Bilmek istediğin her şeye ulaş

Son zamanlarda bazı kuruluşların ve sanatçıların eşcinselliği desteklemesini doğru buluyor musunuz?

Eşcinselliğin özenilerek veya örnek alınarak kazanılan bir durum olmadığı artık araştırmalar tarafından desteklenmiş durumda.

Destek olarak kast edilen şey aslında eşcinsellerin dışlanmasının engellenmesi ve onlarında bu toplumun fertleri olduklarının hatırlatılması amacı ile yapılan girişimler olduğunu düşünüyorum ki bunu da çok yerinde buluyorum.

  • Paylaş
Destek verilmesi gereken bir durumun ortada olduğunu düşünmüyorum. Bu tarz bir tabir kullanılınca, daha çok artırılması ya da güçlendirmek anlamında bir ifade ortaya çıkıyor. Yalnızca tek gerekli olan şey saygı duymaktır. Destek vermek ya da vermemek yanlış ifadelerdir. Sonuçta bu bir hastalık ya da düşkünlük durumu değildir. Bu şekildeki ifadeler bu tarz yaşam hakkı seçen insanları yüceltmez aksine daha da aşağılar.
  • Paylaş
Bu kimi zaman reklam boyutuna geldiğinde özellikle kimlik arayışında olan ergenlik çağı başındaki küçükler için özendirici ve yönlendirici olduğunu düşünüyorum.Sevilen ve topluma güven veren kamuya mal olmuş kişilerin rol model alındığı bir gerçek. Bu sebeple bu kişiler bu tip davranışlarında daha dikkatli olmalı ve yönlendirici tavırlar takınmamalılar. Zaten bireyler zamanla bilinç ve algıları ourdukça kendilerini tanımlıyorlar. Yönlendirmelere sebep olmak doğru değil. Buna karşın toplumdaki önyargıları kırmak ve toplumdaki bireyleri birbiriyle kaynaştırma-ayrımcılığı kırma amacı taşıyan hareketler olumlu karşılanmalı.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

526 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları