Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal ağlarda güvenlik için nelere dikkat etmek gerekir?

Twitter için:
Twitter’da hesabınıza eklediğiniz bazı uygulamalar sizden izinsiz bir şekilde takipçilerinize istemediğiniz mesajlar atabilir. Bunu kontrol etmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra twitter.com/settings/connections adresine gidin. Zararlı  olduğunu düşündüğünüz uygulama veya yetkilendirmelerin hesabınızla olan ilişkisini “Revoke Access” butonuna tıklayarak kesebilirsiniz.
(Bu durum Friendfeed'de de aynı şekilde)
 
Facebook için:

Her uygulamanın profilinize erişmesine izin vermeyin. Bu yolla kişisel bilgileriniz kötü niyetli uygulama yapımcılarının eline geçebilir.
Tanımadığınız kişileri arkadaş listenize eklemeyin ki kişisel bilgilerinizi göremesinler.
Sizi kimlerin engellediğini veya sizin kimleri engellediğinizi gösterdiğini iddia eden uygulama ve gruplar daha çok kişisel bilgilerinizi ele geçirmek için açılmıştır. Dikkat edin.
Hesabınıza giriş için kullandığınız e-posta adresinizi gizlilik ayarlarından görünmez hale getirin. 
Kırılması zor olan güçlü şifreler kullanın.
İnternet cafe gibi herkese açık olan bilgisayarlardan hesabınıza giriş yaptıktan sonra en kısa süre içinde şifrenizi değiştirin.
  • Paylaş
İnternet Cafe'lere gitmemeye çalış..
  • Paylaş
Hangi güvenlikten bahsediyoruz. Eve it mi uğursuz mu belli olmayan milyon tane adamı toplayıp parti veriyoruz. Ama kapının önünden geçen bir adamdan işgilleniyoruz. Asıl soru sosyal ağlar ne kadar güvenli? Seni zikerberkten koruyan ne?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

890 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt