Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce neden dünyada islamofobi gittikçe yaygınlaşıyor?

Cehaletimi bağışla, Kavramı açar mısın ?
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Müslaman Karşıtı, Müslümanlardan Tiskinen anlamında.

Estafirullah. dünyadaki islam karşıtlığı neden gitikçe yaygınlaşıyor??
  • Paylaş
İslamofobi benim gözümde siyasi bir kavram. bu sayede bizler öcüler halinde anlatılıyoruz batıya. hem ilgi duyacakların ilgisi kırılıyor hem işgaller için kılıf hazırlanıyor. oysa bakın cnn de gösterilen çok acaip sakallı eli bıçaklı insan sayısı mı fazla etrafınızda yada züppe züppe dolaşan tip sayısı mı. bizde ise aman islamın aslını yaşama telkini var. islamın özü sevgi barış ve adalettir. peygamberin haytından okumak lazım islamı.  islam dieye yutturulan ucubelerin şekillerinden değil.
  • Paylaş
Hım Yalnız bu ifrat bıçağı tek taraflı değil iki taraflı bileniyor. Bir tarafta senin gözüne takılan aşırı bir karşıt asabiyetçiliği var, diğer tarafta ise dinli olmak yerine dinçi olma asabiyetçiliği oluşturmaktır.

Peki vahyin son çevrimi olan kur'anın ahlakı ne der ? Asabiyetciliğin her türlüsü merduttur. Bu ise insanı sonunda küfre yada büyük günahlara götürür.

Şu halde bıcağı kimin bilediğine bakmak lazım. Bu şekilde bileyerek kitleleri istediği yere çekip birbirine kırdıran kimdir onu görmek lazım. El Hakim olan isim, isim bilendir. Bu yüzden falan güç filan ülke, falan teşkilat demek biz körler için her zaman isabetli olmaz ama hakim olan Allah'ın gör dediği yerden bakmasını bilen, küfür üzere ittifak eden tüm eylemlerin ana rahminin şeytandan olduğunu bilir.

Böyle bir karşıtlığı oluşturanın İslam'ın yani vahyin özünün oluşturamayacağına göre nedene geçebiliriz. Neden olarak en basit anlamıyla küfrün böyle bir karşıtlığı oluşturması pek tabi ki kendi denge çıkarları içindir deyip, soru sahibinin buradan sonrasına araştırmayla baş başa bırakabiliriz. :)

Yada seni bu bilgi kirliliği içinde bir başına bırakmayıp geçtiğimiz yıllarda tamda sorduğun soruların tüm sancılarının mükemmel bir şekilde sentezlenerek açıklandığı "İslam dünyasının dünü ve bugünü" adlı aşağıda röportajı yanına hediye edelim. 
  • Paylaş
2

Ruhsar Keles, teşekkürler ya vallaha zahmet olmuş. çok sağ ol

Ali Akman, Önemli değil, yalnız bu videonun birinci parçası video 8 parçadan oluşuyor youtube üzerinden izlediysen gerisini pek çok sorunun cevabına ulaşacağına inanıyorum.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

511 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları