Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vahşi hayvanların çoğu sağlıksız mıdır?

Vahşi hayvanların yaşadıkları ortam daha doğaldır. Zor koşullarda yaşamlarının sürdürürler. Bu nedenle sağlıkla baş etmeleri daha zordur. Daha fazla hastalık geçirirler. Yüksek oranda bakteri,parazit ve patojenlerle savaşırlar. Bu hayvanların eti tüketme şekliyle ilgili olarak aldıkları parazitler de hastalıklarının fazla olmasına neden olabilir.
  • Paylaş
Size sağlıksız olduklarını düşündüren sebebi bilmiyorum fakat bana göre en sağlıklısı onlar. ( hayvanlar aleminde). Bir kere genellikle hızlılar, güçlüler, et ile besleniyorlar. Yaşam alanları çok geniş, doğal ve oksijen açısından çok zengin. Daha ne olsun diyorum. Özellikle deniz de yaşayanlar zaten çok şanslı.( köpek balığı, balina) Yani çoğu sağlıklıdır, azı sağlıksızdır.
Bir de bizim koruma altına aldığımız 'evcil' niteliğinde ki hayvanlara bakalım. Bazıları hızlı fakat yaşam alanları müsait değil koşup etmeleri için. Ne yedikleri belirsiz, ağaç ve yeşillik bakımından yoksun ortamlarda yaşıyorlar. Güçlüler fakat şehir içinde pasifleşiyorlar.
Vahşi Hayvanlar
  • Paylaş
Vahşi hayvanlarda sağlıksız bireyler ya av olup yırtıcı hayvanlar tarafından öldürülür ve yenir ya da yırtıcı bir hayvansa sürüdeki konumlarını kaybederek açlıktan ölürler. Kısaca vahşi hayvanlar her zaman sağlıklıdır.
Eğer etlerinin sağlıksız olduğunu düşünüyorsanız sürekli hareket etmelerinden dolayı ağıl hayvanları gibi yağlanmazlar, lezzetli ve ağıl hayvanlarına göre daha yağsız, daha sağlıklı olurlar.
  • Paylaş