Bilmek istediğin her şeye ulaş

100.000 TL'yi 3 aylık dönemde maksimum kazanç için nasıl değerlendirebilirim?

Maksimum kazancı tabii ki tek bir riskli yatırımla sağlarsınız, kağıt, altın ya da döviz. Minimum risk, maksimum kazanç derseniz sepet yapmanız gerekir yani yatırımı bölerek değişik yerlere yapmalısınız. Mesela kağıt, altın ve dövize bölebilirsiniz.
  • Paylaş
100. 000 TL dışında başka bir birikim yoksa ve üç ay sonunda bu para başkasına verilecek ya da borç ödenecekse bence vadeliye yatırıp maximum kazanç konusunu unutmak en mantıklısı.

Kenarda bi 100. 000 TL daha varsa ve alacak - verecek olayı yoksa ; döviz şu an için riskli görünüyor , borsa ise alım için biraz yüksek seviyelerde yani uygun olduğunu düşünmüyorum. Suriye konusu rayına oturdu yani altına hücumda olmayacak. Bana sepet yapmak daha mantıklı geliyor yani hepsinden biraz biraz .
  • Paylaş
Ülkemizde artık faizler negatif olduğu için mevduatın veya faiz gelirinin reel olarak nerdeyse hiçbir getirisi yok. Bu sebepten size tavsiyem para ve sermaye piyasaları hakkında bilgi sahibiyseniz Borsa, Döviz ve Emtia piyasalarında son derece verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Eğer bu konular hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz bir Yatırım Şirketinin veya Aracı Kuruluşun Portföy Yönetim birimine 3 ay süreliğine özel portföy yönetimine yönlendirebilirsiniz. Risk olarak nerdeyse minimum riskiniz olur lakin getiri olarak çok rahat mevduatın (faizin) üstünde bir getiri elde edersiniz.
  • Paylaş
Nasıl olacak tabiki faizcilik yaparak. Ha diyorsan ki ben Allahtan korkarım, faiz yemem... O halde paranın hepsiyle altın alacaksın ve 3 ay altın rakamlarına hiç bakmayacaksın ki keriz silkeleme tuzaklarına düşmeyesin. 3 ay sonra gidip altınını bozduracaksın. Tabii o kadar nakit her kuyumcuda her zaman bulunmaz. Bunun dışındaki her yatırım seçeneği dalgalı kurun kurbanı olacaktır. Altın çamura düşse de altındır. Değeri spekülasyonla değil, kendinden menkuldür. Bankaların altın hesapları, altının değerini spekülatif olarak düşürse de, eldeki fiziksel altın günü geldiğinde çıkar altını göster dendiğinde çıkarılıp gösterilebilir. Ancak bankaların altın hesaplarından uzak durman gerekiyor. Altını bankadan değil, kuyumcudan borzduracaksın.
  • Paylaş
Maksimum kazan için maksimum risk ve bir de likit varlıklar olması hasebiyle Değişken fonlar, hisse senetleri, future sözleşmeler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1612 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt