Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal ağ hesapları ile web sitelerine giriş yapmanın dezavantajı olduğu durumlar var mı? Örneğin inploid.com için ayrı bir hesap oluşturmak ile sosyal ağ hesabından giriş yapmak arasında nasıl bir fark var?

Geçen gün windows phone cihazımda pinterest için kullandığım bir uygulamada facebook hesabı ile giriş yapmayı desteklemiyordu. Böyle bir dezavantaj fark ettim. Ne düşünüyorsunuz ? Ayrı bir hesap açmak her zaman daha mı iyidir ?Düzenle

Bana kalırsa doğrudan giriş yapmak daha iyi niçin derseniz şöyle açıklayayım;

Sosyal hesabınızı ne kadar kullanacağınızı bilmiyorsunuz öncelikle. Bazı ara dönemlerde hesabınızı dondurduğunuz oluyor, sosyal medya hesabınızı kapatmak isteyebiliyorsunuz. Ayrıca sosyal medyada oluşabilecek teknik sıkıntılar sırasında, erişmek istediğiniz sitelere de erişemiyorsunuz.

En son «grooveshark» için sosyal medya bağlantısı yaptım, ama «grooveshark» üzerinde yaptığım teknik bir bilgi değişiminde, bağlantı olanağı ortadan kalktı. Elle girmek durumunda kaldım. Aşılabilecek sıkıntılar ama ben yine de, her medyanın kendi olağan girişinin kullanılmasından yanayım.

  • Paylaş

Facebook ile bağlan, Twitter ile bağlan gibi butonların mantığı temel bilgilerinizi almak mantığına dayalıdır.

Her siteye üye olurken ziyaretçiden istenilen sabit bilgiler vardır. Ad, Soyad, Email gibi. Bunları her site için doldurmak eziyettir. İşte bu butonları kullanarak sosyal ağınızdan bu bilgiler çekilir ve veritabanları kaydolur ve size hesap oluşturulur. Bu sayede bilgilerinizi tekrar tekrar doldurmak zorunda kalmazsınız.


Tabi bu butonları sadece bu mantıkla kullanılır demek yanlış olacaktır. Yeri geldiğinde farklı algoritmalarla kullanılabilmektedir. Örneğin kullanıcının sitenin sosyal ağ grubuna üye olup olmadığını test etmek gibi ;)

  • Paylaş
Sosyal ağlar kullanıcılarına daha çabuk ulaşmak için bunu yapıyorlar ve yapmalılar da. Facebook ve Twitter üzerinden takip edilmek en çabuk iletişim olarak görülüyor. Sosyal ağ üzerinden yapılan ve kişisel ağlar üzerinde paylaşımı hedeflemek de şüphesiz en temel amaçlardan.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

628 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları