Bilmek istediğin her şeye ulaş

Son üç günün özeti: Ülkeyi anonim şirket gibi yöneteceğim. Kürt sorunu yoktur. Her Müslüman Türktür. Bu gündem maddeleri hakkında açıklamalarınız nelerdir?

Gündemden uzağım fakat "Her Müslüman Türktür" ifadesi çok saçma! Eğer ortada yükselen bir Türk milliyetçiliği varsa onun önüne geçmek için kullanırsın bu ifadeyi. Yahut Türkiye'deki Kürtler yemez ama Suriye'den gelenlerin aklını almak için söylenmiş bişi..
Zamana bağlı olarak insan algısının değiştiğini fark edememiş biri ancak kullanmıştır böyle bir ifadeyi.
  • Paylaş
Geçmişte olduğu gibi unutulup gidilecek lakırdılar yorulmaya değmeyecek işler.. Etnik kimlik midir, yada her neyse o konuda bildiğim tek şey "Ey insanlar! Muhakkak ki Biz, sizi bir erkek ve bir kadından yarattık. Ve sizi milletler ve kabileler kıldık ki, birbirinizi (soyunuzu, babalarınızı) tanıyasınız. Muhakkak ki Allah’ın indinde en çok kerim olanınız (ikram olunanınız, en şerefli olanınız), (ırk ya da soy olarak değil) en çok takva sahibi olanınızdır. Muhakkak ki Allah, en iyi bilen ve haberdar olandır. " (hucurat13) ayetidir. Bundan ötesi kimin işine neyi nasıl yapmak geliyorsa onun yönlendirmesidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

67 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt