Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce insanlar birbirlerinden neden kaçıyor?

Sizin gerekçeleriniz neler?Düzenle
Fotoğrafta dünyanın en tehlikeli ve en cesur yaratıklarını aynı karede görüyorsunuz.
Cesur köpek balığı korkusuzca yüzüyor...
İnsan Davranışları
 • Paylaş
1
Bana göre "önce bana ve hep bana" anlayışından "önce sana sonra bana" anlayışına geçemediğimiz için karşımızdaki insanlara da sabır ve tahammül etme eşiğimiz daha da azalıyor. Alış veriş yerine veriş alış yapmaya özen gösteremediğimiz için belki de...
 • Paylaş
Günümüz çağında artık birbirlerine tahammül edemediklerinden, sabırsız olduklarından olabilir... .
 • Paylaş
Güvensizlikten olsa gerek . . .
 • Paylaş
'ya şimdi ne konuşacağız' gibi konusacak, anlatacak, soracak enerjileri olmadıgından ya da 'beni boyle gormesin' gibi özgüvensizlik sebeplerinden.
 • Paylaş
Sevmediklerinden kaçıyorlardır.
 • Paylaş
Artık güven duygusu yok . Biz yerine ben var
 • Paylaş
Kaçmak derken?
Bazen, bazı diyalogları zorlamamak lazım. Kendinizce birçok insanı "olduğu gibi" kabul edip, ilişkilerinize devam edersiniz ama o kişiler sizi bunun tam tersi davranıyorsunuz gibi algılayabilir. Ve bir an olur, uzak durmak işinize gelir. Yorulmuşsunuzdur.
Bazen, sadece birbirinizi anlayamıyorsunuzdur, bambaşka pencerelerden bakıyorsunuzdur, deneseniz de olmuyordur, olmuyordur, olmuyordur.
Bazen, paylaşımlar azalır, öncelikleriniz değişmiştir. Sizin sorununuz onu, onun sorunu sizi ilgilendirmemeye başlar. Mevzuya dahil olamazsınız. Koparsınız.
Bazen, konuşmak ve dinlemek yada hatırlamak zor gelir. Korkarsınız.
Bazen, kendinizi daha aşağıda yada yukarı da görürsünüz. Aynı hizada olmadığınıza inanırsınız. Kendinizi kandırıyorsunuzdur.
Daha da çeşitlenebilir tabii. Amam sanırım kısacası; durum, şahıslar, dış etkenler gibi bir çok şey göz önünde bulundurulmalı.
 • Paylaş
İnsan, kendiyle aynı şeyleri yaşamış insandan kaçıyor, çünkü yaşadıkları aklına geldikçe yarasına tuz basılmış gibi hissediyor. İnsan, kendiyle aynı şeyleri yaşamayan insanlardan kaçıyor, çünkü bir şeyler hakkında yaşanmadan yorum yapılmaması gerektiğini, yapanların onun canını nasıl sıktığını biliyor. Acıdan ziyade... İnsanlar dışarıda olmayı istediği biri gibi görünüyor ve aslında olduğu insanı herkesten saklıyor. İnsanlar birbirinden kaçıyor çünkü, tahammül edemiyorlar acılarına tuz basılmasına, acılarının küçümsenmesine, gerçek kişiliğinin görülmesine... .
 • Paylaş
Her insandan kacilmaz.

Size fayda sağlamayan, size zarar veren, sizi yargılayan, rol yaptığını düşündüğünüz kişilerden kacariz.

Birisi sizi danışacak insan, ekonomik anlamda yararlanabilecek, Ufuk arttıran bi insan, mutlu eden biri olarak görürse neden sizden kaçsin ki?
 • Paylaş
Aslında doğru açıdan bakınca oldukça güzel bir soru. Bir insan neden uzun süre görüşmediği ilk okul öğretmeniyle caddede göz göze gelmekten çekinir mesela? Ya da uzun olmasa da bi süre görüşmediği bir arkadaşını neden yolda veya bi kafede görünce görmemezlikten gelme ya da tanımamazlık daha cazip geliyor?
Bana sorarsanız bu durum genelleme yapmadan kişilerin geçmişiyle birebir bağlantılı. Geçmişinde silik, hedefsiz ve koca bir deryada başıboş bi kayık misali yaşamış kişiler, hayatlarının o kesitine şahitlik eden şahıslarla şuan iyi ya da kötü durumda olsun karşılaşmaktan çekinirler. Ayrıca bunu o anki anlık psikolojiye bağlamak her ne kadar kolay olsa da bilimsel bi açıklaması olmalı
 • Paylaş
AMAN GÖRÜRSE PARA İSTER İŞ İSTER YARDIM İSTER BÖYLE GİDERSE AKRABADA KALMAZ YİNEDE BİZ BİRBİRİMİZİ SEVELİM YARINIMIZ YOK
 • Paylaş
1
Her geçen gün ortak paydalarımız azalıyor ve birbirimize yabancılaş(tırıl?)ıyoruz. Biz karşı taraf için hep ötekiyiz, tıpkı onun da bizim için olduğu gibi(her geçen gün daha fazlasıyla... ). Sosyal! hayatta asosyal insanlar oluveriyoruz. Daha fazla da olacak gibiyiz. Yalnızlığımızı ruhsuz teknolojiyle paylaşıyor ve kendimizi onunla meşgul etmeye çalışıyoruz. Yalnızlığımızı paylaştığımız teknolojiyle aramıza girenler için siren seslerini avazı çıktığı kadar çalmaya başlıyoruz. Ve... Artık ruh molekülümüz bozulmuş, paylaşma duygusundan uzak, en çok ihtiyaç duyduğu varlıklardan, insanlardan, kaçar oluyoruz... Ben neden kırklı yaşlardaki amcalarla daha fazla anlaşabiliyorum? Onlar bu değişimleri yaşamadılar mı yoksa! Büyük bi sınavımız var.
 • Paylaş
Çıkar çatışmasından ötürü... Çıkarları birleşenler... Bir aradalar... Çatışanlar ise ayrışık... ne zaman ki çıkarları çatışanlar... Çıkarlarda anlaşırsalar... . Din... Dil... Irk... siyasi görüş... Kadın erkek ayırt etmeden... Birbirleri ile bir arada olurlar... Kaçmazlar... ...
 • Paylaş
Zarar görmekten korktukları için.
 • Paylaş
1

Nesil Budak, İletişim kurmakta zorlandıkları için.

Belki yargılanmaktan çekindikleri içindir.(Pek düşünmedim bu konuda)
 • Paylaş
2

Adem Şahin, senden kaçıyosa kendine güveni yoktır büyük bi ihtimalle seni seviyodur

Viola Viyan Ayakniteç, Biri senden kaçyorsa eylenmiyordur senleyken NET

Bağlanmaktan korkuyorlar. Bağlarsan kaçamazlar:)
 • Paylaş
Artık insanlığımızı kaybediyoruz bu yüzden . İç detayına girersek ; insanlar artık bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda takılıyor .
 • Paylaş
İnsanlar birbirnden kaçmaz sadece kızlar erkeklerden kaçıyo
 • Paylaş
2

Adem Şahin, eşcinseller hakkında hiç bi bilgim yok hayt felsefemde yoklar

Ayhan Şimşek, Peki ya eşcinseller?