipçi96 Yanıt