Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mansur Yavaş itiraz ve yeniden oy sayımı sonucu Ankara'yı alabilir mi?

İtiraz sonucunda oyların farklı çıkma olasılığı sizce nedir? Yeni sayımda bir hile olması mümkün mü?Düzenle
Yalova'da 2 kez sayım yapıldı ve AKP-CHP arasında gitti geldi belediye. Son sayımda ise CHP'de kaldı. Bu gerçekleşen durumun komikliğine ve vahametine hiç girmeyeyim (1 oy ile CHP, 170 küsür ile AKP, 150 küsür ile CHP). Seçim sisteminin de, memleketin de geldiği noktaya şaşırma kısmına da hiç girmeyeyim. Hele seçimden 48 saat sonra bile hala tam olarak açılmamış sandıkların olmasına da hiç girmeyeyim. Ama Ankara'nın; hakkaniyetli sayımı yapılabilirse, Mansur Yavaş lehine bir belediye başkanlığı olasılığı çok kuvvetlidir kanımca.
  • Paylaş
Sayın Serkan Köse (@serkan) 'nin de yazdığı gibi ve fazlası, sadece Yalova değil 3 İzmir ilçesi ve daha başkaları da var. Oy toplamak için verilen rüşvetler, memurlara yapılan baskılar, boş evlerde oturduğu iddia edilerek toplanan 40 oylar, acilen kimlik verilerek oy verdirtilen Suriyeliler gibi dalavereler AKP savcılarına havale edileceğinden bunları irdelemenin alemi yok. Sonucun çok yakın olduğu ve CHP'nin itiraz ettiği her yerde CHP galip çıktı. Ankara'da da adil bir sayım yapılabilirse Mansur Yavaş'ın başkanlığı kazanabileceği kanaatindeyim.
  • Paylaş
Tabii ki şartlar değişebilir. Sonuçta birçok yerde elektrikler kesilmiştir ama Gökçek de daha fazla oy alabilir. Belki de hiç değişmez ama üç ihtimali olduğu için sayılması her zaman için iyidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

366 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt