Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce insanları suç işlemeye iten sebepler nelerdir?

Suçu ne oluşturur? Kanunlar mı? Yoksa geçim sıkıntısı mı? Ya da kolay yoldan para kazanmanın yollarını aramak da olabilir... Tahammülsüzlüğümüz, sabır ve adalet arayışımız... Suçu oluşturan faktörlere kanunlar çıkartarak çözüm bulmaktansa, yerine suçu oluşturan faktörleri kaldırmak için çözüm bulmakla başlayabiliriz ama o zaman büyük bir zengin kesimin kuyruğuna da basmış oluruz.
  • Paylaş
Göreceli bir soru.Suç değişkenlik gösteren bir şey. Bu eylemin çeşitleri ve nedenleri var.Ancak birkaç ana başlıkta genelleme yapacak olursam. 1. Sebep ekonomiktir.Toplumdaki şidddetin çıkmazlığın anlaşmazlığın kendini gerçekleştiremenin ortak noktasında geçim sorunu bulunmaktadır. Dikkat ederseniz 1. Sebep olarak eğitim demiyorum. Çünkü iyi bir eğitim almanın da anahtarı ekonomiye bağlı.2.sebep olarak da eğitim kaynaklı derim. Bilinci düşük toplumlarda suç oranı yüksektir.
  • Paylaş
Yasaların ve adalet kavramının tam manasıyla temellendirilmemiş olması, yaşam koşullarının yer yer zorlaşması, insanları lükse özendiren bir çok etken, daha iyiye sahip olma dürtüsü ve üstünlük arzusu gibi bir kaç nedeni cevaplarım arasında sıralayabilirim.
  • Paylaş
Bastırılmış duygular
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

351 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt