Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal ağ kullanmamayı seçme nedenleri nelerdir?

Sosyal ağlardan kaçınan birisinin mantıklı sebepleri olabilir.Yolda gördüğünde selam vermeyen eski arkadaşının internetteki gereksiz yakınlığını görmek istemiyor olabilir.Facebook'ta duvarda kutlanan doğum günleri yerine az da olsa gerçekten hatırlayan insanların bir telefon etmesini bekliyor olabilir.Tanıdığı insanların sosyal ağlarda kendini olmadığı biri gibi göstermesini görmek istemiyor olabilir.Sosyalliğini sahte ve samimiyetsiz bulduğu sosyal ağlarla bağdaştırmıyor olabilir.

Sosyal Ağlar

  • Paylaş

Facebook ve Twitter hesabı olmayan birisi olarak bu soruya içtenlikle yanıt verebilirim. Bu tip sosyal ağların güvenli olmadığını düşünüyorum. Inploid'i ise sosyal ağların dışında tutuyorum.

  • Paylaş

Sosyal ağlar kullanım şekline göre insanın hayatına olumsuz etki edebileceği gibi olumlu da etki edebiliyor. Aslında gizlilik, uygulama ayarlarını istediğiniz gibi yaptığınızda olumsuz olabilecek bir etkisini henüz keşfedememiş olsam da. Yine de insanların fazlaca kişisel bilgisinin İnternet'de bir platformda toplanması ürkütücülükten uzak değil.


Benim de sosyal ağa dahil olmayanlarda tecrübe ettiklerim şöyle:

Kimlik hırsızlığı korkusu, itibar kaygısı, insanların kendilerinden bir şey isteyeceğinden korkma, geçmişte yaptıklarının arkasında duramama nedeniyle çektirdikleri tarafından bulunma korkusu, aile tarafından iletişime maruz bırakılma korkusu, herkesin yaptığını yapmayarak kendini iyi hissetme.


Bunların bir çoğunda gördüğüm davranış ise birer çakma sosyal ağ üyeliklerinin bulunması. Toplumda "dahil değilim" diyorlar ama çakma bir hesapla merak ettikleri sosyal ağları da inceliyorlar...

  • Paylaş
Eski erkek/kız arkadaşından kaçarak bulunmama isteği : )
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1062 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları