Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sonsuz bir elektrik üretimi olur mu? Altta açıklamada verilen videodaki gibi bir enerji sağlanabilinir mi?

Sağlanamaz. Sonsuza en yakın enerji üretimini yıldızlarda görürüz. Önce fizyonla atomlar parçalanır ardından füzyonla yeniden birleşirler, her iki tepkime de enerji açığa çıkartır. Açığa çıkan enerjinin bir kısmı füzyon tepkimesi için yeniden kullanılır, diğer kısmı da yıldızı ısı ve ışık olarak terk eder, böylece yıldız kütle kaybeder ve günün birinde söner. Milyonlarca yıl sürer ama yine de sonsuz değildir. Sizin videodaki örnek de tamamen bir şakadan ibaret. İddia ediyorum o 4'lü prizin alttan ikinci bir girişi var ve ana giriş bağlı değil. Zaten bağlı olsa kısa devre olurdu.
  • Paylaş
Temiz enerjilerin hepsi sonsuz enerji kaynaklarıdır.
  • Paylaş
Enerji yoktan var edilemez sadece maddeden ya da diğer bir enerji türünden dönüştürülebilir. Böyle saçmalıklara inanmamanızı tavsiye ederim. Düzenek çok basit değil mi? Denesenize evinizde...
  • Paylaş
Mümkün değildir zaten mümkün olsa dünyanın enerji sıkıntısı biter, bir çakmakla enerji döngüsünü oluştur al üçlü prizini yanına götür nereye istiyorsan orada kullan. Zaten ek bir bağlantı yapmadıysa çakmağı çaktığı yer toprak bağlantısı, ve prizin diğer girişleriyle bir bağlantısı yok.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR