Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce Türkiye'de ötenazi bir hak olmalı mı?

Ötenazi her ülkede hak olmalıdır. Şu an Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Avukat Barış Mamali Otenazi'nin yasallaşması için çalışmalara başlamıştır. Çünkü ötenazi gerçekten insan özgürlüğüdür. Bireysel olarak zihin sağlığına sahip her insanın fevri verebilecek bir kararı olarak yasallaştırılmalı ve artık son raddesine gelmiş insanlarımız acınacak durumda, sürünür bir halde, sokaklarda, hasta yataklarında yok olmak yerine kendi hayatlarına dair kararlarını kendileri verebilmelidir. Nasıl ki bir atın acı çekmemesi için onu uyutabiliyoruz, nasıl ki kötü bir hastalığa yakalanan yavru köpeğimizin acısına son verebiliyoruz, bunu niye kendimiz ya da sevdiklerimiz için de yapmayalım...
  • Paylaş
Ötenazi'nin hak olmasına gerek yok. Burası da Kıbrıs değil. Ötenazi için İntihara yönlendirme suçu da kaldırılmalıdır.

Ötenazi bir çeşit intihara yönlendirmedir. Kişinin kendi canlılığı üzerinde tasarruf hakkı bulunmamaktadır. Yoksa sevgilisinden ayrılıp ötenazi bekleyen gençlerin cenazesinde İyi bilirdik demem, ona göre.
  • Paylaş
1

Goul Chakir Katsapoulos, Otenazi sevgilisinden ayrilan gencleri kapsamiyor. Kendine bakmaktan aciz insanlari kastediyor. Kimsesiz ayni zamanda bu karar icin ya kendinin yada psikolojisinin yerinde oldugu doktor raporuyla ispatlanmis bir yakininin onayi gerekiyor. Sanildigi gibi basit bir Olay degil ve gizlilik sinirlari buyuktur. Bknz. Michael Jackson.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

273 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları