Bilmek istediğin her şeye ulaş

Skype veya Facebook'taki görüntülü bir görüşme nasıl kaydedilir?

Yazılım sayesinde mümkündür. Skype Video Call Recorder programıyla güzel bir şekilde yapabilirsiniz: supertintin.com/download.html

Skype

Kayıt seçenekleri için resimdeki açılan menünün bulunduğu yerde Audio veya Video seçeneklerinden yararlanın. Audio'dan ses kaydınızın nasıl olacağını veya olmayacağını, videodan kamera kaydının nasıl olacağınız ayarlayın. Ardından kırmızı kayıt tuşuna basın. Aşağıdaki kısa tanıtım videosunu izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz:


Alternatif programlar:
Bundan başka diğer bir yöntem olarak ekran yakalama programlarını kullanabilirsiniz. Bu konuda Camtasia Studio'yu öneririm: techsmith.com/download/camtasia

Camtasia Studio aslında bir video editor programı ama aynı zamanda gelişmiş ekran yakalama seçeneği de bulunuyor. Programı açtıktan sonra Record the Screen butonuna tıklayın. Ekran yakalama arayüzü açılacak. Açılan küçük pencereden Select area başlığı altından Custom'u seçin ve yanındaki oka tıklayın. Select area to record'u seçin. Son olarak Skype görüşme penceresinin üzerine tıklayın.

Skype

Program artık o penceredeki hareketliliği kaydedecektir. Görüşmenizi başlattıktan sonra kayıt tuşuna basmayı ihmal etmeyin! Tabii bu yöntem iyi bir yöntem değil çünkü bu yazılımda biz ekrandaki hareketliliği yakalıyoruz. Eğer fareniz yanlışlıkla o alana kayarsa veya farklı bir sayfa açmak zorunda kalırsanız kayıt alanına denk gelme ihtimali var. İyisi mi ben ilk yöntemi denemenizi tavsiye ediyorum :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4011 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt