Bilmek istediğin her şeye ulaş

Terörle mücadele için silahla müdahale mi edilmeli yoksa müzakere mi edilmeli?

Devlet otoriteyi sağlamak için silahlı direnişlere silahla yanıt vermeli mi ? Yoksa sorun masada mı çözülmeli ? Masada çözülemeyen sorunlar nasıl hallolur ? Düzenle
Psikolojik olarak baskıda olan terör üyeleri zaten ülkenin haşmetli kollarına gelir. Ama kesin olarak silahlı mücadeleyi ben önermiyorum. Örneğin bir örgütte henüz neden olduğunu bilmediği birileri uyutularak bulunuyorsa bunlar teslim olunduğu vakit rehabilite edilerek ülkeye kazanılır. Ama zira örgütlerin kurulma amacı şu günümüzde fikirlerinden dolayı değil de bir ülkenin çıkarlarına, kişisel çıkarlara ve diğer şeylere göre kuruluyor. O halde teslim olmamaya devam eden birileri zaten emrini başından alır. O halde ne diye müzakere ediyoruz?

iMüzakere yöntemlerini biz kürt sorununda değerlendirdik. O örgüt üyelerinin neden orada olduğunu biliyoruz. O silahlar vesaire onları söylemiyorum bile. Haziran seçimlerinden sonra çıkan olayları da bildiğiniz varsaydım.
  • Paylaş
Müzakere. Savaşmak çözüm getiren bir şey değil, günümüz için tarafları daha da radikalleştiren bir yöntem. İnsani açıdan da bir sürü kişinin ölmesi, insanların hayatlarının harcanması kolayca gözden çıkarılacak bir durum değil bana göre. Müzakere, anlaşmak, tarafların rızası daha sağlıklı sonuç getirir diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Terörle mücadele sadece silahla olmaz. Evvela neden bu insanlar isyan ediyor ona bakmak gerek eğer sadece müzakere ile çözüm olacak ise tabi ki ne kan dökülsün ne mal gitsin derim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

18 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt