Bilmek istediğin her şeye ulaş

Son dönemde AR-GE'ye verilen destek ve kaynaklardaki artış ülkemizde elektronik sektörünün büyümesini sağlayacak mı?

Ülkemizde elektronik mühendislerinin genellikle kendi mesleklerini icra edemediklerini biliyoruz. Son dönemde ar-ge konusundaki desteklerin artması bu durumu değiştirebilecek mi?Düzenle
İlk önce kendimize ait milli bir transistör imal etmemiz gerek uzun vadede işe yarayabilecek bir sistem. Günümüzde artık herşey gömülü(Embedded) sistemler üzerinden işliyor. Herşey yazılımlarla çalışıyor. Tek bir mikroçipi binlerce farklı alanda kullanabilmenin yolu yazılımdır. Yazılım için insan beyninin duru ve temiz kaygılarından arınmış olması gerek.Bununda tek sebebi ekonomik olarak bağımsız bireyler imkanı olan bireyler yaratmaktır. Ev kirasını düşünen bir öğrenci Yazılım yapabilirmi?
Elindeki parayla tutupta 1 tane aurdino alıpta program yapmayı istermi?
O zaman ne diyoruz

if (beyin == temiz & duru & Sağlam)
umut = False;
else
print("Zıştık");
  • Paylaş
Evet muhakkak şirketlerin kalbi yada beyni denilebilir yakın zaman içerisinde, gelişim, girişim ve yaratıcılığın ön plana çıkması için okullarda yada eğitim verilen kurumlarda teorik bilginin, ağır basması ülkemizdeki gençlerin yada bu işe gönül verenlerin tıkanmasına yol açıyor. O yüzden yapılması gereken kısa zamanda yada orta vade de teorik bilgilerin; işleme, projelere, pratiğe dökülmesi ve eğitime o şekilde devam edilmesi gerekiyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

819 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt