Bilmek istediğin her şeye ulaş

Matrix teknolojisi gerçekte yapılabilir mi?

Evet bir tartışma başlatmak istiyorum. Bu filmi izlemeyen yoktur. Gelecek 10 yıl içerisinde, bizi bir koltuğa otutturup, vücudumuza aletler bağlayarak bize Matrix deneyimini yaşabilirler mi? Fikirlerinizi merak ediyorum.Düzenle
10 yıldan fazla süreceğini düşünmüyorum. Masrafı her ne kadar yüksek de olsa, bu sistemi deneyecek çılgın zenginler her zaman olacaktır, yeter ki gerçekleştirilsin.

Peki o patentin açıklamasını nerede bulabilirim? Inploid'de sanal gerçeklik adına bir blog yazıyorum, bu kouya değinmek isterim.
  • Paylaş
2

Bora, Can, dediğim patenti bir türlü bulamıyorum. Fakat bugün böyle birşeyi lanse etmişler. Ben de tesadüf eseri gördüm, konuya tam oturuyor.

dailymail.co.uk/sciencetech/article-2220035/workers-dismantling-fukushima-reactor-use-brainwave-controlled-robot-suits-help-carry-heavy-radiation-protection.html

Can Çınar, Gayet yararlı bir proje yapılmış.
Araştırmaya başlıyorum, umarım bulabilirim, teşekkürler.

Yakın zamanda gerçek olabilecek birşey. İnsanın sinir sisteminin elektriksel yapısı biliniyor. Yanlış hatırlamıyorsam microsoft insan sinir sistemi ile ilgili bir patent almıştı. Böylelikle beynin gönderdiği komutları elektriksel olarak bilgisayar ortamına aktarmak mümkün olacağı söyleniyordu. Bekleyip göreceğiz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

928 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt