Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul'un yaşanması en zor ve en yaşanabilir ilçeleri hangileri?

İstanbul'da malum trafikten dolayı oturacağımız yeri ulaşım kolaylığına göre seçmemiz akıllıca olur. Avrupa yakasında Ataköy benim favorim hem metrobüs hem de Aksaray metrosu kesişiyor. Ayrıca yeşil alan ve otopark imkanları da oldukça tatmin edici. Güngören ve Bağcılar en zor yaşanabilecek ilçeler gibi geldi bana hele ki öğrenci için neredeyse imkansız. Anadolu'da ise Üsküdar yerleşim ve ulaşım açısından en yaşanılası ilçe bence..
  • Paylaş

Bununla ilgili yazın bir haber izlemiştim.Araştırmaya göre en kötyü iki ilçeden biri Esenler'miş. Daha önce Esenlerde kalmış biri olarak;haklı buldum açıkcası.

 

En iyileri de Beyoğlu,Şişli,Kadiköy olarak gösteriliyordu.Takdir edilir ki özellikle Şişli Belediyedesi işinde bir numara.Benim için de,en iyisi Şişli'dir.

  • Paylaş
Ataköy, birçok kısımdan oluşan toplu konutların olduğu bir yer. Toplu taşımaya biraz uzak. Gerçi kiraları da göz önüne alırsanız orda oturan insanlar toplu taşıma pek kullanmazlar. :) Çok sakin bir yer olması güzel ama gece tek başınıza yürüdüğünüzde o kadar da güzel gelmeyebilir. Bahçeleri ve yolları düzenli. Sitelerin otoparkları mevcut.
Şişli'de arabanızı evinizin önüne park edebiliyorsanız çok şanslısınızdır. Binalar genelde eski olduğundan deprem yönetmeliğine uygun değildir.

Güngüren, Esenler, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa,Alibeyköy, İkitelli, Kanarya, Tarlabaşı, Sultanbeyli...

Gitmeyin, görmeyin derim. Gidip de dönmemek var. :)
En yaşanabilir ilçesi... İşte bunun üzerine uzun uzun tartışılabilir. Çünkü pek yok gibi. Gene de Ataköy, Florya, Sarıyer, Maltepe'nin sahil kısmı, Kadıköy, Üsküdar.
  • Paylaş
2

Furkan Ertaş, Bence Silivri'de çok güzel özellikle de sahili ..

Sevgiseli, Kokusu olmazsa...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1421 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt