Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce Google+ Facebook'u yakalayabilecek mi?

Yakalaması pek mümkün görünmüyor. Google, kendi adı ile yani Google ismi ile sonsuza kadar sosyal ağ yapmayı deneyebilir, ve başarılı olamaz. Google, bence ayrı bir marka ve bilgi üzerine iş yapıyor. İnsanların kafalarında google'ın konumlandığı yer bambaşka bir yer..

Aslında bu soru, aynı soruyu tersten sormakla eşdeğer: "facebook google'ın arama motorunu yakalayabilecek mi?". Nasıl ki bu mümkün değil ise, sosyal ağ konusunda google'ın (hele hele bu kadar çok başarısızlıktan sonra) facebook'u yakalaması mümkün görünmüyor.

Bunun yanısıra Google plus'ı çok beğendiğimi de belirteyim. Ancak bir kaç kez giriş yaptıktan sonra bir daha uğramadım.
 • Paylaş
5

Aykut Kardaş, "Bunun yanısıra Google plus'ı çok beğendiğimi de belirteyim. Ancak bir kaç kez giriş yaptıktan sonra bir daha uğramadım." Aynı şekilde..

Ümmügülsüm Yaşar, Facebook reklamlarla insanları aşırı derecede taciz etmeye devam ederse, zaten markaların tacizinden de sıkılmış olan insanlar farklı alanlar aramaya başlayacaklardır diye düşünüyorum. Markalar için de artık eskisi gibi mucizevi ağ olmaktan yavaş yavaş çıkıyor fb ayrıca. Google aramalarda markaların g+ profillerini göstermeye başlıyor. Bu markaları etkileyecektir ve kullanıcıları da. Google adına önemli bir atak bence, roller değişebilir :)

Hakan Köse, Doğru tespitler bence de, ancak benim gözüme takılan durum biraz bunların dışında. Google'ın kullanıcılar üzerinde yarattığı algı, sosyal ağ değil. Google Plus ve diğer ürünlerinin hepsi de Google damgası taşıdığı için, bu algıyı değiştirmek çok zor.

Bu arada, son dönemde Google Plus'ın başarılı olacağına inananların sayısı biraz artmış durumda sanırım :)

Ben başarısız olurlar demek istemiyorum, ancak facebook'u yakalamaları bence imkansız. Çünkü facebook, bizlere sosyal ağ deneyimini sonuna kadar tattırdı. Eğer insanlar facebook'tan vazgeçerlerse, başka bir sosyal ağa gidecekleri için değil, artık sosyal ağı eskisi kadar istemedikleri için vazgeçecekler.

Ümmügülsüm Yaşar, Kesinlikle! zaten insanları g+ a getiren fb gibi bir sosyal ağ istemiyor olmaları olacak bence. Facebook reklamlarla rahatsız ettiği kadar spam ve uygulamaları ile de iyiden iyiye insanları paranoyak bir ruh haline soktu. İnsanlar daha sade, daha kendilerine özel, kontrolün daha fazla kendilerinde olacağı alanlar isteyecekler diye düşünüyorum.

Fatih Gündoğan, Hakan yahooyu, altavistayı başka bir arama motoruna geçmek için terk etmedik mi? Facebookun da başına aynı şey gelebilir bence.

5

İlginc Adam, Nerden buldun bunu :))) cuk oturmuş derler ya :)

Sevgiseli, Ben ilk izlediğimde "yeni diye kötülemişler" dedim. Ama googleplus'a üye olunca anladım ki az bile yapmışlar. :))

Volkan Rahma, link süpermiş :)

Sevgiseli, Yapanın eline sağlık... :)

Nurullah Garip, "Kimseyi" mükemmel.

Bir G+ kullanıcısı olarak kullanma sebeplerimi yazayım.

-G+ üzerinde hiç arkadaşım olmamasına rağmen ilgilendiğim konular üzerinden yeni arkadaşlıklar kurdum hepside seviyeli düzgün insanlar
-Facebook daki gibi oyun istekleri her yerden fırlayan reklamlar sizin adınıza sizden habersiz paylaşım yapan uygulamalar yok.
-Site tasarımı olarak facebook kadar karışık gelmiyor bana daha sade
-Şirketlerinde G+ sayfaları açılması gayet güzel ayrıca herhangibir yer için yapılan bir yorumun google aramalarında çıkması güzel
-Fazla kalabalık değil kendini bilmez insanlar sizi rahatsız etmiyor.

şimdilik alıma gelenler bu kadar
 • Paylaş
İkisi de çok farklı alanlara hizmet ediyor. Bu ikisini rakip olarak değerlendirmiyorum.
 • Paylaş
1

Damnet, Onu bunu bilmem ama Google Hangouts cok iyi

Hızlı başladı, nasıl devam eder bilmiyorum.
 • Paylaş
Mümkün değil. Çünkü google+ biraz işten anlayan kişiler kullanıyor.
 • Paylaş
Mümkün değil daha haberi olmayan milyonlarca belki milyarlarca insan var
 • Paylaş
Yakalayamayacak ve hiçbir zaman Facebook gibi olamayacak. Ama kendi çapında iyi ilerliyor g+
 • Paylaş
Farklı bir branding ve farklı bir arayüzle belki.
 • Paylaş
Google + başta severek kullandığım hatta facebooktan daha iyi dediğim bir siteydi . ama sonra fikrim değişti zaten google + 'nın face kadar kullanılmaması ve arkadaşlarımın olmaması bir sorundu ama facebookun daha zevkli olduğunu düşündüm.
 • Paylaş
Gazi koşusu gibi mübarek

 • Paylaş
Yoköylebidünya.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2437 Görüntülenme21 Takipçi13 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Google+ başarılı olur mu?

 • Google Plus facebook kadar başarılı olur mu?