Bilmek istediğin her şeye ulaş

Snapchat nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat

Snapchat fotoğraf çekip, video çekip üzerine not ekleyerek kendi arkadaşlarınızla paylaşım yaptığınız sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamada paylaşımlarınız 1 ve 10 saniye arasında görülür ve daha sonra gönderdiğiniz kişide görülmez. En önemli ve farklı özelliği de budur. Paylaştığınız fotoğrafın daha sonra silinecek olmasının dışında ekran kaydetme programarıyla alınacağını da unutmayın. Screenshot fotoğrafların alınmasını sağlayabilir.

Nasıl Kullanılır?
  • Öncellikle telefonunuza indirip oturum açın.
  • Başta açtığınız zaman rehberinizde kimler snapchat kullanıyor onları görüp ekliyorsunuz. Yoksa fotoğraf yollama olayına programımız izin vermiyor.
  • Ekledikten sonra fotoğrafınızı ekranın ortasında bulunan yuvarlak butona basınca fotoğraf çekmiş olursunuz, eğer uzun basarsanız videoya geçer.
  • Fotoğrafı çektikten sonra saniyeleri gösteren butona tıklayarak göndereceğiniz kişinin kaç saniye göreceğine karar veriyorsunuz.
Videoyu izleyerek nasıl kullanıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

  • Paylaş
Valla ben bi arkadaşın ısrarı için kullanmıştım ama hiç hoşuma gitmedi.. Tabi zevk ve tercih meselesi biraz da.. Ama bende lüzumsuz :)
  • Paylaş
1

Düşünce Hırsızı, Fotograd uzerine birkac kelime yazilarak sohbet edilen bir uygulamadir. En fazla on saniye olacak sekilde karsi taraf bir kerelik olmak uzere bu fotografa bakabilir. Ekran goruntusu alirsa size uyari gelir ama size uyari vermeden ekran goruntusunu yakalamanin yollari da vardir. Ayni sekilde cekilen fotografa eklenecek yazi da sinirlidir ama bu siniri kaldirmanin da yollari vardir. Pek esprisi yoktur anlayacagin ama guleni coktur.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

75458 Görüntülenme9 Takipçi2 Yanıt