Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce kıskanmak hastalıklı bir duygu mudur yoksa ilişkide gerekli midir?

Bu soru çok soruldu. Bence aşırıysa tabii ki hastalıktır hatta tıpta Othello Sendromu diye bir ismi de vardır. Kıskançlık kişinin eşi için en iyi eş olduğuna inanmamasının bir sonucudur, kişi kendini eksik hisseder ve karşıdakine bunun ceremesini çektirir. Sorunun yanıtları için linkleri takip edin.
  • Paylaş
Kıskançlık olağan bir durumdur eğer biri eşini veya sahip olduğu şeyi diğer kişilerden kıskanmıyor sa sorun var demektir; tıpkı kişinin sevdiğini başkaları görmesin diye öldüresiye kıskanmasının sorun olduğu gibi. Ne çok ne hiç yeteri düzeyde olması gerekir. Bu biraz kaygıya benzer kişide çok olması veya hiç olmaması kişide problem oluşturabilir. Bu yüzden yeteri düzeyde olması idealdir.
  • Paylaş
Fazlası evet gerekli olanı ise onu sevdiğinizi değer verdiğinizi göstermek için gereklidir
  • Paylaş
Kıskançlık derecesine göre degisir. Aşırıya kaçınılırsa karşısndaki insanın özgürlüğü kısıtlanmış olur. En ufak bişeyi bile kıskanmaya başlarsanız hastalik derecesine gelmiş olursunuz. İki taraf için de sağlıksız bir ilişki oluşabilir.
  • Paylaş
Duruma gore degisebilir bence. "seven kiskanir" dogru ama eger cok asiri bir kiskanclik ise bu ozaman kisiyle alakali olabilir. Kendine guveni az olabilir, adatilmaktan korka bilir yada karsindaki sana o guveni saglayamadogi icin boylesindir. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

97 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları