Bilmek istediğin her şeye ulaş

Somali'de ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşanan kıtlığa önlem olarak ne önerirsiniz?

Somali fakir bir ülke değil. 'FAKİRLİK ÖTESİ' bu cümle oraya görevli olarak giden bir arkadaşım tarafından kurulmuştu 2 yıl önce.

Düşünün bir kere 'fakirlik ötesi' diye bir tarif bize ne anlatır?

Ben bu cümleyi duyduğum da anlamak ve hissedebilmek için günlerce düşündüm.

Nasıl bir şeydi ki 'Fakirlik Ötesi'?

Hatta fakirlik neydi ki?

Parasızlık fakirlik miydi?

Yoksa yetersiz beslenme miydi fakirlik?

O muydu, bu muydu? Parsızlık çektiğim günleri düşündüm, hatta fakir tanımına uygun; az çorba, bol ekmek öğrenci işi yemek yediğim günleri!

yok yahu bu değil fakirlik.

Daha fakirliği bilmiyorum ki 'fakirlik ötesini' bileyim.

Düşünmekle zaman kaybetmenin anlamı yok aslında

HAYDİ DİYANETİN KAMPANYASINA

AFRIKA YAZ 5601 E

BİR SMS DAHA.

  • Paylaş
2

Redeye, Eline sağlık.

Nazende , kalbin nur dolsunnnn:))

Türk Kızılayı, TİKA ve Sabah Gazetesi iş birliğiyle yürütülen “İyilik Gemisi” kampanyasında toplanan yardımlar da bu gemiyle Somali'ye gönderilecek. Kampanya için bağış yapmak isteyenler, tüm operatörlerden 2868'e boş mesaj atarak 5 TL'lik bağış yapabilecek. Ayrıca 200 TL'lik bağışla gönderilebilecek Türk Kızılayı mutfak seti ve gıda kolisiyle 5 kişilik bir ailenin 1 aylık giderinin karşılanabileceği belirtildi.

Tüm bankalardaki Türk Kızılayı hesabı, kizilay.org.tr internet adresi PTT'lerdeki 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki ve tüm Kızılay şubeleri de bağış yapmak isteyenlerce kullanılabilecek.

Kaynak: 

 

  • Paylaş

Elin Afrikalı Çocuğu (!)

Bugün yine herhangi gün. Güneş

  • Paylaş
HER NE KADAR TEN RENKLERİMİZ FARKLI OLSA DA GÖZ YAŞLARIMIZ AYNI RENK. BU NEDENLE YAPTIĞIMIZ MADDİ YARDIMLARIN YANINDA ÖYLE BİR YALVARMALIYIZ Kİ HER NEYE İNANIYORSAK O YÜCE YARATICIYA, GÖZYAŞLARIMIZ YAĞMUR DAMLALARI OLARAK YAĞMALI AFRİKA ÜZERİNE...
  • Paylaş
Şirketler reklama ayırdıkları paranın %10 unu yardım için kullansalar dünyadaki açlık sorunu biter diye bi şey okumuştum. hem tüm firmaların buna uyduğu bir dünyada rekabet açısından hiç bir firmanın zararıda olmaz. aslında kapitalizmin tüketimi artırmak için insanların açlıktan ölmesine engel olması gerekiyor amaa...
  • Paylaş
Israfi onleyip muslumanlarin zekatini hakkiyla verdikleri zaman aclik ve kitlik ortadan kalkacaktir. Bir hesaba gore sadece dunyadaki musluman nufus zekatini verse dunyada ac insan kalmaz..
  • Paylaş
Pizzaların en son hamur kısımlarını da yiyin 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1066 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt