Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizce yüksek lisans yapmak için devlet üniversitesi mi özel üniversite mi tercih edilmelidir, neden?

Sadece yüksek lisans yapacaksanız hangisinde yaptığınızın çok da bir önemi yok. Önemli noktalardan birisi nasıl bir hoca ile çalışmak istediğiniz.. Devlet ya da özel herhangi bir yere başvuru yapmadan önce hocaları araştırmalısınız. Randevu isteyip görüşmelere gidin, görüşebileceğiniz yada görüşemediğiniz tüm hocaların yaptıkları çalışmaları inceleyin.. Sizin onlara verdiğiniz cevaplar kadar onların da size vereceği cevaplar önemli. Neresi olursa olsun "yeterince ilgili" bir hoca bulmaya çalışın. .
  • Paylaş
Özel üniversitenin bilgi anlamında bir getirisi olduğunu düşünmüyorum özel üniversiteler kapitalist sisteme dayalı eğitim verdiğinden tercih etmeni istemem devlet üniversitesinde yüksek lisans yapmanı öneririm.
  • Paylaş
Benim yüksek lisansım yok ama yapmak istesem dünya sıralaması ilk 200'deki bölümlerden birinde yapardım. Bunlar arasında hem devlet hem de özel üniversiteler var, hepsi de iyidir. Nedenine gelince bu üniversiteler ülkedeki iyi hocaları almış durumdalar ki zaten dünyadaki akademik saygınlık da bu insanların yayımladıkları makalelerle kazanılıyor. Böylece hem dünya çapında yetkinliği kanıtlanmış insanlardan ders alır hem de saygın bir üniversitede yüksek lisansımı yapmış olurum.
  • Paylaş
Yüksek lisansını tezli yapmayı düşünüyorsan devlet üniversitesini tezsiz yapmayı düşünüyorsan özel üniversiteyi tercih et derim.
  • Paylaş
Özel diyecektin sanırım! Bence devlet : D
  • Paylaş
2

Jawair Chaker's, Özel diyecektim evet dalgınlık işte sağol hocam ;)

Şenol Deniz Ikizer, estağfurullah eğer devlete girme şansın varsa iyi bi üniversiteye kesinlikle bence devlet.iyi şanslar

Bence ikisine de gidebilirsin :) sonuçta ikisi de devlet Üniversitesi fark etmez : -D
  • Paylaş
4

Jawair Chaker's, Soruyu düzeltince yazsaydın hocam acelen neydi :D

Ömer K., Kayıtların son zamanı da değil aceleye getirip yazdı desek :)

Jawair Chaker's, Kararsızım hocam:(

Ömer K., Soruyu düzeltmişler soru ilk sorulduğunda ikisine de devlet Üniversitesi olarak yazılmıştı. Soruya gelince ikisini de göz önünde bulundurdugun zaman o kadar da fark etmiyor. Turkiye de bu işi yapmak zor bayagi. Köşe bucak kendi akrabaları tarafindan fethedilmis durumda. Hocaların angaryasini cekiyorsun . Bi de sınıf atlamak cok zaman alıyor.
Yapabiliyorsan yurtdisinda yap. En iyisi bu yoldan yürümek . Hadi sana kolay gelsin

Bilim dalına göre değişeceğini düşünüyorum. Şuan için özel üniversiteler pozitif bilimlerde daha iyi ama sosyal bilimlerde devlet tercih edilmeli bence
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

190 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları