Bilmek istediğin her şeye ulaş

Son zamanlarda izleyip, keyif aldığınız tiyatro oyunları hangileridir?

  • Paylaş
5

Bazarov, Profesyonel iyi oyun da nasıl bilet olmuyor şaşırıyorum ben izleyeli 5 sene olmuştur. Kim bilir kaç yıldır oynuyor. Popüleritesi azalmıyor demek.

Serkan Kiose, Azalmıyor sanırım. Online bilet alımı imkansıza yakın o oyun için ama gişelerde açıldığında ilk 10 dakikada tükeniyor ya çok ilginç valla..

Belgi Saygı, Serkan aslında oyunlarda şöyle bir durum da var. Önceden herkes yer bulamıyorum diye alternatifli olarak yer ayırtıyor ileri tarihlere. Onlardan birini izlese diğerleri de dolu gözüküyor rezervasyon yapılmış olduğu için. Yani oyun günü gidip kapıda bekleyerek yer bulabilmek mümkün oluyor. Ben Tekel Sahnesinde pek çok oyuna o şekilde girebildim.

Serkan Kiose, Yapma yav.. Bunu deneyeyim ben. Bazı oyunları merak ediyorum, sırf bu yüzden alamıyoruz..

Açıkçası son zamanlar izleyip "keyif aldığım" oyun pek yok. (Bu tamamen ukalalık olarak algılanabilir, sakıncası yok) :) Ama İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Cyrano De Bergerac, Yön. Mehmet Birkiye ve Ayak Takımı Arasında Yön. Orhan Alkaya var. Ayrıca Bakırköy Belediyesi'nde de güzel oyunlar mevcut, benim izleyebildiğim Leyla ve Lena ile Ötekiler isimli oyunu oldu. Diğerlerini de sırayla izleyeceğim. Bu oyunu Ayla Algan yönetmiştir metnin yazarı da Zehra İpşiroğlu. Oyun tek kişilik bir kadın öyküsüdür ve yeni yazılmış bir metindir, ilginçtir. Çok güzel gelmeyebilir ama izlenmesi gerekir diye düşünüyorum. Hikayede sözü geçen kadın ile birlikte izlemek gibi güzel bir tecrübe de yaşadım. Şimdilik bu kadar. .
  • Paylaş
3 ay önceydi sanırım. O yüzden hala oyananıyor mu bilmiyorum. Genco Erkal - Yaşamaya Dair.
  • Paylaş
Son zamanlarda değildi ama "Alevli Günler"i önerebilirim. Gördüğüm kadarı ile hala oynanıyor. İsmi sizi yanıltmasın; benim artık karşılaşmaktan sıkıldığım aşk, meşk, aldatma konularını anlatmıyor. Bilet alırken göreceğiniz özetteki kadar yazayım; Türkiye'de yaşayan bir Şaman'ın başına gelen olaylar üzerine kurulu bir konusu var. Şaşırtan, güldüren anları vardı. Benim hoşuma gitmişti. :)
  • Paylaş
9

Bazarov, Ofiste bir sure surekli o oyundaki muzigi dinlemistik :) hatirliyor musun?

Hypatia Hypatia, Bunu bana mı yazdınız? :)

Hypatia Hypatia, Özelden soracaktım ama ekli değilim listenize, sanırım o yüzden yazamıyorum.

Bazarov, Evet yazdigim kisi sizdiniz ama biz sifatina sizi dahil etmedim :) biz arkadaslarimla o oyundaki muzigi oyundan sonra da cok dinlemistik. Sizin de aklinizda yer etti mi muzik, su an hatirlayabilir misiniz? Bu arada mesaj icin arkadas olmak gerekiyor evet.

Hypatia Hypatia, :D Şimdi oldu, "hatırlıyor musun" diye sorunca emin olamamıştım. Bir de yeni uyanmıştım, bilmiyorum etkisi var mı :D hayal meyal, sözü olmayan ve daha önce Orta Asya belgesellerinde (özellikle Ntv'deki Zaman Yolcusu programında) karşılaştığım tarzda bir müzik hatırlıyorum. Acaba onu mu kastediyorsunuz? O ise, bence de dinlemeye değer :)

Bazarov, Müziği aradım da bulamadım. Böyle çok güzel bir müzik değildi belki ama değişik bir şeydi. Oyunun da etkisiyle gülerek dinliyorduk.. Benim yorumum uykulu birini zorlayacak cinsten olmuş kabul ediyorum :)

Hypatia Hypatia, :) şimdi daha iyi hissediyorum sanırım :D


Bu videonun 4. dakikasından itibaren bir müzik var. Bir de şu videoyu buldum.

Benim hatırladığım bunlar gibi bir şeydi.

Bazarov, İşşte buldum :)

Hypatia Hypatia, Hatırladım biraz :) Dinlemeye değer :)

Ben daha Devlet Tiyatrolarındaki oyunları tercih ediyorum. En son gittiğim Eudrice'nin elleri ve Yaşamak denen bu zahmetli iş oyunlarını sevmiştim. Konu evlilikte sıkıntılar, kadın ve erkek ilişkileri.
  • Paylaş
Oyun Adı : Profesyonel
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

134 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt