Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sorduğum sorulara neden yanıt gelmiyor?

Evet arkadaşlar şimdiye dek 2 tane soru sordum, birine son derece yüzeysel cevaplar geldi diğerine cevap dahi gelmedi 3 gündür. Çok zor ve spesifik bir soru soduğumu düşünmüyorum. Basit ve anlaşılır şekilde sorduğuma da eminim. Bence bu site olmamış. Düzenle
Sorduğunuz sorular şu an itibari ile şu şekilde:

Radyo-TV Programcılığı ön lisans bölümüne yerleştim, sizce kayıt yaptırmalı mıyım?

Ankara'daki en iyi vakıf üniversiteleri hangileridir?

Vakıf Üniversiteleri ile ilgili sorunuza 2 yanıt gelmiş ve bahsettiğiniz gibi çok detaylı yanıtlar değil bunlar. Burada yapabilecekleriniz konusunda şu adımları takip etmenizi öneririm:
  1. Sorunuzda istediğiniz yanıtı mümkün olduğunda açık ve net belirtin (örneğin: "Ankara'daki vakıf üniversiteleri arasındaki farklar nelerdir? Hangisi daha iyidir ve neden?").
  2. Sorunuzla direkt ilgili olmayan açıklayıcı cümleleri sorunuzun açıklamasına ekleyin (bunu siz zaten yapmışsınız).
  3. Sorunuza daha hızlı yanıt alabilmek için, sorunuzu "Yanıt İste" butonuna basarak önerilen kişilere direkt yöneltin.

    inploid Yardım

  4. Sorunuza daha hızlı yanıt almak için, sorunuzu arkadaşlarınıza yönlendirin.
    inploid Yardım
Son bahsettiğim 3. ve 4. maddede bulunanlar opsiyoneldir ve sürekli olarak yapmanıza gerek yoktur, ancak bunları yapmak sizi daha hızlı sonuca ulaştırır.

inploid'de an itibari ile sorulan tüm soruların yanıtlanma oranı (belki inanmayacaksınız ama) %89,3 ve bu çok yüksek bir yüzdedir.

Sizin sorularınızın henüz yanıtlanmamış olma nedeni, özellikle Radyo-TV Programcılığı konusundaki sorunuza net yanıt verebilecek kişi sayısının az olması olabilir.

Soru hedefleme konusunda zaman içinde bir miktar daha çözümlemeler ve geliştirmeler yapacağımızı belirtmek isterim.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.
  • Paylaş
4

Dad Never Cries, Öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkürler. Umarım sorduğum sorulara yanıt verebilecek yetkinlikte birileri vardır ve er ya da geç cevap verirler. Site bence proje olarak teoride çok başarılı, hatta ilk keşfettiğimde şerefsizim aklıma benim de aklıma gelmişti dedim. O kadar benimsedim yani, fakat anladığım kadarıyla henüz yeterince kullanıcısı yok, bu da özellikle biraz spesifik konularda soru geldiğinde cevaplanma oranının düşmesine sebep oluyor. Umarım kısa zamanda bu sorunu aşarsınız, kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Hakan Köse, Teşekkür ederim, şu an bir çok konuda yanıt bulunabiliyor ancak dediğiniz gibi spesifikleştikçe kullanıcıya ihtiyaç daha da artıyor. Bu sorun zamanla düzelecektir. Bizim doğru soruyu doğru kişiye gönderme konusunda bir kaç farklı algoritmamız var ve bunlar (şu an için) yeterli düzeyde çalışıyor. %89,3 çok iyi bir oran aslında, yurt dışında bu oranlar çok çok daha düşük. Sirkülasyon arttıkça, kullanıcılar daha fazla talep gösterdikçe bu sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum ben de. Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.

Hakan Köse, Bu arada, yazdığınız iyi düşüncelere bakınca, sorunun açıklamasındaki son cümleniz biraz acımasız olmuyor mu :)

Dad Never Cries, Haklısın daha sabırlı olmak gerekebilirdi belki, ama o an nedense sitede yayınlanan hiç bir sorunun cevaplanmadığına dair bir intiba oluşmuştu bende :) Şimdi inceledim öyle değilmiş

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

493 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt