Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yabancı biriyle evlenmek riskli midir? İlla kendi kültürümüzden biriyle mi evlenmeliyiz? Neden?

Artıları eksileri neler? Siz böyle bir tercih yapar mısınız?Düzenle
Global veya yerel geç hepsini, evlenmek riskli zaten :)
  • Paylaş
6

Genius, ağzına sağlık :)

Uğur Çakmak, :) teşekkür ederim

Birkan Aydin, “En sonunda, sadece almadığımız riskler için pişman olacağız.” Lewis Carroll

Uğur Çakmak, Bak bak mesaja bak :))

Birkan Aydin, Okul ✓
Askerlik ✓
İş ✓
Evlilik X
Sanki hayatında tek bir eksiklik kalmış gibi... :)

Uğur Çakmak, ahahahaha kısmet :) Şuan için tek eksiklik hissettiğim konu var olan projenin yapısıyla ilgili :)

Bence anlaşmak açısından riskli olabilir. Yalnız risk denilen şey de hesaplanabilir bir faktördür. İnsan avantajları, dezavantajları ve riskleri teraziye koyup tartmalıdır. Öncelikle dezavantajlarından başlayalım.

Hangi taraf diğerinin ülkesinde yaşamaya giderse gitsin ve aradan isterse 15-20 yıl geçsin kültüre %100 adapte olamayacaktır. Yapılan esprilerin bir kısmını hiç anlamayacaktır. Kendisi de kendi kültüründeymiş gibi rahat olamayacaktır. Kendi dilini kendi milletiyle hatta kültür çevresiyle konuşamamak bir süre sonra sıkıntılı olabiliyor. Bu evlilik yaşam sürelerini iki kişinin de ülkelerinde belli süreler yaşayarak ya da iki kişinin de ülkesinde yaşamayarak daha sağlıklı sürdürülebilir sanırım. Tabii bu durumda yaşanan ülkelerde yaşayacak paranın da kazanılması gerekiyor. İslamiyet, Yahudilik gibi katı kuralları olan dinlere hiç girmiyorum. Onlar kendileri de değil de tanrıları daha iyi bilir bu konuları ve muhakkak gökten bu konularda birkaç sayfa indirmiştir.

Bence riskleri bu kadar, gelelim avantajlarına. Öncelikle Türk kadınları için Avrupalı erkekler kesinlikle önerilir çünkü evliliklerinde saygı bile görebilirler. Bunun yanı sıra karışan ırkların melez çocukları daha dayanıklı, daha zeki olurlar ki güzellikleri de cabası. Aslında evlilik çocuk yapma amacıyla yapıldığına göre melez çocuk sahibi olmak en önemli madde olmalıdır. Erkekler için de avantajlı olduğu durumlar tabii ki mevcut. Tecrübeyle sabit dik başlı kadınlarımız kısmen yemek yapma meziyetleri hariç Alman ve Küba kadınlarının eline su dökemezler. Bu iki tür sizin değerinizi bilir ve itinayla davranır.


Benden bu kadar... Bence risklidir ama uygar milletlerle haşır neşir olduğunuzda hesaplanabilir bir risktir.
  • Paylaş
Herhangi biriyle evlenmek kadar riskilidir bence. Yabancılar birbirlerine daha çok anlayışlı oluyor ama yabancı bir erkek arkadaşım bana aynı milletten olsak 1 gün anlaşamayacağımızı söylemişti. O an aydınlanıp elini sıkmıştım. :) Risk hep var... Bundan korkmayın.
  • Paylaş
Neden risk içersin? Aynı ya da benzer kültürden insanların yaptıkları evlilikler de "mutlu tablo" çizmeyebiliyor. Karşındaki insan, iletişim kurulabilir biri ise, orta yol her zaman bulunabilir. Kaldı ki yurdum insanı arasında da bu kadar çeşitlilik varken, yurdum insanı olmayan birine sıcak bakmamak gülünç olur. Yemekleriniz aynı, sıraladığınız kelimeler aynı, inanışınız aynı ama konuşamıyorsunuz, "ne anlamı kaldı o evliliğin" diye sorar insanoğlu sana :) Yabancı ya da değil diye ayırmamalı kısacası, sana iyi gelip gelmediğine bakarsın. Olur biter.
  • Paylaş
Bence Türkiye şartlarında yabancı biri ile evlenmek en iyisi kültüre gelirsek anlaşmanın saygı ve sevginin olduğu bir ortamda böyle şeyler sorunlar çok basit gelir.
  • Paylaş
Hangi coğrafyadan evlendiğinizle ilgili bir durum. Ben komünist, kapitalist ve İslam Cumhuriyeti olarak yönetilen ülkelerde bulundum. Türk Cumhuriyetleri ve islam Cumhuriyetleri bize yakın kültürlerdir pek sorun yaşanmaz. Slav ırkı yaşamayı sever biraz yerinde durmaz tiplerdir. Avrupa sorumsuzluğa tahammülsüzdür ama seni aç bırakır evde bize uymaz pek. Amerika kıtası Avrupa'nın biraz daha rahat tiplerini düşün. Ama evlenilebilir. Japonlarda ideal. Çinliyle evlenirsen bir milyon akraban olur. Aman diyim.
  • Paylaş
Kültür uyuşmazlığı bir gün bir yerde mutlaka ortaya çıkar. Mesela bir barda yanınızdaki yabancı eşinizi bir yabancı dansa kaldırmaya gelirse bu yabancı eşiniz için normal gözükebilir. Ama bu durum size hiç normal gelmeyebilir.
  • Paylaş
En başta meshepler farklı . Meshep özgürlüğün var ise , pek sorun olmaz .
  • Paylaş