Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sorunsuz WAT (Work and Travel) için ideal bir şirket önerebilir misiniz?

Önümüzdeki yıl nasip olursa NY/Kanada/İngiltere arasında bir seçim yapıpta wat yapmayı düşünüyorum. Malum bir sürü arkadaşımız wat'a para kazanmak, seyehat etmek ve çalışmak için gidiyor fakat doğru firmayı seçemediğinden ya iş konusunda yada konaklama konusunda sıkıntılar çekiyorlar. WAT deneyimi olumlu ve sorunsuz geçmiş arkadaşların gittiği firma adını ve ödedikleri/kazandıkları ücretleri söylerlerse benim gibi birçok kişiye faydası olacağını umuyorum.Düzenle
Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Atlas yurt dışı eğitim BURSA ofisini öneririm, orda Mehmet Abi var akıllara zarar bir insan, olduramadığı şey yok. Benim başka bir firmadan başvuru sonucunda Avustralya reddi vardı, hemen akabinde Mehmet abiyle çalışmaya başladım, 3 gün içinde yeni Zelanda'ya vizemi aldılar sorunsuz bir şekilde... İşin en güzel tarafı Mehmet abi yıllarca New York'ta yaşamış bir insan, Amerika'yla bağlantıları da çok güçlü... Netten telefonlarına bakıp aramanı öneririm :)
  • Paylaş
Sorunsuz bir Wat yoktur asla.
Çünkü bir kere ilk kez gidiyorsanız Yurdışına ve de diliniz iyi değilse sorun yaşıyor insan. Çünkü babamızın evine gitmiyoruz. Çok yabancı olduğumuz bir yer, dil, kültür vs.O yüzden sorunsuz olmaz.
Ama karşılaşılan sorunlar da çok büyük sorunlar değil hepsi halledilebilir sorunlar.Mesela insanlar çok yardımcı oluyorlar. Kalacak yer bulamadığınızda çalıştığınız yerden kişiler size yardımcı oluyorlar. İş de oraya vardığınızda iş zaten her türlü bulursunuz.ama 1. İşinizi şirketin ayarlaması ve sorun çıkmaması için baskı yapın.Size sadece 2. İşi ayarlamak kalıyor. Oraya vardığınızda sadece sakin olun soğukkanlı olun ve varsa bir sorun o şekilde çözmeye çalışın. Halledelemeyecek bir şey yok. Emin olun. Çünkü yabancılar çok yardımsever insanlar. Yani ben öyle gördüm.
  • Paylaş
10 yıl kadar Work and Travel program danışmanlığı yaptım Eğer sorunsuz bir Work and Travel arıyorsanız size tavsiyem kesinlikle Work and Travel programına gitmeyin demek olur. Çünkü sorunsuz bir work and travel programı yoktur. Ufak tefek aksilikler yada işin tuzu biberi denilecek sıkıntılar çıkacaktır. '' Ben gittim ve hiç bir sorun yaşamadım'' derseniz size '' siz work and travel yapmamışsınız ' diyebilirim.

Amerika'da İşsiz kalabilirsiniz, işten kovulabilirisniz, paranızı kaybedebilirsiniz, tüm paranızı bir anda harcayabilirisiniz, çok gürültü yaptığınız için evinizden kovulup konaklamasız kalabilirisiniz, 3-5 türk öğrenci bir araya gelip yabancılarla kavga da edebilirisiniz, Türkiye'de sizi x işe almışlardır ama orada ingilizcenizi yetersiz buldukları için farklı bir işte çalışmak durumunda kalabilirsiniz, gittiğiniz şehir çok küçük bir kasaba olabilir, tam tersi çok büyük bir şehir oalbilir ve siz bunların hepsinden şikayet edebilirisiniz, yada daha Amerikan konsolosluğuna vize görüşmesine gitmeden programını iptal edebilirsiniz, Vize görüşmesinden Red cevabı alabilirisniz... Gbi gibi

Bunların hepsi mümkünü olan şeylerdir. Ama şunu unutmayın ki ne yaşarsanız yaşayın work and travel dinamik bir programdır. İmkanınız var ise mutlaka katılın. Çünkü bence hayatınız da yaşayacağınız en önemli tecrübelerden biri de hiç şüphesiz ki Amerika'da work and travel programına katılabilmektir.

Umarım 2015 yılında güzel ve keyifli bir work and travel programı yaşarsınız. Altta iki tane içerik var göz atmanızı tavsiye ederim.

Bol şanslar

Work and Travel Uygunluk Testi : workandtravelrehberi.com/work-and-trave... mutlaka göz atın...

Work and travel işlerinde kazançlar koşullar nasıldır ? workandtravelturkey.com/work-and-travel. . .
  • Paylaş
USA için Armada bir numaradır benim gözümde. Ben Yero diye bir firma ile gittim o da sorunsuzdu ama Armada ile giden 4 arkadaşım var totalde hayran kaldılar. Armada websitesi: armadagrandee.com
  • Paylaş
Kesinlikle olamaz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1554 Görüntülenme14 Takipçi5 Yanıt