Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce hangisi daha gerçekçi: İnploid mi? Twitter mi? Facebook mu?

İnploid'in kurucularından Serkan Köse çok hoşuma giden birşey söylemişti. Facebook'ta insanlar içerik üretmiyorlar. Yani kimse bilgi yazmıyor. Genelde başka yerlerdeki bikgiler paylaşılıyor. Paylaş butonu olmasa Facebook bugün bu büyüklükte olur muydu? Twitter'da da hemen hemen aynı mantık. İnsanlar (hem de alanında uzman kişiler) inploid'de birşeyler yazıyor. Bence bu daha ciddi fayda. Sanırım bunu soruyorsunuz.
  • Paylaş
Gerçekçi derken neyi kastettin anlamadım ama Inploid diyeceğim. Bunun sebebi de Facebook ve Twitter'a göre daha ciddi bir platform olmasından kaynaklanıyor sanırım.
  • Paylaş
Gerçekçi derken gerçek manadaki bilgi paylaşımında inploid ve muadilleri facebook ve twiiter 'a göre çok daha ciddi. Ama facebook ve twitter ın çoğulculuk ve global mantığı ile daha çok bilgiye, daha hızlı (hızdan kastım misal endonezyadaki depremi ilk burada duyabilirsiniz) ulaşabiliyor olmamızı kabul edelim.
Arkadaşların da dediği gibi ben dahi bir çok kişi henüz yeni ve sık kullanabildiğimiz bir platform değil. Bu bakımdan kıyaslama kriterleri her üc örnek içinde yeterli ve uygun değil.
Bu konuda inploid için yapıcı olma adına, paylaşımların güvenilirliğini, dürüstlüğünü, objektif ve ciddiyetini kaybetmemesi adına, henüz kontrol edilebilir büyüklükte iken bazı süzgeçlerin geliştirilmesi.

Hayat boyu başarılar inploid. (daha yarışma zamanında beri ara sıra da olsa takipci üyeniz)
  • Paylaş
Ben daha yeniyim ama şimdiden inploid in daha iyi olduğu kanısına vardım diyebilirim. Facebook da kullanıyorum lakin orda çok az miktarda bilgiye ulaşabiliyorum. Oysa burda daha ilk saatten bir çok bilimsel yazı okudum, farklı farklı konular buldum.
  • Paylaş
Bu kıyaslamayı yaparken ciddimisin bilmiyorum... Üçünün formatı farklı
  • Paylaş
Inploid, Facebook ve Twitter karşılaştırması nasıl yapılacak onu merak ettim. Ortak paydaları neredeyse 0 (yazıyla sıfır) olan üç sosyal mecradan bahsediyoruz.
  • Paylaş
Çok derine inmesek inploid
  • Paylaş
Tamamen içeriğe bağlı. Facebook'ta içerik üretilmediğine tam olarak katılmıyorum, yazan orada da yazıyor ama soru olmuyor genellikle. Gerçekçi bir şey yazdığınızda üçü de gerçekçi, uyduruk bir şey yazdığınızda üçü de uyduruk olur. Burada da redaksiyon var ama bilginin içeriği değil dil redakte ediliyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

785 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt