Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sokakta sigara içmek insanların özgürlüğünü kısıtlamak olmuyor mu? Sizce de yasaklanmalı mı?

Bir kişinin zevki için bazen yüzlerce insan eziyet çekebiliyor. Özellikle kalabalık yerlerde belkide bin kişiye 1 dal sigara rahatsızlık verebilir.Düzenle
Tabii ki sokakta sigara içmek insanların özgürlüğünü kısıtlıyor. Bu nedenle havamızı kirletip özgürlüğümüzü kısıtlayan her şey en zararlısından başlanarak yasaklanmalı. Öncelikle özel otomobil ve taksiler yasaklanmalı bir otomobil bir saat içinde bir sigara tiryakisinin bir ayda üretemeyeceği kadar zehirli gaz ve kurum üretiyor. İkinci olarak tabii ki aqopenin kömürünü yakan vatan haini sadaka düşkünleri var. Tamam o primatların varlığını yasaklayamayız ama en azından aqopenin kanlı kömürünün evlerde yakılması yasaklanmalı. Sırada ne vardı... Aaa evet bir tiryakinin hayat boyu üretemeyeceği kadar zehirli gaz ve kurumu birkaç dakikada üretebilen her nedense bacasından çıkan kapkara gaza rağmen hiçbir mercinin tepki göstermediği sanayi tesisleri yasaklansın. Hiçbir bakımları yapılmadığından şehirlerimizi gaza boğan halk otobüsleri yasaklanmalı. Osuruk benim için daha iğrenç ayrıca tamamı zehirli metandan oluşuyor, ulu orta osurmak ayıp değil yasak olmalı. Eveeet şimdi geldik sigara kokusuna ve üretilen zehirli gaza; tabii ki bu yukarıdakiler yasaklandıktan sonra sokakta sigara içmek de yasaklanabilir. Diğerlerini yasaklamadan sigarayı yasaklamak sadece göstermelik bir yasak olur ve ancak geri zekalılarda prim yapar. Gerçi aqopeye de iyi giderdi ☺
  • Paylaş
Tabii yasaklansın ama yanı sıra sokakta ya da toplu taşıma araçlarında ter kokmak, ayakları kokmak, gaz çıkarmak, geğirmek gibi rahatsız edici kokulara sebep olmak da yasaklanmalı. Biz de milletin bağırsağından çıkan ve zehirli bir gaz olan metanı solumak istemiyoruz.

Ayrıca otomobiller de yasaklanmalı her biri bir sigara tiryakisinden 100'lerce kat fazla zararlı gaz çıkartıyor ve tüm araç kullanmayan insanların temiz hava alma özgürlüğünü kısıtlıyor.

Aqope kömürüyle ısınmak da yasaklanmalı, milletin sadakayla yaşama aşkından bizim temiz hava alma özgürlüğümüz kısıtlanıyor.
  • Paylaş
Ben sigara içiyorum ama doğayı da koruyorum fidanımı dikiyorum, bağışımı yapıyorum ve bahçemde çiçek yetiştiriyorum. Sigara içmeyen biri bu tabiata katkısı yoksa asıl özgürlük kısıtlayan odur bence. Belki sigara içtiğim için soruya objektif cevap veremiyor olabilirim ama mantıklı düşünürsek şayet insan doğaya verdiği hasarı nötrleyemiyorsa asıl özgürlüğü kısıtlayan odur diye düşünüyorum. Yediğiniz/içtiğiniz ilaçlı meyveleri, sebzeleri ya da başka şeyleri de bu derece yargılıyor ve kafanızı yoruyor musunuz ? Açıkçası merak ediyorum.
  • Paylaş
İnsan trafiğinin yoğun olduğu açık alanlarda sigara içme alanlarının belirlenerek, açık alanda ve hareket halinde sigara içmenin yasaklanması başkalarının özgürlüğüne olan müdahaleye son verecektir.
  • Paylaş
Bana göre olmuyor ve yasaklanmamalı.
  • Paylaş
1

Kubra. Cemoo, Hayır tabiki yasaklanmasın

Başkalarını rahatsız etmediğim sürece özgürsün :)
  • Paylaş
Sigara, özgürlük meselesine gelmeden evvel saygı meselesi çıkıyor karışımıza. Örneğin 5 kişi oturmuş sohbet ediyor. Burada birinin çıkarıp sigara yakması bence kalan 4 kişiye hakarettir. Yani bir kişi 5 kişiyi göre göre zehirliyor ne diyeyim ki daha.
  • Paylaş
BENCE SIGARA İÇME ALANLARI OLMALI VE BÖYLELİKLE SIGARAYI BIRAKMAK DAHA BİR KOLAY OLURDU SANIRIM.
  • Paylaş