Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce Milliyetçi Hareket Partisi siyasetin neresinde, partiye neler oluyor, neler olacak?

Parti bir değişim gösterip siyasi yaşamda yol almaya devam edecek mi, düşe kalka mı yoksa şahlanarak mı? Yoksa yavaş yavaş eriyor mu? Bir tabela partisi olarak mı devam edecek siyasi yaşamına?Düzenle
MHP erimez, devleti temsil eder. Doğru yolda ilerlediğini söyleyemeyeceğim. AKP'nin her türlü dalaveresinde AKP'ye destek olduğuna hepimiz şahidiz. Sayelerinde yolsuzlukların üstüne gidilmedi, hırsız bakanlar soruşturulmadı, terör saldırıları araştırılmadı vb. Seçim öncesi attıkları nutuklarla, seçim sonrası yaptıkları icraatlar arasında bu kadar büyük bir farkı başka hiçbir partide göremiyorsunuz. AKP bile daha dürüst bir görüntü sergiliyor. Gördüğüm kadarıyla genel başkanları ruh hastası ama onun değişmemesine çalışan bir de aynı hastalıkta tabanları var. İktidar olmadıklarına göre muhalefet olduklarının bilincine varmalılar ve iktidarı denetleyici muhalif görevlerini üstlenmeliler. Bunun yolu da başlarındaki Deli İbrahim'i tahttan indirip henüz o kadar ruh hastası olmamış birini oraya çıkartmak olacaktır. Bahçeli'de en az Erdoğan kadar fanatik, hasta görüntüsü veriyor. Gel koalisyon yapalım sen başbakan ol denilince bunu reddetmesi için bir politikacının kesinlikle deli olması lazım. Bu hem parti tabanına hem de vatana ihanet olarak görülmelidir. Bir tarafta cumhuriyetin tüm kazanımlarını istikrarlı bir şekilde yok eden parti, diğer tarafta buna karşı çıkmayan hatta her fırsatta destek olan sözde milliyetçi parti. Öyle beş parmakla it şekli yapınca siyasi sorumluluğunu yerine getirmiş sayılmıyor, bunu artık aklı bitip mavi ekran veren başkanlarına biri anlatmalı ama gördüğüm kadarıyla tabanları da zaten Devlet'den akıllı değil. Aklı biraz daha başında bir genel başkan seçerek yollarına devam etmeliler.
  • Paylaş
Bir Milliyetçi olarak görüşüm şudur. Artık bu partinin genç bir kana ihtiyacı var, Devlet Bahçeli artık kenara çekilmeli diye düşünüyorum. Tamam iyisin hoşsun, millet istemiyor kaç seçim kaybettin sayabildin mi ? Arkadaş çevremde milliyetçi çoktur ama sırf Bahçeli'den dolayı oy vermiyorlar.
  • Paylaş
Sıkı bir genel başkana acilen ihtiyaç var
  • Paylaş
Bugune kadar birsey cikmadigi gibi bundan sonrada o partiden bir sey cikmaz. Cunku misyonu ve vizyonu belli olmamakla birlikte kendi icinde tutarsiz dar bir cercevede siyaset yapmaya cslisiyor ki yapamaz. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR