Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce insanlar neden Stephen King'in romanlarını okumayı seviyor?

Korku filmlerini ve kitaplarını çok severim,Stephen King'in  okuduğum  ilk romanı '' O'' idi,ergen yaşlarımda olduğum için başımı döndüren bir kitaptı sonra 8-9 kitabını daha okudum vasat gelmeye başladı,Dean Koontz'un bir kitabını okuduktan sonra ona takılmaya başladım,Stephen King'ten daha iyi olduğunu düşünüyorum.
  • Paylaş
Her ne kadar roman okumayı sevmeyen biri de olsam bir kaç romanını okumuştum.Etkileyici bir dili var ve okurken bilinçaltınıza girdiğini hissediyorsunuz.Sanırım insanların çok sevmesinin bir nedeni de gerçekten bütün romanların film tadında olması,malum insanımız pek kitap okumayı sevmiyor.Zaten bir çok romanının filmi çekildi.Ben kendisini sürekli tekrar ettiğini ve yaratıcılık konusunda bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorum ama çoğu insan bu romanları gerçekten seviyor.
  • Paylaş
Stephen King en sevdiğim yazarlardan birisidir. Hemen hemen tüm kitaplarını okudum. Benim sevme sebebim, etkileyici dilinin yanı sıra korku türünü fantastik ile harika bir şekilde birleştirmesidir. Bazı kitaplarının ve karakterlerinin birbirine çok benzediğini kabul ediyorum evet ama, bunları yarattığı harika olaylar karşısında küçük birer ayrıntı gibi görüyorum.

The Dark Tower mesela, okuduğum yüzlerce kitap içerisinde sonu beni en çok etkileyen kitaptı. Kule ve Roland hakkında onca şey düşünmeme rağmen, düşündüklerim kitabın sonunun yakınından bile geçmiyordu. İşte bu bile, King okumak için başlı başına bir sebep bence :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

507 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt