Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce neden bir erkek kadınlar hakkında soru sorunca hemen kadınlar üşüşüp soranı cinsiyetçilikle suçlarken, bir kadın erkekler hakkında soru sorduğunda erkeklerden böyle bir davranış gelmiyor?

Ben kadınların bir kısmını oldukça önyargılı görüyorum, sizler ne düşünüyorsunuz?Düzenle
..bahse konu o erkeğin kadınlar hakkında ne gibi bir soru sorduğuyla ilgilidir soruyu sunuş şekli çok önemlidir eğer ki sorulan soru bir erkeği heteroseksizmin etkisinden alıkoyamamışsa ve kadını cinsel obje gibi değerlendiriyorsa (ki siz ne demek istediğimi anladınız) toplumsal cinsiyet ayrımının yapılmasının biz kadınlar tarafından kınanması sonucunu ortaya çıkarır. Erkek sorduğu sorudan pişmanlık duymuşsa demek ki ;)
  • Paylaş
2

Şaman, Hocam hemen bir test yapıyorum...

Güzin Turhan, Devrim hocama sonuna kadar katılıyorum :)

Çünkü nedense kadınlar erkeklere karşı cinsiyetçilik yapıldığını, onların da cinsel istismara uğradığını inandırıcı bulmuyor. Bu duruma inanamıyor. Feminizm denen şeyi kadın& erkek eşitliğini savunmak yerine sadece kadınları savunmak olarak algılıyor.

Ekleme ihtiyacı duydum; aynı zamanda bir erkek en ufak kötü anlaşılabilecek bir şey söylerse ya da çok belirsiz bir şey söylerse verilen tepki kadına verilen tepkiden hep bu yüzden daha fazladır.
  • Paylaş
Erkeklerden öyle bir davranış gelmemesinin sebebi abazanlık. Erkekler olarak genelde kadınların peşinden koşmaya alışık olduğumuzdan bir kadın bize bir soru sorduğunda adam yerine konduğumuzu hissedip seviniyor ve heyecanlanıyoruz. Hemen en şakacı, en havalı cevabı vermek derdine düşüp birbirimizi ezmek noktasına geliyoruz. Bu soruda bir hakaret var mı, alay var mı, seksist bir yaklaşım var mı.. Banane birader bunlardan. Düşünsene, ya soruyu soran hatun cevabımdan etkilenip bana verirse? Yardır şimdi cevabı, yardır şakayı, boşver gururu. .
  • Paylaş
3

Ahmet Avcı, Baz...doğru yoldasın...dik tut kuyruğu eğilme...yoksa sonun Şaman gibi olur..

Bazarov, :) tam anlayamadım bu yorumu.

Ahmet Avcı, Zamanla, zamanla olacak:)

Şaman Bayyurt (@chamacon) bey çok ön yargılısınız. Nereden de çıkarttınız, erkeklerin kadınlarla ilgili sorularına üşüşüp cinsiyetçilik ile suçladığını. Ayrıca üşüşmek te nedir aaaa hiç yakıştıramadım doğrusu kadınlara üşüşmek kelimesini kullandığınız içinde ayrıca çok kabasınız. Hem ön yargılı hem kaba :)

bakınız bir kaç soru soracağım hiçte öyle olmadığını göreceksiniz.

1. Kadınlar neden sevecendir?
2. Kadınlar neden iyi niyetlidir?
3. Kadınlar neden zekidir?
4. Kadınlar neden iyi aşıktır?
5 kadınlar zaten güzeldir ama, bakımlı olunca daha da güzel oluyor neden erkekler bakımsız?
6. Erkeler kadınların güzelliğini kendi hırtlıkları ile neden görmezden gelir?
7. Bir kadın hayır dediğin de hayırdır. Erkekler bunu neden anlamaz.


şaman hakkanı ne zaman dövmeyi düşünüyor acaba :)) )


  • Paylaş
1

Şaman, Şimdi topumuza iftira dolu cinsiyetçi yanıtın o kadar beğeni almış olmasını da manidar buluyorum.

Kadınlar o kadar karmaşık bir düşünce yapısına sahipler ki erkeklerin sordukları sorunun nereye cevap verdiklerinde nereye gideceğini biliyorlar ama erkekler sonuç odaklı düşünür bakar sıkıntı yok direk cevabı yapıştırır.. .
  • Paylaş
Öncelikler kadınlar hakkında sorulan her soruda kadınlar feminist savunuculuğa soyunmuyor. Soru tüm insanlar için sorulabilecekken, sadece kadınların seçilmesini cinsiyetçilik olarak görüyorum. "Kadının sarımsak soğan yemesi" "Kadının küfretmesi" "Kadının giysisi" "Kadının bekareti" "Kadının kaşarı, kezbanı" "Kadının saçı, başı, bilmem nesi" gibi sorular görünce gerçekten kızıyorum. Yani bu durumların hiçbiri tek kadın cinsinde olabilecek bir durum değil. İnsana has özellikler, durumlar, görevler, sorumluluklar, iyilik ya da kötülüklerin, sadece "kadına" mal edilmesine tepkim.

Kendini çok medeni sanan erkekler bile yapıyor bunu... Hatta pek çok kadın kendine ve hemcinslerine yapıyor... pes. Bu ülkede hatta dünyada öyle sudan sebeplerle öldürülen, şiddet gören kadınlar var ki. Herkes kendi kafasına göre oturup mükemmel kadın tasarımı yapıyor, kadına görevler kimlikler biçiyor. Kendi kriterleri dışında kalanı ezmek, sindirmek, alay etmek hakkına da sahipler.

Bence cinsiyetçilik içeren sorulara üşüşme sebebimiz iki türlü.
1-"Hey kadınlar, dik durun, güçlü olun, kendiniz olun, her türlü erkek kriterine uyma zorunluluğunuz yok" demek için.
2-En azından medeni olma yolundaki erkek neslinin farkında olmadan yaptığı cinsiyetçiliğin farkına varabilmesi ümidi.
EK: Abartmış olabilir miyim? Olabilir. Kadına has hassasiyetim :)
  • Paylaş
Iste tam olarak kahrolunan da bu belki; nasil bu kadar umursamaz oluyorlar : P
  • Paylaş
1

Fat Ma, her işimiz tamam da tek bu mu sorun :))) umursamaz olduklarından olabilir

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

150 Görüntülenme12 Takipçi7 Yanıt