Bilmek istediğin her şeye ulaş

Güzel bir kadın mı daha şanslıdır, çekici bir kadın mı?

Çekici kadın kesinlikle, (bunu seksapel olarak algılamadan) bence erkeğe kadına diyalog kurmakta daha çok yaklaşan ya da yaklaşılan sevi tüyü olan (şeytan tüyü) insanları daha etkileyici bulduğunu da düşünürsek genel anlamda çekici kadın olmak daha avantajlı ve kabul görendir.
 • Paylaş
Şimdi şöyle bir durum var güzel değil ama çekici diye bir kadın tipi yok, bir kadın çekici ise zaten güzeldir, güzel bakıyordur, güzel gülüyordur, fiziksel olarak güzel görüntü veriyordur, güzel sohbet ediyordur v. S v. S. Bunların hepsine birden sahip yada bazılarına sahiptir çekici kadın ve güzellikleri vardır. Birde fiziksel güzelliği zirve yapmış ama itici kadınlar vardır ki bence sorudaki güzel kadın bu kadın işte. Zaten kıyas sebebi diğer kadının çekici olması ve fark aleni değilmi. Hayatı buza çeviren, romantik yaz gecelerini buzul çağına çeviren bir kadınla, aynı geceleri pay kek üzerine sıkılmış dondurma kıvamında lezzete çeviren bir kadın kıyaslanırmı hiç.
 • Paylaş
Şahsım adına, uzun soluklu bir ilişkilerde güzellik ve çekicilik anlamını yitiriyor. Ben konuşurken sıkılıp sıkılmadığıma bakıyorum sonuçta 7/24 sevişecek halimiz yok ya.. .
 • Paylaş
O şans faktörü erkekle ilgiliyse. Erkeğin aldığı alkol oranına bağlıdır. Fifty fifty. .
 • Paylaş
Güzellik simetri ve oranlarla ölçülebilir ve küreseldir. Çekicilik özneldir, gözlemciden gözlemciye değişir. Daha büyük bir hedef kitleye hitap edeceği için güzel kadın daha şanslıdır.
 • Paylaş
Bir dönem ntv'de beyazıt öztürk ve kadir çöpdemir'in sunduğu bir sohbet programı vardı. Bir hafta ülkenin beyin takımı konuktu programa. Beyin takımı zeka oyunlarında ülkeyi temsil eden takım bu arada. Takımın elemanlarından biri de kadındı. Beyazıt klasik üslubuyla sordu, karşımda hem güzel hem zeki bir kadın var demek ikisi bir arada oluyormuş, peki daha güzel mi olmak isterdiniz yoksa daha zeki mi? Kadın hiç zorlanmadan daha güzel olmak dedi. Nasıl bir hayal kırıklığı yarattıysa bende bu diyalog, yıllardır unutmadım :) Sen çekici demişsin ama yine de paylaşmak istedim belki bir fikir verir.
 • Paylaş
Ne açıdan bir şanstan bahsediyoruz?
 • Paylaş
2

Brutal Code, Herkes fikrini belirtiyor. Biri beni de aydınlatsın, ne açıdan bir şans? Neye göre cevap vereceğiz :)

Sengoz, herhalde karşı cinse karşı şans :)

Çekici bir kadın her zaman daha ön plandadır bana göre tabikide .
 • Paylaş
Bu sıfatlar çok göreceli. Sizin istediğiniz adama göre ikisinden biriyseniz şanslısınızdır.
 • Paylaş
Her güzel kadın çekici değildir ama her çekici kadın güzeldir.

umarım güzel bir cevap olmuştur.
 • Paylaş
Ben şanslıyım ;)
 • Paylaş
1

Servet Karadağ, Onu sevene sadık olan ve karşılıksızca bir beklentisi olmadan yürekten seven kadın daha şanslıdır....

Çekici kadin daha sanslidir bence... Zira, butun guzel kadinlar çekici olmaya bilir ... Guzeldir fakat sizi çekmeyebilir... Nüans.
 • Paylaş
Kadının bu şansı erkeğin o an ki ruh haline bağlıdır belki de :))
 • Paylaş
Bence 'kadın' denilince akla (sadece) ilk güzelliği ya da çekiciliği gelmeyen kadın şanslıdır .
 • Paylaş
Cekici kadim mi o ne ! Neye gore sansliliktan bahsediliyor erkekler tarafinda tercih edilip ediememe mi? Kadinlara yapistirilan yaftalar bitmez. Guzel cirkin, cekici, seksi, "salak ama sarisin". Bunlari yikmak imkansiz ama biz bayanlar bunlara icimizden kahkahalar atiyosak basardik demektir. Kendinin farkinda olan hayatta amaclari idealleri hayalleri olan dik durabilen ve kendini guzel ya da cekici kisitlasina maruz birakmayan kadin sanslidir. Zira Her kadin yapamiyor bunlari.
 • Paylaş
3

Şaman, Hocam "bayanlar" diyerek feminizmi en baştan öldürdünüz... :) Soruda tabii ki aradığı erkeği bulup onu elde edebilme konusundaki şanstan bahsedilmiş. Hayatını yalnız yaşamayı kafaya koymuş bir kadın zaten bu sorunun kapsamının dışında. Güzel ya da çekici kadın erkeklerin kadınları seçerken yaptıkları sınıflandırmaların bir kısmı. Eminim kadınlar da erkekler için yakışıklı, çekici gibi sözcükler kullanıyorlardır.

Selda Koktas, Inanin yazarken erkekler icin yapilan siniflandirmada aklimdan gecti ama su bi gercek ki erkeklere yapilan yorumlar daha adil oluyo ya da bu kadar kati bir siniflandirma olmuyo. Sunlari da cok duydum, yasadim tabiki yakisikli deil ama cok anlayisli , cok sempatik vs. Erkeklerden bu tur seyleri duymuyorum siz tabi hemcinslerinizi daha iyi analiz ediyorsunuzdur illaki.haklilik payiniz olabilir

Şaman, Bilemedim, bence baştaki yanıtlarda pek bir adil davranmama, katı olma durumu yok ama siz bir "bayan" olarak daha iyi bilirsiniz. :) Soruya hatta alınmadan kadınlar da fikirlerini yazmışlar. Tabii ki dik durabilen kadın, zeki kadın daha çekicidir, hatta kimimizin kriterlerinde de dahildir. Sadece kadınları seven bir erkek olarak tepkinizi biraz yersiz buldum. Kadına mal muamelesi yapan insanlık dışı yaratıklarla beraber yaşadığımızın farkındayım ama hepimizi o kefeye koyarak sanki biraz haksızlık yapmışsınız...

Tabii ki güzel kadın.
 • Paylaş
Hem güzel olup hemde zeki olan aptal rolü yapan içten içe çekici ama dışarıdan sexy olan empati sahibi sempatik bir kadın şanslıdır :)
 • Paylaş
2

Sengoz, varsa bi paket aliyim abi :)

Şenol Deniz Ikizer, olsa paket paket al :D

Günümüzde çekici kadın daha şanslıdır. Çekici olduğu için erkekler olarak illa ki onunla konuşmaya veya iletişime geçmeye karşı daha fazla uğraşırız. Güzel olduğunda da aynı şeyler geçerli ancak çekici kadın daha şanslıdır.
 • Paylaş
Soru: Bir erkeğin ilgisini çekmesi bakımından; güzel bir kadının mı, yoksa çekici bir kadının mı daha şanslı olduğu ise,

Dünyevi güzellik ve çekiciliğe zaaf göstermeyecek bir erkeğin ilgisini çeken şahsiyetli, erdemli ve asil bir kadının - böyle bir anlayış seviyesine sahip olan bir erkeğe rastladığı için - gerçekten şanslı olduğunu söyleyebiliriz.
 • Paylaş
Eşek keçi köpek öpülen bir ülkede sorulacak soru değil bence
 • Paylaş