Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sol kolumda sürekli bir tutulma yaşıyorum. Özellikle uykudan kalktıktan sonra. Donuk omuz diye bir şey duymuştum acaba bu olabilir mi?

Kendimi nasıl iyileştirebilirim?Düzenle
Evde kendi kendinizi iyileştirmeye çalışmayın, doktora gidin.

nedenolur.net/donuk-omuz-neden-olur/
  • Paylaş
Sorun kol mu omuz mu bikere ayırt edilmeli.donuk omuz denilen hadise uykudan uyanmakla yatmakla kalkmakla degisen durumlar icermez 7 24 omuz hareketleri kısıtlıdır.ciddi anlamda omuza hareket verilemez. Kolda tutulma denilen sey uyusma gibi bi durumsa boyun fıtığı kalple ilgili bir rahatsızlık torasik outlet send. Gibi durumları dusundurmelidir.
  • Paylaş
5

Cemil Kızık, Evet 7 24 hareket kısıtlılığı var. Uykudan kalkınca bu halin daha çok artmasının sebebi ise uyku zamanı boyunca kolun hareketsiz kalması ve ilk hareketlerde daha zor hareket edilmesi. Gün boyunca hareket ne kadar çok olursa o kadar az bir kısıtlılık hali alıyor. Kolu sabit tuttuğun sürece bir zorlanma yok. Bu hareket kısıtlılığı yaşatıyor.

Thecrazyhands, Altta yatan mutlak bir sebep vardir.ek hastaliklar,travma,kortizon turevi ilac kullanimi vb. Ortopedi bolumu ilgilenir bu tur rahatsizlik.Oncesinde fizik tedavi denenebilir ama.yuksek oranda acilma saglanir.

Cemil Kızık, ortapediye de gittim bir ilaç veriyor ilaçlar hiç bir işe yaramıyor. ben artık kolumu ara sıra hareket ettirip açılmasını sağlamaya çalışıyorum bilmem işe yarayacakmı

Thecrazyhands, Benim fikrim bunu profesyonel olarak yapman yani bir fizik tedavi doktoruna basvurman.

Cemil Kızık, anladım teşekkür ederim.

Yatağınızı veya yastığınızı değiştirdiyseniz bu olarabilir.
Diğer bir seçenekse yanlış yatmak, yapılabilecek en buyuk yanlış yatma şekillerinden biri sola dönük yani kalbin üzerine yatmaktır, bir kaç gün sağ omzunuzun üzerine sağ eliniz kafanızın veya yastığınızın altında uyuyun yoksa bir ortapedisyene görünmenizde fayda var ancak ben oraya kadar gidemem derseniz bile bir sağlık ocağı bile işinizi görecektir diye umuyorum
  • Paylaş
2

Cemil Kızık, sol kolum ağrıyor ama ben sürekli sağ tarafıma yatarım. Kalbin gece uyurken rahat çalışabilmesini sağlamak için. kol kısıtlı çalışıyor yani

ksa, O zaman,Uyuşma karıncalanma hissizlik gibi şikayetiniz varsa kalp damara, ancak sadece hareket kısıtlaması varsa ortopediye gitmeniz icap ediyor.

Evet ben tecrübe paylaşmak istedim. Bunun için çok doktor gezdim. Ama hiç bir doktor tedavisi işe yaramadı. Ben ve bacanağım aynı ağrıları çekiyoruz. O da bir tedavisini bulamadı. Gazetelerin sağlık köşelerinde donuk omuz diye bir şey duydum. Acaba benim gibi bu sıkıntıyı çeken varmı ve bu ağrılardan kurtulan varmı. Amacım başka bir kişide bu rahatsızlık varsa nasıl kurtulmayı başardılar. Amacım tecrübe paylaşmak.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

249 Görüntülenme4 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları