Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce okumakla adam olunuyor mu? Evet ise neden adama rastlamadım, hayır ise neden adam gibiler okumuyor?

Buna çok katıldığımı söyliyemem belkide karşılaşmamış olmanız size özel bir durumdur ama bu noktada Mark Twain'in bir iki sözünü alıntılamak isterim,sanırım bu durum için gerçekten uygun bir noktaya değinmiş;

"Okul hayatımın eğitimime karışmasına izin vermedim !"
"Eğitim her şeydir. Şeftali bir zamanlar acı bir bademdi; karnabahar, üniversite eğitimi almış bir lahanadan başka bir şey değildir."

Yani eğitim,okul dışında bireyselleşmediği sürece haklısınız,yetersiz kalacaktır.
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Alıntılara bayılırım. Ben bu konularda Twain'in "Hiçbir zaman okulumun eğitimimi engellemesine izin vermedim." sözünü daha sık kullanırım. Çünkü bir öğretim sonucu değil, eğitim sonucu kişi kendini geliştirebilir, okul teorik dersler ve aşılması gereken sınavlar koydukça eğitim tamamlanamaz, ertelenir.

Çok güzel bir keşif.. İlk önce Adam dediğiniz adamın kriterlerini belirlemelisiniz. Ama sizin belirlediğiniz bu kriterlere kimse uymayacaktır. Örnek bir insan modeli oluşturulamaz, oluşturulsa bile kimse o kalıba giremez.. Mutlak doğru ve örnek insan gibi terimler tamamen sürrealist ve gerçekçi olmayan terimlerdir.
  • Paylaş
Eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalabilir
  • Paylaş
Eğıtımde sorun yok bu ulkenın eğıtım sıstemınde sorun var eğıtım dısında herseyı oğretıyor mılıtarıstlığı savası dusmanlığı sacma sapan bılgıler nutuklar hamsetler bastan sona yalan bı tarh boyle bır eğıtım sıstemınde duzgun bırey cıkmaması doğal

  • Paylaş

Sizin bu tanımınıza göre okumuslardansınız sanırım ozanca.

 

  • Paylaş
Adamlık anlayışını sorgula önce ondan sonra bunu sormassın zaten
  • Paylaş
Adam olacak insan okusa da adam olur okumasa da. Okumuş olursa bilgili adam olur yoksa daha cahil bir adam olur. İnsanlar özel hayatlarında kendilerine benzer insanlarla iletişim kurar onlarla arkadaşlık ederler. Tanıdığınız okumuşlar arasında adama rastlamadığınızı düşünüyorsanız önce iğneyi kendinize batırıp adam olma kriterlerinizi sorgulamanız gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

556 Görüntülenme5 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları